Gonal f 300 adet geciktirir mi? Lütfen cevap yazın

glrcgr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2024
18
2
33
Merhaba arkadaşlar,
Adetimin 3. günü aşılama için iğne yapıldı. 4 gün yaptım. Gittiğimde 4 yumurta olduğunu hepsinin büyük olduğunu söylediler. Dozu yüksek verdikleri için tedavi iptal edildi. Riskli olacağı için. Bir hafta sonra koyu renkte lekelenme oldu lavaboya gidince. Bu dört gün sürdü. Sonrası kasık ağrılarım oldu devam etti. Uzanırken ara ara batmalar. Adet zamanı adet olmadım test yaptım negatif. 4 gün sonra bir daha yaptım yine negatif. Ama adetimin üstünden 10 gün geçti. Ara ara ağrılar oluyor. İğneden dolayı mı? Bilenler yorum yazabilir mi?

Merhaba ilişki yaşadınız mı ? Yaşadıysanız regl tarihinizden kaç gün sonra oldu ve üzerinden ne kadar geçti? 4 günde beklenilenden fazla büyütmez Gonalf kaç mg vurdunuz ki? Tedaviniz dönllenebilecek 2+ yumurtadan fazla yumurtanız olduğu için iptal edilmiş.

Bana adetin ikinci veya üçüncü günü gel dendi. Üçüncü gün gittim. Verilen doz 75 idi . 4 gün sonra gittiğimde 4 yumurta bunların hepsi büyük. 20, 18, 16 hepsi dendi. En küçük 16 idi. Adet bitince ilişki oldu. Hastaneye gitmeden önce.

Çok güzelmiş boyutları da 4 yumurta olması nedeniyle iptal edilmiştir. Fakat yumurtalar büyüdükten sonra ilişki olmadıysa gebelik mümkün olmaz kuzum
Regl düzeni 2-3 gün 1 hafta 10 gün kadar değişebiliyor bunlardan korkma

Hiç bu kadar gecikme olmamıştı.Sürekli ağrılarım var. Gece uyuyamıyorum. Araştırıp yazmaktan psikolojim bozuldu. Kendi kendime menopoz mu, başka bir hastalık mı demeye başladım

Hiç bu kadar gecikme olmamıştı.Sürekli ağrılarım var. Gece uyuyamıyorum. Araştırıp yazmaktan psikolojim bozuldu. Kendi kendime menopoz mu, başka bir hastalık mı demeye başladım
Ayyyy kuzummm hayııır ne menopozu senin minnoş evhamlarını yerim yan etkiler oluyor böyle hiç kafana tuhaf şeyler getirme.
Üstelik yumurtaların bu kadar fazla iken zaten menopoz olmaz hiiiç korkma eminim AMH değerin 4.0 üzeridir ve asla korkman gereken durumun yok

Çok teşekkür ederim güzel enerjin için

Çok teşekkür ederim güzel enerjin için
Benim sağ yumurtalığımda menopoz başlangıcı başlamıştı yumurta gözlemlenmiyordu ve ona rağmen tüp bebek rapor aşamasındayken bir cesaret 3. Aşılamayı denemek istedik eşimle. Üstelik sağ tarafımda oma+ tümör ve sol tarafımda ise miyom oluşmuştu. Şuan kızıma hamileyim 19+2 tüp bebeğe geçmeden 3. Aşılama ile oldu. Ben 9-12 gün arası vuruyordum Gonal F i 125 olarak. O yüzden uygulanan dozda fazla değil. Keşke değerlendirseydiniz sürecinizi belki de tutarlardı gerçekten yumurta boyutların çok güzelmiş.

Biraz yıprattı beni süreç. Zeynep Kamil e gidiyorum. Tavırları ve yaklaşımları da insanları yoruyor

Peki miyomunuz kac cm di?

Yani miyom varken aşılama yapıldı ve tuttu oyle mi? Çok sevindim adınıza ne kadar sanslisinizbenimde miyomum var asilama denesem mi karat veremedim

6.8 cm mi? Ben mm olarak anladim o yuzden benimde öyle 7,5 cm olmuştu en son
Yani 75 mm olmuş sizinkide.
Gebelikte büyüyormuş progesteron hormonu nedeniyle rahim duvarında bulunduğu için bebiş kadar oda besleniyor ve büyüyormuş, henüz ölçtürmedim ve bakmadım fakat en son 68mm idi..

Yani miyom varken aşılama yapıldı ve tuttu oyle mi? Çok sevindim adınıza ne kadar sanslisinizbenimde miyomum var asilama denesem mi karat veremedim
Yumurta sayınız, eşinizin sperm durumu, progesteron hormonunuz ve kullanılan ilaçalra veirlen tepkiler ve estradiol hormonu en önemli olanlar. Umarım sizinde hayalleriniz biran önce mucizenizin müjdesiyle taçlanır

Evet ama sanırım 3 ay buyuyormus , bende bilmiyorum ne yapacağımı.

Yumurta sayınız, eşinizin sperm durumu, progesteron hormonunuz ve kullanılan ilaçalra veirlen tepkiler ve estradiol hormonu en önemli olanlar. Umarım sizinde hayalleriniz biran önce mucizenizin müjdesiyle taçlanır
C0k teşekkür ederim, inşallah Allah herkesin gönlüne göre versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…