goldn retriewer sahipleri

Sevgi

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2008
2.327
31
kızlar ben golden retriewer cinsi erkek köpek sahibiyim buraya fotolarını koyucam bu cinsten memnun olanlar yada olmayanlar topike gelsin köpüşlerimizi görelim:hooray:

çok harika bir köpek bayıldım.bakımı nasıl.bende düşünüyorum.
ama korkuttular beni.bakamazsın.çok masraflı.evde olmaz falan diye.doğrumu

Son düzenleme:
çok tatlı maşallah ya o çamurlara da batmış çikolata renkli olmuş

çok şirinmiş yerim ben onu

çok şirin gerçekten maşşallah eşimi bigün kandırabilirsem yani inşallahhhhhh bende istiyorummmm

ya arkadaşlar sitede bakmanın imkanı yok demiş bi arkadaş
ölemi gerçekten ben sitede bakıcaktım
bide bakımı zormu çokmu tüy döküyor
biraz bilgilendirirmisiniz alayım mı almayayım mı

bu yazıyı eklemek istedim...

Golden Sizin İçin Doğru Seçim mi?

Golden Retriever'lar herşeye büyük bir tutkuyla yaklaşırlar. Özellikle de oyuna ve yemeğe. Bu nedenle formda ve sağlıklı kalmasını istiyorsanız, Golden Retriever'ınızın yemeğini kendisinin ayarlamasını beklememeli, siz yemek miktarını kontrol etmelisiniz. Bu cinsin söz dinleme becerisi efsanevileşmiştir ve her zaman sizin güvenilir, çalışkan, mutlu dostlarınız olarak kalacaklardır. Sakinlikleri ve her işi yapmaya yönelik heyecanları Golden Retriver'ları genelde asistan köpekler arasında tercih edilir yapmaktadır.Üstün koku alma yetenekleri nedeniyle dedektör ( Narkotik, bomba, SAR ) köpek olarak da kullanımları oldukça yaygındır. Bunun yanında “alert” köpeği olması nedeniyle, yabancıyı haber verme yeteneklerinden dolayı sadece haber verme boyutunda bekçilik yapabilirler.
Sevgi dolu ve sabırlıdırlar, bazen küçük bebekler için ekstra gözetim gerekli olabilir. Oyun oynamaya düşkündürler ve diğer ev hayvanlarına karşı toleranslıdırlar. Sosyal insanlar için iyi bir seçim olabilse de allerjik, titiz kişilerle ve küçük apartman dairelerinde yaşamaya uygun değildirler.

Goldenlar Hakkında Yanlış Bilinenler

Golden ile ilgili yanlış bilinenler ...
Golden evde beslemek için en uygun ırktır !
Hayır değildir. Baska pekçok ırk başta ebatları, tuyleri ve karakteristikleri nedeniyle evde beslenmeye çok daha müsaittir. Golden’lar makul koşullarda sorunsuzca apartmanda da beslenebilir tabii ki ancak oldukça aktif ve doğada olmayı seven bu köpeği surekli urban bir yasama adapte etmeye çalışmak çok büyük vicdansızlıktır. Yeterli egzersiz imkanı verilmeyen bir golden’da evde son derece hareketli, sakar ve zarar verici olabilir.
Ayrıca yine peluş mantığı ile mıncıklanmak adına alınmış Golden’lar çok çabuk sımarmaya müsait olmaları nedeniyle hayatınızı zindan edecektir. Dolayısı ile mıncıkable olması nedeniyle, golden tercih edilmemelidir. Böylesi bir secimin sonu sizin içinde köpek içinde hüsran olur.
Golden’lar bekçilik yapmaz !
Golden’da en nihayetinde bir köpektir ve ortalama bir köpeğin yapabileceği kadar hatta daha da üst seviyede bekçilik yapabilir. Bekçilikten kasıt gelen bir yabancıyı, kapının önündeki sesi vs. ‘yi haber vermektir. Ancak geleni durdurmak veya eve giren yabanciyi etkisiz hale getirmek Golden’dan beklenebilecek işler değildir.

bende evimde bir golden ve rott bakıyorum. goldenlerin deri sorunu çok oluyor. yani benim kızım çok aşırı alerrjik hassas bir golden pro plan somonlu sensitive skın kullanıyorum. 4 yaşında albümünde resimleri mevcut. diğer goldenlere görebenim kızım aşırı şımarık aşırı havlar ve aşırı alerjili...

şimdilik bu kadar... yavruyken sevimliliklerine aldanıp alınan 1-2 yaşına gelince yuva arayan golden çok gördük. lütfen çok hassas bir ırk olduğunu çok tüy döktüğünü şımarık olduğunu hiperaktif ve çok zeki olduğunu koruma yapamayacak ama iyi bir bekçi olacağını düşünerek alın.

çok harika bir köpek bayıldım.bakımı nasıl.bende düşünüyorum.
ama korkuttular beni.bakamazsın.çok masraflı.evde olmaz falan diye.doğrumu

valla evet bakımı zor bi cins başlıca nedeni tüğler annemle az kavga etmedik önce anneni tüğleri temizleyeceğine söz verirsen ikna edebiirsin ben bekarken temizlik yapmayı sevmezdim ama her hafta yaptırırdı ama olsun gene dünyamda en iyi arkadaşım

ama şunuda eklemek isterim ben yaşayarak gördüm golden cinsi köpekler traş oldukça tüğ yapısı değişir(1 yaştan itibarenn) yada azalır ben 3 defa traş etiirdim benim köpüşüm 8 yaşında ve hiç dökülmüyor aslında bi konu daha var sahiplerini rahatsız eden ben hariç kızlar goldenlerin tüğleri ıslak olunca çok kokuyor

ya arkadaşlar sitede bakmanın imkanı yok demiş bi arkadaş
ölemi gerçekten ben sitede bakıcaktım
bide bakımı zormu çokmu tüy döküyor
biraz bilgilendirirmisiniz alayım mı almayayım mı
ya o site sakinlerinin insanlığına bağlı bişi.şimdi bizim efe çok oyuncul olduğu için,çok havladı çocuklara millette tepki gösterdi vs...1 saat anca durdu yavrum bahçede bağlıydı bide.insanlar çok huysuz ya(evin içindede çok zor tarumar eder ortalığı çok hareketli

Kzımayın ama köpek beslemek çocuk büyütmeye benziyor ben küçükken oyun oynatmadım top nedir bilmedi sadece kucağımda gezdi kucağımda uyudu köpeği kendinize bağladığınızda bu tür sorunlar kalkıyor bana göre mesela tasma ile bağlanmayı sevmeyen bi cins özgür olmak babında sürekli her istediği yere gitmek ister ben 4 yaşından itibaren kendim götürmedim hiç bir yere yanıbaşımız park kendi giderihtiyacını görür ve geri geri bu tamamyla kendime bağlamakla sağladım ve sadece 1 yaşına kadar göğüs tasması taktım ve ondan beri hiç tasma kullanmıyorum boğazındaki hariç

serbest olduğu en alttaki resimde görüldüğü gibi çamura da giriyor denize havuza da atlıyor benim üzerime düşen onu temizlemek ve çok sevdiği saç kurutma makinesi ile kurutmak bide ödül vermek tabi çukulata bisküvi vss)

bu yazıyı eklemek gereği duydum arkadasım..

GOLDENLER TRAŞ EDİLMEMELİ...
Bazı insanlar Goldenlarının sıcak havalarda rahat ve serin tutmak için tıraş etmenin en kolay yol olduğunu düşünürler fakat hatalıdırlar.
Aslında kopekler için cilt kanseri gibi cok büyük bir sağlık problemi olabilceğini neden farkında değiller. İşte sebebi ;

Goldenların kürkü 2 ye ayrılır. Uzun ve duzgun olan dış tabaka. Yumusak ve mat olan içtabaka. Bu iki katmanda beraber calısırlar ve
cildi güneşten, nemden, sıcaktan ve soğuktan korurlar.Kürkleri aynı zamanda hem sıcağa hemde soğuğa karsı yalıtımda yapar

Goldenınızı tıraş ettiginizde dişi veya erkeğin doğustan sahip oldugu doğal korumayı tamamen yok ediyosunuz.Bu sebeple zararlı ışıklara maruz kalabiliyor, yazın fazla ısınma riski olabilir ve dahasıda olabilir...

Aynı zamanda bizde şu düşünce var; goldenımı tıraş ettirirsem pirelerden ve kenelerden korunmasına yardımcı olur,tüylerin dokulmesini azaltır ve güneş beneklerini yok eder.TAMAMEN YANLIS. Halbuki goldenınız hala tüylü olucak pireleri,keneleri olucak bunları kontrol altına almanın en iyi yolu FRONTLİNE gibi spot on koruyuculardır. Güneş benekleri ise diyetle ve ek vitaminlerle kontrol edilebilir.
Gördüğünüz gibi goldenınızı düzenli tıras ettirmek için iyi bir sebep yok !

alıntıdır...

benim kızım da ne yıkanınca ne de normalde kesinlikle kötü kokmaz çok güzel bir kokusu vardır. misler gibi koklayarak öperim kızımı...
iyi mama ile beslemek ve doğru şampuanu kullanmak bu ırk için çok önemlidir.
bu arada hem köpeğiniz çok güzel asil maşallah. ve böyle bir topik açmanız çok iyi oldu goldenlerle ilgili eğri doğru bilgilerimizi paylaşır tartışırız.
a.s.

er_ca arkadaşım ben yıkanınca kokuyor demedim ıslakken dedim yağmurda bi dolaştır bide kokla bakalım ayrı ca ben internette her yazılana inanmıyorum ben köpeğimi ilk kez traş ettirmeseydim deri hastalıkları ortaya çıkmıcaktı ayrıca bahsettiğin bakım veya tedavi amaçlı şampuanlar çok tüğlü bi hayvanda deriye temas etmediğinden tedavi etkisiz kalıyor o yüzden traş edip öyle uyguluyorlar köpek şampuanıyla yıkayınca benim oğlumda güzel kokuyor sen bi bırak denize girsin sonra koklamanı tavsiye ederim

yağmur sonrası haklısın garip bir koku oluşuyor...
goldenler deri hastalıklarına çok yatkın bir ırktır benim kızımda egzama ve tespit edilemeyen bir kaç alerji var. cildi bazı zaman kabarıyor yara bere oluşuyor bazı zaman mantar gibi birşey oluyor. ama etkeni tespit edemedik melesef.
dermaleen diye yeşil bir antiseptik şampuan kullanıyorum bir kaç kez şampuanlıyorum bir sıkıntı yok. ama ben bir ka. eğitimci ve veterinerden de goldenlerin gerekmedikçe traşlanmaması gerektiğini duydum. kızımın alerjili iltihaplı bölgelerini kestirmiştik biz sadece.

benimde sadece sorunlu bölgelerini kestirmem söylendi ama sonuçta kesileceği için hepsini kestirdim ve sorun olmadı veterinerlere gelince bende çalıştımö veterinerde çok ta golden traşı yaptım kimsede problem yaşamıyor sadece köpüşlerin utnacağından tedirginler ama maşallah benimkinde utanma arlanma yok

Kızlar bu carlos büyük oğluşum

buda minik oğlum tarçın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…