göğüsümdeki ben, ağrılar ve kan toplamaları... yardım edin...

buttercup

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2009
351
10
öncelikle merhaba herkese
ben küçücük bir çocukken 2 memenin tam ortasında ufacık bir ben çıkmıştı ve o dönemlerde de aileden bir birey göğüsünde ki ben sorunuyla erkan tanı meme kanseri olduğunu öğrendi... sonucun temiz ve erkan tanıyla tespit edilmesiyle küçük bir operasyonla kurtuldu.

bense çocukluğumdan beri paronaya mı yaptım yoksa önsezi bilmiyorum ama göğüs kanseri korkusuyla yaşadım.
25 oldu yaşım en son 18de doktora gidip bu beni sordum riski var mı vs. o da çok erken olduğunu söyledi ilerleyen tarihte gelmemi söyledi evet buraya kadar geçmişden bi kaç ufak detaydı yazdıklarım.

şimdiyse yaşadıklarım sağ sol iki taraftada zaman zaman oluşan ağrılar o küçücük benin baya büyümesi leblebi kadar şişik olması ve son dönemlerde ağrıların sıklaşması zaman zaman göğüs uçlarımın mosmor olması ama bi müddet sonra düzelmesi ve en son olay ise sadece bu benin yakın bölgelerinde minik kan toplamaları minicik benler gibi fakat içi kıpkırmızı kan. dün ise bu küçük kırmızı benlerden bir tanesi yarım santim kadar olduğunu fark ettim o kadar kabarıktı ki nerdeyse deriden çıkacak kadardı... bu durum tehlikeli mi arkadaşlar ben mi paranoya yapıyorum maddi sorunlar ve sigortamı yaşımın büyüdüğü gerekçesiyle devletin kesmesiyle bir türlü doktora gidemedim. kafama çok takılmaya başladı önümüzde ki ay sigortam başlıyor... ne yapmalıyım bilmiyorum bu gibi sorun yaşayan var mı ben mi büyültüyorum acaba yardımcı olursanız rahat bi nefes alabilcem...

zaman ayıran okuyan herkese teşekkürler...

yardım edecek yorum yapacak kimse yok mu?

anne ve baba tarafında genetik bir sorun malesef kanser.
ailemizden sadece bir kişi kanser olmadan vefat etti o da trafik terörü mağduruydu...

yaşadığım şey korkutucu mu herkesin başına gelen bir şey mi?

canım geçmiş olsun ...inşallah ciddi bir problemin yoktur diyebilmekden başka bir şey yazamıyorum dr a görünmen şart sadece onu biliyorum..153 ile randevu alınan kadın saglıgı merkezleri var yanlış biliyor olabilirim ama ssk lı olman gerekmiyor orda muayene olman icin öyle hatırlıyorum..ya 153 ü arayıp bilgi al randevu al ilk muayeneni orda yaptır..veya bir yolunu bulup mutlaka dr a görün ..kötü şeyler düşünme ama hemen dr a görün ..bizi de haberdar et ..gecmis olsun

teşekkür ederim edamısra...

uzun zamandır bu sorunum yoktu bu ay reglim geçti hani regl öncesi ağrı olur derler ya. o geçti gitti. ve bugün bi anda göğüs ucuma inanılmaz bir ağrı girdi. sol göğüs ucum ve anneme söyledim utana sıkıla gösterdim kesinlikle doktora gitmem gerektiğini söyledi o da herkes gibi ama ben öyle bir lanet ofise düşmüşüm ki bahtıma bir türlü gidemedim hala. ve öyle acıyor ki göğüs ucum sanki birazcık sıksam içeriden birşeyler akmaya başlayacak gibi ufaktan denedim fakat acıya dayanamadım.

bana iyi kötü yorum yapar mısınız lütfen....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…