Göğüs ve cilt çatlakları için tarif

kraker

la vie est belle...
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Mart 2008
63
47
* Birer tutam susam yağı, balmumu ve zift karıştırarak hafif ateşte ısıtılır ve çatlaklara sürülür.

* 2 adet yumurtanın akı ile 1 tatlı kaşığı şap bi kabın içerisinde iyice karıştırılarak merhem kıvamına getirilir. elde edilen bu karışım çatlaklara sürülür.

*havuç yağı,kayısı yağı,çörekotu yağı, kantaron yağı, melisa yağı, badem yağı, saf zeytinyağı, keten yağı, kakao yağı ve gliserin yağı çatlayan ve kuruyan bölgelere masaj yaparak sürülür.

GÖĞÜS ÇATLAKLARI İÇİN,

* İkişer tutam boyotu,sığırkuyruğu çiçeği ve yabangül çiçeği bi kaba konularak üzerine yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. soğuduktan sonra göğüsler bu suyla yıkanır.

*1 er tutam akpapatya yaprağı, karakafes otu ve akhuş ağacı yemişleri yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğuduktan sonra pamuk veya bir parça bez yardımıyla çatlak bölgelere sürülür.

Son düzenleme:
canım merak ettim bu tarifi nerden aldın baya enteresan gedi zift falan...birde sen denedinmi?

canım merak ettim bu tarifi nerden aldın baya enteresan gedi zift falan...birde sen denedinmi?

yok cnm ben denemedim benim çatlak problemim yok ama vücut bakımıyla cok ilgilenirim bu yüzden bende de vücut bakımı için bi sürü kitap var ve banada ilginç geldi okudum ve paylaşmak istedim yerimseniben

ziftli ölanı denemeyin denemiş ve sonuç alamamış biriyim.çatlaklar çözümsüz............

slm arkadaşlar
oluşan çatlakları bu yağlar ve kremlerle geçiremezsiniz oluşmuş çatlakları bildim kadarıyla
estetik müdahaleyle geçiriyolar bir takım tedavileri var iğnelerle falan krem ve yağlar hamile kaldığınızda
yada kilo verirken kullanırsanız çatlakların oluşumunu engeller yada en aza indirir.
oluşmuş çatlakları krem ve yağlarla biraz toparlanabileceğini ama tamamen geçimeyeceğini
bir çok yerde okudum.
çatlakları önlemek için ise en çok badem yağı gliserin yağı be kakao yağı karışımının önerildiğini gördüm.
bir çok arkadaşım hamileliklerinde sadece badem yağı uygaladılar ve hiç çatlak oluşmadı vucutlarında
hamilelik sırasında hergun yada 2 gunde bir badem yağı süreerseniz faydasını görebilirsiniz

Benim ergenlik dönemimde birden gelişmemden dolayı göğüslerimde ve bacaklarımda çatlaklar var ve gerçekten çook üzülüyorum...Aktardan malzemeleri alıp bu yöntemleri deneyeceğim :KK43:

X