göğsünde kist olan var mı?

evet ben kist aldırdım göğsümden benimki fibro kistti şu an yine var ve çok korkmuştum tekrar ameliyat olucam diye ama neyseki doktorum ameliyatlık bişey olmadığını söyledi ve rahatladım. benim yapımda varmış bu fibrokistik meme dedi doktor. sormak istediğin bişey olursa yardımcı olurum cnm

sağolasın canım geçmiş olsun .bende de fibrokist var o yüzden doğum k hapını bıraktım. şimdi hayıt tohumu içiyorum faydası olur mu acaba? sanırım kendilinden geçebiliyormuş bu değil mi?

sağolasın canım geçmiş olsun. bende de fibrokist var o yüzden doğum k. hapını bırakmak zorunda kaldım şuan hayıt tohumu içiyorum. belki kisti de geçirir. kendiliğinden geçme durumu da varmış galiba bunun değil mi?

evet adet düzensizliği için ben de kullanmıştım doğum kontrol hapı acaba o mu yaptı diye şüpheleniyorum... hayıt tohumu hiç duymadım canım bişey diyemiycem ama benim kistlerim yapısalmış seninki de öyle mi? ultrasonda direk çıkıyo. internette fibrokistik meme diye aratabilirsin.

evet adet düzensizliği için ben de kullanmıştım doğum kontrol hapı acaba o mu yaptı diye şüpheleniyorum... hayıt tohumu hiç duymadım canım bişey diyemiycem ama benim kistlerim yapısalmış seninki de öyle mi? ultrasonda direk çıkıyo. internette fibrokistik meme diye aratabilirsin.
bende ilk defa oldu daha önce hiç olmamıştı. yapısal değildir herrhalde ailemde falan da hiç yok .d k haplarını senelerdir kullandığım için olduğunu düşünüyorum sadece canım .peki sende sürekli kist yapmaya devam mı edecek ?

anladım canım ailende olmasa da sende olabilir normal göğüs yapımızda küçük küçük süt bezeleri oluyor ama fibrokistik göğüste bu süt bezeleri büyüklü küçüklü değişik değişik oluyor ve fibrokistik meme yapısı demek süt bezlerinin düzenli olarak küçük değil de irili ufaklı olması oluyor bildiğim kadarıyla ve benim böyle.
ameliyatla aldırdığım baya bi büyümüştü ve artık alınması şart olmuştu bastırınca acıyodu ve gözle bariz görünüyodu. ama şu ankiler o kadar büyük değil 3-4 tane var ve dr almasak da olur çünkü senin yapın bu dedi. eğer çok büyüyen olursa rahatsız ederse iğneyle çekebiliriz demişti. sana tavsiyem ne çeşit bi kist bunun tam olarak analizini yaptırman. 30 yaş öncesi allah korusun kanser riski yok denecek kadar azmış zaten...

anladım canım ailende olmasa da sende olabilir normal göğüs yapımızda küçük küçük süt bezeleri oluyor ama fibrokistik göğüste bu süt bezeleri büyüklü küçüklü değişik değişik oluyor ve fibrokistik meme yapısı demek süt bezlerinin düzenli olarak küçük değil de irili ufaklı olması oluyor bildiğim kadarıyla ve benim böyle.
ameliyatla aldırdığım baya bi büyümüştü ve artık alınması şart olmuştu bastırınca acıyodu ve gözle bariz görünüyodu. ama şu ankiler o kadar büyük değil 3-4 tane var ve dr almasak da olur çünkü senin yapın bu dedi. eğer çok büyüyen olursa rahatsız ederse iğneyle çekebiliriz demişti. sana tavsiyem ne çeşit bi kist bunun tam olarak analizini yaptırman. 30 yaş öncesi allah korusun kanser riski yok denecek kadar azmış zaten...
hadi ya. pek bilgim yok fibrokistlerle ilgili. benim de bastırınca acıyrdu hatta durup dururken baya ağrı sızı yapıyordu son zamanlarda yapmıyo. hiç bastırmadım korkuorum artık .kendi kendine geçiyor mu acaba çünkü eskisi gibi hiç değil?
ultrason çektiler doktora gittiğimde o da fibrokist demişti ama tekrar giderim geçmezse eğer .arada kontrolettirtmek lazım değil mi Allah muhafaza kansere çevirmesin diye?

bu hamilelikten sonra geçer mi acaba canım?

Uff bendede var ve son gunlerde iyiden iyiye agrilarim artmaya basladi ameliyati pek gözüm yemiyor açıkçası:KK61:

Canim , adet donemi yaklastiginda çok agrim oldu ve kistleri hissedebildim. Pko teshisi var bende. Dr um pko ardından fibrokistler okusabiliyor demisti ve eğer istersen ilaç verebilirim dedi ama ben bebek istedigim için ilac istemedim. Pek bir tedavisi yok sanirim:KK43:

fibrokistli kızlar agnu caston u deneyin hayıt bitkisi ektratı ağrıdan eser kalmıyor..ayrıca hormon düzenleyici özelliği de var yumurta rezervimi olumlu etkilemiş..merak ettiğim bişey var meme kisti olanlar sizde de prolaktin yüksek mi?

Canim , adet donemi yaklastiginda çok agrim oldu ve kistleri hissedebildim. Pko teshisi var bende. Dr um pko ardından fibrokistler okusabiliyor demisti ve eğer istersen ilaç verebilirim dedi ama ben bebek istedigim için ilac istemedim. Pek bir tedavisi yok sanirim:KK43:

her ikisinin tedavisinde de kullanılıyor hayıt canım ayrıca korkmana gerek yok kistler içi sıvı dolu tıkanan süt kanalları kanser ile iglisi yok..

X