Göbek adım kaza bela oldu, yardımcı olun. :(

Cicce

Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2015
4
0
Merhaba arkadaşlar; küçüklüğümden beri oyunlar oynarken ayağıma paslı demir girmesinden boş oyuncak tüfekle gözüme nişan alıp kör kalmaktan son anda kurtulmam, düz yolda giderken kafamı gözümü yarmamdan beridir bir beladır takip eder hep peşimi.

Ortaokul çağındayken annem illallah edip hocaya gitmişti; benim olmadığım bir anda adımdan doğum yılımdan enerjisi çok düşük bir kız başı beladan kurtulmuyor demişti.

Yıllardır ufak tefek şeyler hep süregeldi, başım beladan hiçbir zaman tamamen kurtulmadı. Sürekli bir derdim kafamı kurcalayan bir şey vardır hayatımda. Ya bir hastalıktır ya bir kazadır beladır hep vardı.

Üniversite esnasında merdivenden düşmeler kalça kemiğini kırmalar çeşitli hastalıklar vs derken iş hayatına atıldım.

Şunu yazarken de bir müddet ara vermek durumunda kaldım çünkü işletme müdürü benimle alakalı olmayan bir sebeple bana yapışmış bir şey ile itham etti. Her neyse, bu biraz ufak kalıyor.

Yaklaşık 3 ay önce kuzenim iş çıkışı beni aldı bir kafede oturduk kahvemizi içtik sakin sakin kalktık. Arabayı park halinden seyir haline geçirecekken benim oturduğum koltuğa aşırı süratli bir araba gelip çarptı kafatasımda zedelenme oldu tüm hava yastıkları açıldı araba perte çıktı, hayır olsun dedim sabrımı korudum.

Dün erkek arkadaşım ile tatilden dönerken yıllardır araba kullanıp kaza yapmamış çocuk virajı alamayıp bir tarafı uçurum olan yolda aracı takla attırdı, bütün hava yastıkları açıldı, kapılar açılmadı çıkamadık, defalarca ismimi söylemiş ses vermemişim; öldüm sanmış. Bense o an şunları düşündüm; "neden, neden ya, neden?" İnsanlar geldi zor bela çıkarttılar bizi yan yatmış pert arabadan. Bütün kemiklerim ağrıyor bütün kaslarım titriyordu ama ben hep nasıl ya değil de neden diye sordum kendime.

Tam 4 saat çekici bekledik şehir merkezinde değildik, çekici geldi, sanayiye giderken bir araca çarptık çekici ile.

Şimdi bütün sorgulamalarımı bir kenara bırakıyorum ve sizlere soruyorum dostlar.

Ne yapmalıyım?

Ya ben gülsemmi üzülsemmi bilemedim ama tavsiye verecek birsey de bulamadım. Allah korusun seni. Geceleri bol dua et canım. Yani somut hiçbir şey gelmiyor aklıma üzgünüm

ilginç gerçekten allahın esmalarını okumayı tavsiye edebilirim "ya hafız" ve "ya mani" özellikle inşallah seni olumsuz olaylardan korur bu esmalar.birde ayetel kürsi oku bol bol.

Korkak olmakta fayda var biraz, cok hizli seylerle hasir nesir olma canim belli ki yildiz haritanda hizla ilgili seylerle de arani iyi tutmayacak yildizlar falan var, mumkun mertebe sabah dualaruni oku dort bir yna ufle oyle cik, poztif dusun, laf ebeligiymis dedikidulu ortam mis, demagoji sevenlermis bunlardan aman uzak dur. Sinirlarin net olsun bir de duzenli kursun dokturup kendini okuttur, çok sevilen enerjisi guzel falan biriysen nazar cekecek seylerini anlatma yazma haber verme aoayal medyaya koyma iyi gününü bildirme kimselere velhasil Allah seni ve buradaki herkesi korusun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…