Glifoor kullanan var mi

Karamelek28

Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2015
18
4
36
Ben tatlılara dayanamayan bir insanım insulin direncim var.kilom da var doktor glifor verdi zayıflama na yardim eder dedi.zayiflatiyormus.yeni başlıcam var mi kullanan.ve ac mu tokmu sorma yi unuttum

Birseymi biliyorsun meraklandım simdi
evet tabıkı,ama uzun nasıl anlatacam bilmıyorum,bu ilaç yüzünden ölüyordum,doktor amcamı dınlemedım,komşumun annesi içiyormuş,kadın bana yalvardı içme diye,onuda dınlemedı,az daha şeker hastası olacaktım,şükür,sakın içme,bana bunu verende endokrın uzmanı,yaa uzun hıkaye,manyaklar,

Hadi yaa doktor die güveniyoruz bide tskr ederim

insülin direnci olanlara şeker hastslarına verilir bu ilaç ... bazı yan etkileri mevcuttur. arkadaşın bünyesi kaldırmamıştır...
günde 1 ile başlanır duruma göre 2 veya 3 e çıkarılır ağır gelirse 1 e devam edilir...

etkilidir kilo verdirir.....

Omsulim doremcim varsa kullam canm seker hastaligini onlemek amacyla verilir o arkadasa doktor vermedgi halde kendi.kafasina gore icmis bana da verdi bnde kullandm olmedim sukur 1 ayda da 7 kilo.verdim

İnsülin direncinin çözümü var.
uzun vadede sürekli glisemik indeksi yüksek gıdalar (yani kana çabuk karışan, kan şekerinde dalgalanma yaratan, kan şekerini hızla yükseltip düşüren ve kısa bir süre sonra sonra tekrar acıktırıp yemek yemeye neden olan karbonhidratlar) , fazlaca basit karbonhidratlar (bildiğin şeker) tüketme nedeniyle oluşuyor.
İnsülin direnci kırılabilir,sabır ve kararlılıkla ortadan kaldırılabilir. şu şekilde;
kan şekerini aniden yükseltip düşüren ve sürekli bir açlık halinde gezmeye sebep olan basit karbonhidratlardan ( beyaz ekmek, beyaz un, makarna, cips,çikolata..... ) zinhar uzak durmak, kana daha yavaş karışan, kan şekerini daha yavaş yükseltip daha yavaş düşüren kompleks karbonhidrat(tam buğday ekmeği,yulaf,bulgur pilavı,kuru baklagiller kısacası bol lifli gıdalar) kaynaklarına yönelmek , spor yapmak ve iyi dinlenmek.

çok merak ettim.. kuzenim diyet yaparken diyetisyeni vermiş,kullanıyor,çok iyi kilo verdi.. benim annem babamda şeker için kullanıyorlar,kuzenimin kullandığını duyunca şaşırmıştım..ona bi etkisi olmadı ama bünyeyle alakalı demekki

hayırrrr,15-20 yıl sonrası bak,başka hastalıklara davetıye,ben zayıflamaz demedım,çöerketir,yapmayın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…