Giyim Markası Bayiliği (Bu işler nasıl bilen varsa yardım lütfen)

silove2309

selin
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2017
18
3
Merhaba, tanınmış bir giyim markasının bayiliğini almak istiyorum. Yaşadığım yer küçük bir ilçe ve burada o markanın(sanırım reklam olur diye marka ismi vermem yasak) bayiliği yok. Bayilik başvuru formunda sermaye için en az 100.000 tl seçeneği var. Şimdi ben 100.000 tl yi isim hakkı için onlara mı yatıracağım, yoksa dükkan masrafı vs için mi o kadar olmalı en az demişler. İlçemize daha yeni(3-4 yıl önce) üniversite açıldı. O sebepten öğrenci sayısı arttı. Bayiliğini almayı düşündüğüm firmanın ürünleri uygun fiyatlı ve kaliteli. Öğrenci kesimine hitap ediyor. Çarşının en işlek yerinde dükkan kirasi aylık 6 bin lira.2 katlı. mağaza için uygun. Çalışan+kira+vergi vs. Masrafları katarsak sizce kâr oranı nasıl olur? Burada bahsettiğim çarşıda bir sürü butik var ve o kadar kalitesiz ürünleri o kadar pahalı satıyorlar ki maşallah müşteri kaynıyor.(herkesin ekmeği ayrıdır tabiki allah daha cok versin ama ürünler baya kalitesiz bir cogu) Ve diyelim ki bayiliği aldım, sattığım ürün başına ne kadar kâr yüzdesi oluyor? Bu işi yapan/bilen varsa yardımcı olursaniz sevinirim:)

X