genital siğiller ve hpv

sibelyilmazzz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2023
15
0
24
arkadaşlar merhaba eşimde genital siğil çıkmıştı bende hpv ve smear testi verdim devlet hastanesinde hpv negatif çıktı smearda temiz çıktı fakat şuan genital siğiller çıkmaya başladı minik minik bu siğillerin kansere dönüştürme ihtimali var mıdır veya nasıl geçirebilirim genital siğilleri yaktırmak istemiyorum henüz doktora gitmedim siğiller için öneriniz var mı

hem aşı ol siğiller için de doktora gidin biz doktor değiliz ki kansere dönüşme ihtimalinin olup olmadığını ancak bir doktor doğru düzgün yanıtlayabilir

Siğiller kanser yapmayan türlerden oluşuyor ama neden yaktırmak istemiyorsunuz? Benim de siğilim vardı 2 hafta önce lazerle yaktırdım neredeyse iyileşti sayılır. Müdahale etmezseniz çoğalır, jilet ağda kullanıyorsanız yayılır. Yaktırıp temizletip aşı olun.

arkadaşlar merhaba eşimde genital siğil çıkmıştı bende hpv ve smear testi verdim devlet hastanesinde hpv negatif çıktı smearda temiz çıktı fakat şuan genital siğiller çıkmaya başladı minik minik bu siğillerin kansere dönüştürme ihtimali var mıdır veya nasıl geçirebilirim genital siğilleri yaktırmak istemiyorum henüz doktora gitmedim siğiller için öneriniz var mı
Siğilleri öncelikle eşinizin yaktırması lazım.
Siz kendi siğillerinizi yaktırsanız da onda olduğu için size yine bulaşacaktır.
Benim de vardı kendiliğinden düştüler sadece biri düşmemişti onu da doktor yaktı.

arkadaşlar merhaba eşimde genital siğil çıkmıştı bende hpv ve smear testi verdim devlet hastanesinde hpv negatif çıktı smearda temiz çıktı fakat şuan genital siğiller çıkmaya başladı minik minik bu siğillerin kansere dönüştürme ihtimali var mıdır veya nasıl geçirebilirim genital siğilleri yaktırmak istemiyorum henüz doktora gitmedim siğiller için öneriniz var
Gecmis olsun sizin sigiler iliskiden sonra. Nezaman cikti ve sigilerden kurtuldunuzmu

Merhaba benim eşimde de siğiller vardı çok fazlaydı eşim özelde yaktırdı hatta 4 tanesine de dikiş attılar eşimin siğillerini laboratuvarda incelediler temiz geldi bende smear testi verdim cin1 çıktı Kolposkopi biyopsi yaptırmamı istedi kadın doğum ama bende siğil falan yoktu Kolposkopi yaptıdım ve rahimde beyazlık gördüğünü söyledi doktor hpvnin yüksek riskli 2 tane testini yaptırdım bu hafta içi nasipse çıkacak bebek için gittik ve böyle şeyle karsı karsıys kaldım
Lütfen daha fazla gecikmeden doktora gidin ve siğillerinizi yaktırın ve sorun varsa tedavinizi olun çok geçmiş olsun 🤲💕

Hpv virüsü olmadan da siğil çıkabilir mi

X