Genital Bölgede Siğil daha önce başına gelen bayan arkadaşlarım lütfen yardım :(

damlaozcelikk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2023
3
0
29
Merhabalar, 26 yaşındayım genital bölgemde siğiller farkettim daha önce başına gelen var mı? şu an özel dönemimde olduğum için uzmana gidemedim ama sonrasında gitmeyi düşünüyorum çok korktum ama aşırıda çekiniyorum nasıl gidicem bilmiyorum İş yerinde ortak kullandığım lavaboları ara sıra yurtdışından gelen müşterilerinde kullandığı için çok sağlıklı temiz olduğunu düşünmüyorum ama kullanmak zorunda kalıyorum.. Daha önce cinsel birliktelik yaşamıştım ama uzun süredir pasif. Bu ayrı konu ama erkek arkadaşımla çok kötü şekilde ayrıldık düğünümüze 5 gün kalmıştı onun üzüntüsü hala içimden gitmedi zaten çok stresliydim birde bu konu başıma çıktı napcağımı bilemedim telaşlandım. Daha önce yaşayan ve nasıl geçmiş bilgi verebilir misiniz. :KK43:

yabancılardan kastınız avrupa ise, onlardan değil de türklerden bulaşma ihtimali daha yüksek bence :x

ne kadar süredir pasifsiniz bilemiyorum ama hpv ise yıllar sonra da ortaya çıkabiliyor. gecikmeden jinekolojiye giderseniz iyi olur

yabancılardan kastınız avrupa ise, onlardan değil de türklerden bulaşma ihtimali daha yüksek bence :x

ne kadar süredir pasifsiniz bilemiyorum ama hpv ise yıllar sonra da ortaya çıkabiliyor. gecikmeden jinekolojiye giderseniz iyi olur
Yurtdışından gelen müşteriler..
teşekkür ederim gidicem ama çok korkuyorum :KK43:

Merhabalar Öncelikle daha 2 hafta önce siğillerimi yaktırdım Normalde az olan siğiller Ben de bayağı fazlaydı Doktor 60 yıllık doktorluk Hayatında ilk kez bu kadar fazla siğile sahip birini gördüğünü söyledi. test falan yaptırmadığını Düşünüyorum henüz doktora Gitmediğin için doktora gittiğinde kesinlikle HPV testi iste ama maalesef Devlet hastanelerinde 30 yaş altına genelde yapmıyorlar sadece smear yapıyorlar ya da benim gittiğim 2 devlet hastanesine özeldi bu durum.
Ben özelde yaptırdım. Ben de 24 yaşındayım HPV tip 59 yani yüksek riskli pozitifim yabancılardan ziyade Türklerden bulaşıyor Çünkü dışarıdaki insanlar zaten 10-11 yaşlarında maksimum 12 yaşlarında aşılanıyorlar Bu yüzden çoğunda hpv olmuyor. Yıllar önce de almış olabilirsiniz Ne zamandır pasifsiniz bilmiyorum ama varsayalım ki 20 yaşında aldınız 6 sene sonra bağışıklık sisteminizin bir anlık düşmesiyle siğiller ortaya çıkabilirmiş Bu yüzden ne zaman alındığı ve nasıl alındığı bilinemiyor tuvaletlerden kapılmış olma ihtimali yüzde 2 Bu yüzden son birlikteliğinizin olduğu kişi Tahminimce olabilir canınızı sıkmayın kriyoterapi adı verilen bir yakma işlemi ile siğillerin hepsini yakabiliyorlar asıl problem yüksek riskli bir HPV tipine sahip olmamanız ve de smear testi düzenli olarak veriyorsanız onların temiz çıkmış olmaları

Bu arada direk olarak jinekoloji yerine Öncelikle kadın doğum doktoruna gidip testlerinizi yaptırıp Daha sonrasında doktor yönlendirirsr jinekolojiye gitmeniz çok daha mantıklı olur Çünkü jinekoloji uzmanları biraz daha sert bir şekilde yaklaşıp karşılarındakini çoğu zaman insan yerine koymuyorlar Hatta bir tanesi yüzüme karşı benim kanser olduğunu söylemişti Bu yüzden daha bir olumlu yaklaşan kadın doğum doktoruna gitmenizi tavsiye ederim

Benimde siğillerim vardı hpv negatif geldi smear de temizdi.
Hemen korkmayın jinekoloğa gidin öncelikle muayene olun testlerinizi yapıtırın sonuca göre tedavinizi olursunuz.
Benimkiler anestezi ile yakılıcaktı işlemleri yaptırdıgım süreçte kendiliğinden düştüler.
Siğil cıkmasının sebebide bağısıklıgımın düşmesinden dolayı olmuş o sırada bir bağısıklık ve tiroit hastalığı olan gravesim oldugunu öğrendim.

Bu arada direk olarak jinekoloji yerine Öncelikle kadın doğum doktoruna gidip testlerinizi yaptırıp Daha sonrasında doktor yönlendirirsr jinekolojiye gitmeniz çok daha mantıklı olur Çünkü jinekoloji uzmanları biraz daha sert bir şekilde yaklaşıp karşılarındakini çoğu zaman insan yerine koymuyorlar Hatta bir tanesi yüzüme karşı benim kanser olduğunu söylemişti Bu yüzden daha bir olumlu yaklaşan kadın doğum doktoruna gitmenizi tavsiye ederim
jinekoloji zaten kadın doğum değil mi???

Merhabalar, 26 yaşındayım genital bölgemde siğiller farkettim daha önce başına gelen var mı? şu an özel dönemimde olduğum için uzmana gidemedim ama sonrasında gitmeyi düşünüyorum çok korktum ama aşırıda çekiniyorum nasıl gidicem bilmiyorum İş yerinde ortak kullandığım lavaboları ara sıra yurtdışından gelen müşterilerinde kullandığı için çok sağlıklı temiz olduğunu düşünmüyorum ama kullanmak zorunda kalıyorum.. Daha önce cinsel birliktelik yaşamıştım ama uzun süredir pasif. Bu ayrı konu ama erkek arkadaşımla çok kötü şekilde ayrıldık düğünümüze 5 gün kalmıştı onun üzüntüsü hala içimden gitmedi zaten çok stresliydim birde bu konu başıma çıktı napcağımı bilemedim telaşlandım. Daha önce yaşayan ve nasıl geçmiş bilgi verebilir misiniz. :KK43:
Hpv pozitif olmalı :KK43:
Tuvaletten bulaşma ihtimali çok düşük muhtemelen geçmiş cinsel ilişkide bulaş oldu.
Doktora gittiğin zaman smear ver mutlaka, ayrıca hpv testi yaptır.
Siğillerine dokunma. Ağda, jilet bu tür temizlikler yayılmasını sağlar bir süre bunlardan uzak dur.
Siğillerini yaktır ayrıca ürememesi için.
Yaşın küçük olduğu için bağışıklığın ile hpv’yi vücudundan atabilirsin. Bağışıklığını güçlü tut, düzenli uyu ve dengeli beslen. Takviye Gıda alabilirsin iyileşme sürecinde.
Korkmana gerek yok, geçiyor ama zamana ihtiyacın var sadece

Jinekoloji onkoloji olarak geçiyor 2 ana dal tek doktorda kadın doğum ve kadın hastalıkları da ayrı bir doktor yani benim gittiklerim böyleydi belki kadın hastalıkları jinekoloji olarak da ayrı vardır bilmiyorum.
He bir de jinekoloji ve onkoloji uzmanları olarak ayrı ayrı doktorlar da var son gittiğim işlemlerini yaptırdığım doktorum hem jinekoloji hem kadın doğum hem kadın hastalıkları uzmanıydı mesela ama ilk gittiğim jinekoloji onkoloji idi

Hemen korkmayın jinekoloğa gidin öncelikle muayene olun testlerinizi yapıtırın sonuca göre tedavinizi olursunuz.
Benimkiler anestezi ile yakılıcaktı işlemleri yaptırdıgım süreçte kendiliğinden düştüler.
Siğil cıkmasının sebebide bağısıklıgımın düşmesinden dolayı olmuş o sırada bir bağısıklık ve tiroit hastalığı olan gravesim oldugunu öğrendim.
Bende test yaptırdım benimde siğile benzer şeyler var benimde hpv testi ve smear negatif geldi ama çok endişeliyim test mi yanlış diye 21 tip hpv ye bakıldı

Canım benim öyle bişeyim olmadı fakat önce doktora sonrada koca karı yöntemi var onu dene istersen😂 İncir sütü damlatıyorlar galiba böyle sicillerin üstüne o sonra kendiliğinden düşüyormuş benim arkadaşımın başka yerinde vardı onu annesi yaptı nasıl oldu bilmiyorum o kuruyup düşüyor galiba 🤷🏻‍♀️ etrafında yaşça büyük birine sorabilirsin bence

nasıl ya hpv olmadan siğil oluyo mu gençtal bölgede

Elbette siğil çıkmasının başka sebepleri de var eşte varsa size bulaşabilir enfeksiyon sebepli veya bağışıklık sebepli olabilir demişti doktorum.
ya benim anal bölgede çıktı üç tane falan ağlamaktan uyuyamadım ödüm kopuyo kansere dönüşür mü diye ilerde ama bu siğil yapan hpv türü kanser yapmıyomuş sanırım umarım geçer dondurma işlemi uygulandı iki gün önce zamanla düşecekler galiba. sizin nasıl oldu tedavi?

ya benim anal bölgede çıktı üç tane falan ağlamaktan uyuyamadım ödüm kopuyo kansere dönüşür mü diye ilerde ama bu siğil yapan hpv türü kanser yapmıyomuş sanırım umarım geçer dondurma işlemi uygulandı iki gün önce zamanla düşecekler galiba. sizin nasıl oldu tedavi?
Hpv smear testiniz negatif geldimi?
Benim orda da vardı hiç bir işlem yapılmadan kendiliğinden düştü hepsi bana anestezi ile alalım demişlerdi ben o sırada anestezi işlemlerimi yaptırırken bağışıklık hastalığımı öğrendim bu şekilde anestezi alamazsın dediler onun tedavisini görürken siğiller kendiliğinden düştü.
Çok şükür bir daha da çıkmadı.

Hpv smear testiniz negatif geldimi?
Benim orda da vardı hiç bir işlem yapılmadan kendiliğinden düştü hepsi bana anestezi ile alalım demişlerdi ben o sırada anestezi işlemlerimi yaptırırken bağışıklık hastalığımı öğrendim bu şekilde anestezi alamazsın dediler onun tedavisini görürken siğiller kendiliğinden düştü.
Çok şükür bir daha da çıkmadı.
hpv testi sonucu gelmedi daha ya ama doktor sonuca göre gerekirse hpv testi yaparız gerekmezse yapmayız dedi o ne demek anlamadım test negatif çıksa bile hpv testi şart değil mi?

X