Genital bolge mantari

Ben bir keresinde çok ağır geçirmiştim son evredeydi..fitil ve kremle geçmişti..ölüp ölüp dirilmştm..

Doktora gidin kültür testi yaptırın direk. Bir de karbonhidrat ve şekerden uzak durun.
Gittim smear testinde cikmis bende hic kasinti falan yoktu ama doktor mantar var deyince sasirdim ilac kullanman gerek dedi bende normalde cok ilac kullanmam ama onun haricinde yapabilecegim birsey var mi diye merak ettim

Gittim smear testinde cikmis bende hic kasinti falan yoktu ama doktor mantar var deyince sasirdim ilac kullanman gerek dedi bende normalde cok ilac kullanmam ama onun haricinde yapabilecegim birsey var mi diye merak ettim
Anladım dediğim gibi beslenmenize dikkat edin ve bağışıklığınızı güçlü tutmaya çalışın. Doktor hap fitil vs verdiyse düzenli kullanın. Mantarda eşli tedavi de gerekir yoksa sürekli yineler.. onun dışında C vitamini almaya çalışın. Kızılcık, kuşburnu bitki çayları vs. Kızılcıkın tabletleri de satılıyor cranberry diye geçiyor. O bölgenizi sabah akşam idrar yaptıktan sonra baticonla da silebilirsiniz o da mantarı önlüyor. Probiyotik tüketin kefir, yoğurt, sirkeli şeyler, turşu vs.
Bu arada bunlara rağmen geçmezse yine de detaylı bir kültür testi yaptırın bazen mantarın altında yatan başka bir enfeksiyon olabiliyor. Tekrar geçmiş olsun

Anladım dediğim gibi beslenmenize dikkat edin ve bağışıklığınızı güçlü tutmaya çalışın. Doktor hap fitil vs verdiyse düzenli kullanın. Mantarda eşli tedavi de gerekir yoksa sürekli yineler.. onun dışında C vitamini almaya çalışın. Kızılcık, kuşburnu bitki çayları vs. Kızılcıkın tabletleri de satılıyor cranberry diye geçiyor. O bölgenizi sabah akşam idrar yaptıktan sonra baticonla da silebilirsiniz o da mantarı önlüyor. Probiyotik tüketin kefir, yoğurt, sirkeli şeyler, turşu vs.
Bu arada bunlara rağmen geçmezse yine de detaylı bir kültür testi yaptırın bazen mantarın altında yatan başka bir enfeksiyon olabiliyor. Tekrar geçmiş olsun
Ayy cok tesekkur ederimm bilgilerinizee 😊

1 çay kaşığı karbonatla 1 çay bardağı suyu iyce karıştır siringayla rahminin içine sık canım benim doktorum önermişti bunu ise yariyor

Ben bu hastalıkla 3 sene uğraştım dişimden sebep 3 kutu “a” ile başlayan antibiyotik kullandım ve hayatım resmen zindana döndü denemediğim ilaç kalmadı fitil ve hap olarak eczane ürünü bütün ilaçları kullandım, Doğal yöntemlerinde hepsini denedim sarımsaklar, çay ağacı yağları hatta doğal olan fitilleri yok yok hiçbiri fayda etmedi çünkü benimki artık kronik mantardı, birgün bu illetten kurtulursam foruma yazacağıma söz verdim kendime. Çok şükür 3-4 aydır bir kere bile tutmadı ( ki normalde haftada bir veya iki kere tutartı kaşıntım) buna en iyi gwlen şeyin borik asit olduğunu söyledi doktorum malesef Türkiyede borik asitli fitiller satılmıyor Abd de yaşayan bir arkadaştan istettik ilaç olduğu için gümrükte takıldı ve geri döndü, ve yine kadınlar kulübünü gezerken bir eczane yorum yazmıştı onuda deneyeyim dedim, borik asitli doğal fitil, çapanın bir profosörü yaptırtmış eczaneye (öyle dediler bana telefonda) fatihte öztürk eczanesi. Not alın bu ismi kullanınca bana dua edeceksiniz, benim 3 senelik mantarım geçtiyse herkesinki geçer diye düşünüyorum Herkese geçmiş olsun

Ben çok şükür çaresini buldum 3 sene çektim bu illeti geçenlerde foruma nasıl kurtulduğumu yazdım ama site reklam diye yayınlamadı sanırım

Reçetesiz satılıyor mu peki? Gittigimizde alabiliyor muyuz yani hazır mı?Teşekkürler...

Eczaneyi söyleyenden Allah razı olsun. Bayramdan sonra Fatih'e gidip alacağım. 2 senedir çekiyorum bu illeti. Ben ki sağlık konusunda ne badireler atlatmış insanım. Hayatımda böyle inatçı bir şeyle karşılaşmadım. Ne yaptıysam kar etmedi. Yine de çok şükür demek lazım. Beterin beteri var ama bu şekilde de yaşanmıyor. Borik asitle kurtulmayı başarırsam buradan yazacağım arkadaşlar. İnşallah işe yarar da herkese bir faydamız dokunur.

Eczaneyi söyleyenden Allah razı olsun. Bayramdan sonra Fatih'e gidip alacağım. 2 senedir çekiyorum bu illeti. Ben ki sağlık konusunda ne badireler atlatmış insanım. Hayatımda böyle inatçı bir şeyle karşılaşmadım. Ne yaptıysam kar etmedi. Yine de çok şükür demek lazım. Beterin beteri var ama bu şekilde de yaşanmıyor. Borik asitle kurtulmayı başarırsam buradan yazacağım arkadaşlar. İnşallah işe yarar da herkese bir faydamız dokunur.
Bayramın 1.günü nöbetçi eczaneymiş bilgin olsun.

Merhaba, öztürk eczanesi yorumunuzu okuyunca ben de vajinal mantar için borik asit aldim ama duzenli kullanmadim cok ıslaklık yapti yapış yapış cok rahatsiz oldum ama yine de biraz gecirmisti.1 hafta once memede kist ameliyati oldum,haliyle o bas belasi agumentin antibiyotigi kullanmak zorunda kaldim🤦‍♀️ gerci gynabiyotic ve bol kefir de tukettim ama basladi yine kasinmaya. Eczanin dedigi gibi mi kullandiniz? Ya da nasil kullandiniz da gecti? Ya da tam olarak ne kadar suredir atak yasamiyorsunuz? Ben gercekten bıktım artik neler yapmadim neler 2 sene cok sıkı candida diyeti de yaptim kullanmadigim probiyotik fitil agizdan kalmadi,oturdum agliyorum artik bu saatte sinirimden. Cevap verirseniz cok mutlu olurum 😊

X