Genetik tüp bebek PGT yaptıranlar İkili veya diğer testleri yaptırmalarına gerek var mı?

zumazuma

Guru
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2013
638
2.758
Merhaba, Ben genetikli(PGT) tüp bebek yaptım. Sonuç olumlu oldu şükür. Şimdi bu süreç nasıl ilerliyor diye araştırıyorum. Önüme ikili-üçlü-dürtlü-fetal dna çıktı.
Embriyoya PGT yapıldığı için bu testlere gerek var mı acaba. bilgisi olan var mı.

bana doktorum ikili test yaptırdı. ama ben gereksiz olduğunu düşündüm yaptırırken de. sonrasında doktorumu değiştirdim. detaylı ultrason ve rutin kan testleri dışında hiçbir şey yaptırmadı bana

Cevabınız için teşekkür ederim. Bende gereksiz olduğunu düşünüyorum. bir de ikili-üçlü-dürtlü-fetal dna testlerinde gebekte çıkan sorunların tedavisi yokmuş sanırım. bir bilginiz var mı. Eğer tedavisi yoksa bunu yaptırıp strese girmeye de gerek yok diye düşünüyorum. Eğer gebelik sağlıklı bir şekilde ilerlerse bende ayrıntılı usg yaptırırım. şuan kaç aylık hamilesiniz. ayrıntılı usg kaç haftalıkken yaptırdınız acaba

çıkan sorunların tedavisi olup olmadığını bilmiyorum açıkçası
şu an 30 haftalık hamileyim 22. haftada ayrıntılı usg çekildi çok şükür sorunsuz gidiyor şu an her şey

merhaba ben henüz pgt aşamasındayım sorunuz hakkında yardımcı olamayacağım fakat ben bir şey sormak istiyorum pgt kendiniz mi istediniz doktorunuz mu önerdi

merhaba ben henüz pgt aşamasındayım sorunuz hakkında yardımcı olamayacağım fakat ben bir şey sormak istiyorum pgt kendiniz mi istediniz doktorunuz mu önerdi
merhaba, doktorun istedi 35 yaş üstü olduğum için. Benimde istediğim bir şeydi

Tarama testlerinde (2li, 3lü, 4lü, fetal dna) çıkan sonuçlar kromozomsal bozukluktur ve tedavileri yoktur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…