Genetik test sonuçlarım...

mner

Guru
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2009
219
0
43
Merhaba Doktor Bey,
1kez tüp bebek , 1 kezde dondurulmuş embriyolar ile 2 kez hamilelik yaşadım ancak ikisindede 7-8. haftalarda yoğun kanamayla düşük oldu. Buna istinaden aşağıdaki tahlilleri yaptırdık. Sizden ricam değerlendirmenizdir.

PERFERİK KAN : NORMAL KARYOTİP 46,XY (eşim) , NORMAL KARYOTİP 46XY (benim)[/COLOR]FAKTÖR V LEIDEN : MUTASYON SAPTANMADI
PROTHROMBIN MUTASYONU : MUTASYON SAPTANMADI
MTHFR (C677T) MUTASYONU : HETEROZİGOT
MTHFR (A1298C) MUTASYONU : HETEROZİGOT
ANA : NEGATİF
ANTİ KARDİYOLİPİN IGM: NEGATİF
ANTİ KARD. IGG : NEGATİF
P-ANCA: NEGATİF
MPO ANCA : NEGATİF
PR3 ANCA : NEGATİF
C ANCA : NEGATİF
PROTEIN C : % 100
PROTEIN S: % 87
ANTİ TROMBİN III : %99[/COLOR]

Değerlendirirseniz çok seviinirim.Sizin yanıtınız benim için çok önemli.
Saygılarımla
Mine Er

MTHFR adlı geninizde taşıyıcılık mutasyonu var. Toplumun nerdeyse %15nde bu mutason izlenir. Erken gebelik kayıplarıla ilişkisi vardır. Doktorunuza danışınız, ona göre size ilaçlar versin. Diğer testleiniz gördüğüm kadarıyla normal. Herşeyin gönlünüzce olması dileğimle

Çok teşekkür ederim Doktor Bey. Dün doktoruma gittik ve sizin dediğinizi söyledi ancak bu na kanda pıhtılaşma deniyormuş ve transfer öncesi 2 ay aspirin içmem gerektiğini trasferden sonrada gebelik olursa heparin iğne olacağımı söyledi. Ama ben 2 düşükte de o kdr kötü günler yaşadım psikolojim o kdr bozuldu ki ...Sizce bu tedavi yeterli mi birkez daha düşük yaşamamak adına.

Çok teşekkür ederim
Saygılarımla

MTHFR muasyonu B vitamini metabolizmasıyla alakalı bi durumdur, vucudda bazı metabolitler biriktiği için kanda pıhtılaşma eğilimi olur, tavsiyem doktorunuza danışıp size yüksek dozda B vitamini takviyesi yapasıdır.

Teşekkür ederim tekrar. Ancak hassasiyetimi nolur maruz görün çok endişeliyim. İzmirde bu anlamda iyi bir tedavi uygulayacak ve bu konuda bana yardımcı olacak riskli gebelikler için önerebileceğiniz bir doktor var mı acaba?
saygılar

Fakülte hastanelerinin perinatoloji bölümlerine başvurabilirsiniz. Sanırım 9 Eylül'de Prof. Dr. Namık Demir bey var. Selamımı iletebilrisiniz

X