Gemide balayı :)

nilay35

Her Hakkım Saklıdır®
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
77
4
Arkadaşlar benim düğünüm seneye Eylül'de ve biz balayına 20-25 günlük bir gemi turuna gitmek istiyoruz.Çok daha iyi olacağını düşünüyoruz.Hem sürekli gezip değişik yerler görüyorsunuz hemde o paraya gezemeyeceğiniz kadar çok yeri görmüş oluyorsunuz...Çokta romantik sanki :) Bildiğiniz tur firmaları var mı?Ya da daha önce gemiyle tura katılmış olan arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum..zemuszemus:nazar:

cok güzelll düsünmüssünnn bende bu aralar bu gemiyle balayi gemide dügün nisan gibi seyleri arastiriyorum:)) ama hangi birini gemide yapicam karar vermek cok zor :)) hepsini gemide yapmak olmas yani.. eger dügünü gemide yapamazsam bende balayini gemide yaparim... cok süper konu ilgimi cekti cevaplari bekliyorum sabirsizlikla...

Arkadaşlar benim düğünüm seneye Eylül'de ve biz balayına 20-25 günlük bir gemi turuna gitmek istiyoruz.Çok daha iyi olacağını düşünüyoruz.Hem sürekli gezip değişik yerler görüyorsunuz hemde o paraya gezemeyeceğiniz kadar çok yeri görmüş oluyorsunuz...Çokta romantik sanki :) Bildiğiniz tur firmaları var mı?Ya da daha önce gemiyle tura katılmış olan arkadaşlar fikirlerinizi bekliyorum..zemuszemus:nazar:

Biz balayında gemi turuna katılmıştık; gemimiz MSC nin Magnifica gemisiydi. (hatta aşkı memnuda da çıkmış; bize turu satan kız söylemişti) Yalnız 20-25 günlük bir tur değil; bizimkisi 7 gece 8 günlüktü. 20-25 günlük bir tur oluyor mu bilmiyorum ama çok uzun değil mi? Türkiye de beş yıldızlı otelde balayı yapmaktansa üzerine biraz daha katıp gemi turuna katılmak bizim için de çok mantıklı geldi. Bir çok yer görüyorsun ve ordan oraya bavul taşıma zahmetine girmiyorsun. Gemi turu seçerken geminin duracağı limanları ve orda kaçar saat duracağını da göz önünde bulundurun.

Merhaba,

Bizde 2008 yılında MSC ile İtalya çıkışlı bir tur ile balayımızı yaptık. Ama dediğin gibi öyle 20-25 günlük bir tur değildi. 7-8 günlük bir turdu. Eğer cruise istiyorsan MSC'den şaşma derim.:KK34:

Hepinize teşekkür ederim kızlar yardımlarınız için 12 gece 13 günlük Amsterdam çıkışlı İstanbul bitişli bir tur var uçak biletleri falan dahil dış kabinde 1779 €...Bize uygun geldi sizce nasıl fiyatı?AMSTERDAM BELÇİKA FRANSA İSPANYA İNGİLTERE SİCİLYA YUNANİSTAN VE İSTANBUL olarak son buluyor.

Biz balayında gemi turuna katılmıştık; gemimiz MSC nin Magnifica gemisiydi. (hatta aşkı memnuda da çıkmış; bize turu satan kız söylemişti) Yalnız 20-25 günlük bir tur değil; bizimkisi 7 gece 8 günlüktü. 20-25 günlük bir tur oluyor mu bilmiyorum ama çok uzun değil mi? Türkiye de beş yıldızlı otelde balayı yapmaktansa üzerine biraz daha katıp gemi turuna katılmak bizim için de çok mantıklı geldi. Bir çok yer görüyorsun ve ordan oraya bavul taşıma zahmetine girmiyorsun. Gemi turu seçerken geminin duracağı limanları ve orda kaçar saat duracağını da göz önünde bulundurun.

sirkencubin;
biz de balayı içim magnifica adiryatik düşünoyruz, yeni üye olduğum için özel mesaj atamıyorum, umaırm burdan görüp cevap yazarsın. limanlarda vaadettikleri kadar kalıyorla mı? kara turları nasıl? yemekler türklere de hitap ediyor mu?-malum dünya mutfağı- türkçe rehberlik hizmeti nasıl, karada rehberszi gemzek mümkün mü?

sirkencubin;
biz de balayı içim magnifica adiryatik düşünoyruz, yeni üye olduğum için özel mesaj atamıyorum, umaırm burdan görüp cevap yazarsın. limanlarda vaadettikleri kadar kalıyorla mı? kara turları nasıl? yemekler türklere de hitap ediyor mu?-malum dünya mutfağı- türkçe rehberlik hizmeti nasıl, karada rehberszi gemzek mümkün mü?

Evet dedikleri kadar kalıyorlar. Kara turlarında biz bir tek bari de (italya) aldık; bir de venedikte gondol için tur satın aldık. onun haricinde dubrovnikte katakolon da(yunanaistan) kendimiz gezdik. Çok da eğlendik. Yemeklere gelince gemi italyanlara yönelik olduğu için çoğunlukla italyan yemekler var ama aç kalmak mümkün degil. Bence gayet güzeldi.

benimde en büyük hayalim cruise turları.Çok romantik,dedğiniz gibi bavul taşıma derdi yok bir sürü şehir değişik kültürler görmüş,taımış oluyorsunuz dönüşte de belki düğün fotoğraflarınızdan daha güsel fotoğraflara sahip oluyorsunuz...BU Konuyu epeydir araştırıyorum MSC GEmilerinin en iyisi olduğunu gördüm,iç mekan olarak,kalite,hizmet olarak.Bu konuda bilgisi olanlar ya da daha önce böyle bir deneyimi olanlar paylaşabilirse sevinir ve bilgileniriz :)

X