Gelişmeyen bebek bakar mısınız?

dolphin02

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2014
944
366
Kızlar merhaba benimle aynı şeyi yaşayan var mı merak ediyorum elbet vardır ne yaptınız bu aşamada akıl danışmak istiyorum boş boş bebeğim düşsün diye beklemek istemiyorum. Durumumu bilen arkadaşlar var ama konu açıp daha çok kişiye ulaşmak istiyorum.
Durumu kısaca anlatayım.
Satım 7 nisandi Bat ise 6 mayis. 7 mayısta idrar testi ile pozitifi gördüm. 8inde sağlık ocağına gittim tahliller yapıldı hersey normal cikti hcg 82 idi dünyalar benim oldu sandım.
22 mayisa randevu aldım ama 20sinde hafif lekelenme (bütün lekeler kahverengi idi) kasık ağrısı olunca doktora gittim. Vajinal ultrasonla baktı keseyi göremedim büyük ihtimalle dış gebelik dedi. Bu arada tahlil yaptırdım be Hcg 1340 çıktı. Görülmemesi normal dedik ve başka doktora gitmeye karar verdik. 23 ünde başka bir doktora gittik Hcg 2160 çıktı ve doktor şu an 6 haftalık olması gerek ama gördüğüm 4 hafta ile uyumlu dedi. Takip edelim bu arada hiç bir iş yapma yat dedi. Tamam dedim. Buraya kadar herşey olabilir geç döllenme vs.dir dedik. Ama pazar günü 2 kez yine lekelenme oldu pazartesi de biraz daha fazla lekelenme oldu doktoru aradım hemen gel dedi gittim aradan 3 gün geçmesine rağmen şu an 4+1 görünüyor dedi. Gebelik sağlıksız görünüyor gelismezse vücut kendiliğinden atar dedi. Hcg degerim icin ise 4000 bekliyordum ama 2600 dedi. Şimdi resmen yatıp bekliyorum. Acaba düşecek mi yoksa kendiliğinden gelişecek mi? Bir arkadaşım aynı durumu yaşadı ve tedavi ile bebek gelişti. Sizden yaşayan tavsiyesi olan?

12-01-2015 ♥

Daha o aşamada değil ki bebek görünmüyor ki kalp atışı falan olsun sadece minik bir kese görünüyor 4 haftalık gibi düşünün.

12-01-2015 ♥

canım inşallah aynı şeyi yaşamazsın sonuç olarak ama benim bir boş gebeliğim oldu bundan önce ve kürtajla sonuçlandı. aynı şeyleri yaşadım 10 haftalık olana kadar bekledim ama bi türlü gelişmedi.kendini çok kaptırmamanı tavsiye ederim. kesen 20mm olana kadar bekle hala embriyo görünmezse düşük yapmayı bekleme derim. inşallah herşey yoluna girer

Peki beklemekten başka yapılacak birşey yok mu? İşin garibi kese de büyümüyor yani az az büyüyor işte :/ Doktor gelişmezse ya düşer ya da biz sonlandırırız dedi.

12-01-2015 ♥

Peki beklemekten başka yapılacak birşey yok mu? İşin garibi kese de büyümüyor yani az az büyüyor işte :/ Doktor gelişmezse ya düşer ya da biz sonlandırırız dedi.

12-01-2015 ♥

canım ben progestan kullandım sadece. lekelenmeler kesildi o süreçte ama ilaç biter bitmez yeniden başlamıştı. kontrole gittim aynı gün kese etrafında kanama alanları oluşmuştu ve kese kopmaya başlamıştı. ben düşüğü beklemek istemedim hem psikolojik olarak hem de sağlık açısından bazı riskleri var. kürtaj oldum sonuç olarak ama hiç korkulacak bişey değil ve hiç üzülme çünkü 1 ay sonra yeniden hamile kaldım ben. tabi ki isteğim benimle aynı şeyleri yaşamaman ama her ne olursa olsun moralini asla bozma

Teşekkür ederim canım ben de şu an araştırıyorum ve buradan da yorum almak istedim.

12-01-2015 ♥

Bi de birşey daha sormak istiyorum düşük olunca toparlamak daha geç oluyor sanırım değil mi?

12-01-2015 ♥

Bi de birşey daha sormak istiyorum düşük olunca toparlamak daha geç oluyor sanırım değil mi?

12-01-2015 ♥

canım bilmiyorum onu dediğim gibi düşük yapmayı beklemek istemedim.ben kürtaj için hastaneye yattığımda düşüğüm başlamıştı hatta. kayınvalidem kürtaj olmamı istemedi ama ben kabul etmedim beklemeyi. kanama durmayabiliyor parça kalabiliyor daha sonra yine kürtaj olmak gerekiyor o gibi bi durumda. iyi bi dr bul. kürtaj 7 dk sürüyor. toplam 10 dk narkozlu kaldım. sonrasında biraz adet sancısı gibi sancı çektim ve 2 gün sonra memleketime uçtum şubat tatili için. hemde tek başıma. normal hayata dönmem kolay oldu yani. bana sorarsan düşük yapmayı bekleme ve kürtajı eğer bünyen uygunsa tam anestezi ile ol.

Tamam canım ilgin ve bilgilerin için teşekkür ederim biraz daha beklerim araştırıp bakarım

12-01-2015 ♥

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…