Gelişim geriliği

Shrbn3n

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2022
16
1
27
Merhaba arkadaşlar.
Benim 2 bebeğim var biri 1 buçuk yas diğeri henüz bir aylık...
Büyük olanda gelişim geriliği var . Bir suru test yaptik tiroidlerine bakıldı kaç tane bölüme gittik ama bir sonuç alamadık maalesef. Sebebi ni bilmiyoruz...metobolizma bolumu fantomalt yazdı kullandık sonuç alamadık. Gastonentolajiye sevk etti oda infartini mama yazdı 1 ay kullandık kilosu ayni. Bu arada 7 kilo ve 71 santim boyu. Artik dayanamiyorum hic. Pipisinde bexaz beyaz noktalar vardi uzun zamandır. İltihAp olabilir dediler sünnet ettirdik. Bakalım ne olacak. Çok kotu hissediyorum iyi bakamadimmi acaba diye düşunmekten mahvoldum. . boyle çok düşük kilolu kimse varmı acaba merak ediyorum. Lütfen yorum yazın. Yada böyle olup sonra kilo alan. Bi gün normal kilosuna ulaşabilecek mi acaba çocuğum

Kardeşimin kızı iki yaşına kadar 7 kiloydu oda çok üzülüyordu. Anne sütü ağırlıklı beslenirdi çok hareketliydi yemek konusundada çok mızmızdı. Şimdi liseye gidiyor yapısal olarak minyon bi tipi var gayet sağlıklı. Sağlığı yerindeyse üzülme olabilir.

Benim kızım da yaşıtlarından geride. Hem boy hem kilo olarak. Ama doktor gelişim geriliği olarak değerlendirmedi bunu. Yapısı minyon dedi. Zamanla fark azalacaktır, sağlıklı bır çocuk dedi.
Yani gelişim geriligi denecek bir durum yok bence çocuğunuzda, standartların biraz gerisinde sadece.

Bebeğim 16 aylık 69 cm,7.800 kg.Bağışıklığı zayıf,çok sık hastalanıyor ve prematüre.Doktorumuz özel mama yazalım başlayın dedi ben bir ay daha ertelemek istedim.Yemek yemeye tamamen geçmiş olduk bu ay ve ben kilosunda farklılık hissediyorum.haftaua kontrolümüz var netleşmiş olur.Sizde sağlık sorunu yoksa genetik olabilir.Çok da sorun etmeyin zamanla olması gereken boy kiloya ulaşır

Hiç sizlik bir durum yok merak etmeyin. Çok da iyi baktığınıza eminim güzel anne

İştahı var mı hareketli bi bebek mi ? Genetik olabilir . Yaşına göre zihinsel gelişimi nasıl bunlar da önemli

İştahı var mı hareketli bi bebek mi ? Genetik olabilir . Yaşına göre zihinsel gelişimi nasıl bunlar da önemli
Aynısını yazacaktım.
Genetik olabilir mi, sizin eşinizin boyları nasıl?
Zihinsel gelişimi nasıl, konuşması vs.
Bunlar da değerlendirilmeli.

Merhaba, benim kızım 25 aylık ve 9 kilo. O mamalar bize de verildi fakat kızım içmedi.
Küçükken alerjisi vardı. Kilo probleminin sebebi alerji dediler. Sonra o da geçti. Kilo alamıyor, çok hareketli boyu 84.5 oldu daha yeni.

Hala 2 yaş kıyafetleri çoook büyük geliyor. Sizi çok iyi anlıyorum. Persantilde %3 ün altında kaldı kilosu bir ara o zaman Dr panikledi. 1 ay diyet yaptık 270 Gr almıştı.

Şimdi %10 çıktı çok şükür. Beyin gelişimi normal, sağlığı yerinde artık takmıyorum . Eşim de ben de minyonuz. En son Dr anası ne ki danası ne olsun dedi :) espiri yaptı ama gerçek . Zaten küçük doğmuştu. Çoooook hareketli

Zeka geriliği yoksa zamanla büyür gider. Minyon olsun, minik olsun ne olacak. Sağlıklı olsun yeter ki.. eminim çok iyi bakıyorsundur bebeklerine..

Bizimki hep yüzde 3 un altında çıkıyor ne yazikki

Benimki anne sütunu sadece 3 ay aldı kilo alamayınca mama vermeye başladım anne sütunu de bıraktı. Manada kilo aldırmadı maalesef. Boyu masildi o zamanlar kisamiydi öyle. Benimki 71 cm kaç aydır ayni

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…