Gelisim geriligi olan ikiz gebeligim ve premature o glum hamilelik oykum

gadriell

Canim oglum bal oglum...
Kayıtlı Üye
20 Mart 2015
437
422
39
Konuyu nereye acmam gerikirdi hic ama hic bilmeden genel olarak buraya yazmak istedim yasadiklarimi.
Oncelikle herkese merhaba
2014 yilinin ocak ayinda rahim filmi cekilerek rahmimin kalp seklinde oldugunu ogrenmistim ayni ay drum bana klomen kullandirmisti tabi birde belali pko vardi.esimde de sivilasma sorunu vardi o ay drum oylesine bi dene olmazsa rahim ameliyati olacaksin ve tup bebege geceriz demisti.
O ay daha adetime varken dayanamadim ve test yaptigimda cift cizgiyi gormustum mutluluktan havalara ucuyordum
Ilk Beta hcg degerim 85 di ve bir hafta sonra ise 20000 lere cikmisti kese gorme zamani gelince iki kese goruldu ve birinin 3 gun sonra dollendigini anlamis olduk.
Tabi sevinc mutluluk ölüyoruzzz basimiza gelecekleri bilmeden
Ilk 20 hafta sorunsuz gecmisti ikisi de erkekti ve gelisimleri normaldi birinin ismi faruk ( kayinbabamin adi ) digeride kaan di.
20.haftadan sonra kaan geri kalmaya basladi drum normal normal deyip gecistirmeye basladi ve ayrintili ultrason bile istemedi benim icim tatmin olmayinca baskent hastanesine gittim universite hastanesi diye ve dunyam basima yikildi.
Ayrintili ultrasona alindim ve kaanimin 3 hafta geri kaldigini plasenta geriligi oldugunu beslenemedigini ogrendim.
Ne kadar arastirdiysam kadinlar kulubunde ikiz gebelikte bir bebegin gelisim geriligi ile ilgili birsey bulamadim.
Yeni drum benimle cok ilgilendi hatta hayretlere dusuyordu cift yumurta ikiz gebelikte bu imkansiz diyordu.
30. Haftaya kadar iki gune bir dra gittim ve kaanim malesef 23. Haftada 520 gr da kaldi ve suyu bitmisti sadece kalbi atiyordu
Faruk normal gibiydi ilk basta drum allahin her gunu kucuk kalan bebek ölsün buyuk gelissin deyip duruyordu
Uzuntuden tansiyon yukselmeleri yasadim ve hastanede yattigim da oldu o sira iki doz ciger gelistirici igne oldum her ihtimale karsi
Dopplere giriyordum surekli ve kaanin kan akisi sifirlaniyordu suyu yoktu hareket etmiyordu beslenemiyordu.
Faruk da gerilemeye basladi ve 2 hatta 3 hafta geri kalmaya basladi.
Ben hergun agliyor hergunum zehir oluyordu
Derken yine hastanede yattim ve bir ciger gelistirici igne daha oldum 1 hafta sonra kontrolde maalesef kaanimi kaybettim canim okadar yandiki anlatamam kendimi suclu hissediyordum sanki secim yapmisim gibi vazgecmisim gibi tam 2 gun sonra 33.0 haftamda gebelik zehirlenmesi ve normal sancilarim basldi tansiyon 20 lere cikti ve dogum sancisi 3 dk dustu sonunda sezeryana alindim ve faruk 1520 gr olarak 30 haftayla uyumlu dogdu.
Tansiyondan dolayi 3 gun uyutuldum ve bebegim kuveze alindi.
Cok sukur ciger gelistirici igneler sayesinde oglum solunum destegi almadan 3 hafta sonra 1920gr olarak evimize geldi simdi yanimda uyuyor
Tabi bunlari aglayarak yaziyorum hala kaanimin acisi icimde mezarina gidiyorum yavrum usuyor diye krizlere giriyorum.
Sonradan anladimki kaanimin tek gorevi farugu bu haftaya kadar getirmekti cunku drun dedigi gibi daha erken kaybetseydim farugumu da kaybedecektim.
Cok uzun yazmis oldum hakkinizi helal edin...

X