Gelinlik Modelleri Gelinlik Dikimi

blue_suede

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2014
1.634
1.313
Arkadaşlar aylardır gelinlik modeli bakıyordum. Sonunda birinde karar kıldım. Öyle mağaza mağaza dolaşmadım. Modeli seçtim ve ben bunu istiyorum diye gittim.
Gittiğim yer Fatihte. Özel dikim yapıyor ve fiyatları asla uçuk değil. Mağazalarda 8-9 binliraya bulacağınız gelinlikleri dahi 2.500-3.000 civarında yapıyor. Çok tatlı ve ilgili bir bayan. Benim nikahım mayısta ama şimdiden başladım diktirmeye özellikle şubat ayına kadar sindire sindire yapalım dedik. aceleye getirmesin diye. Satın almakla kiralamak arası çok az bir fiyat farkı vardı bende satın alıcam ama diktirip kiralayabiliyorsunuzda. Güzel olan tarafı nikahta giydikten sonra geri götürücem ve vitrinine koyacak satış yahut kiralamak isteyen olursa diye. Bu konuda da yardım ediyor.

En önemlisi vücudunuzu tanımanız. Modeli beğenirsiniz ama vücudunuza uymayacaktır. Kafanızda birşey yoksa eğer çok güzel şekilde hangi modellerin vücut tipinize uygun olacağını şıp diye söylüyorlar zaten. Paylaşmak istedim..
Sıkıntılı ama keyifli bir dönem.:) Allah hepimizi bir yastıkta kocatsın:)

Pronoviasın bir modeli mağazasında 9binliraydı fiyatı bem 2400e diktiriyorum. Fotoğrafını yüklemeye çalıştım ama uzantısı farklıymış yükleyemedim. Dantel kayık yaka, göğüs kısmı prenses kesim yay şeklinde. A kesim ve fransız danteli etekleri çok geniş değil dantel döküm. Çok asil duran bi model. Zaten boyunuz 1.75 fakan değilse A kesim ideal diğer türlü kötü durduğunu düşünüyorum ki gelinlikçi hanımda aynı şeyi söyledi. Benim boyum 1.66 oyüzden A kesim tercih ettim. Zayıf olduğum için yarı balık modelde olabilirdi ama model zaten şatafatlı olmadığı için enazından eteğim biraz gösterişli olsun istedim

Ben 1.78 im ona rağmen Prenses kabarık modeller çok iri gösterdi beni ... Boyu ortaya çıkarmıyor bence

Zaten prenses modellerdeki mankenler için 1.80-1.85lik mankenlere giydiriyorlae kızlarda bizde de böyle duracak sanıp geliyorlar dedi. Birde kilolu bayanlar gelip modele bakıp balık model istemiş. Bayanda bu model sana olmaz diyince kızmış ben bunu istiyorum diye. Yaptıktan sonra da kötü duruyor demiş beğenmemiş Oyüzden kendi vücudunu iyi tanımak lazım. En önemlisi bu. En rahat kesimde A kesim. Her fizik tipine uygun. Eğer zayıfsan balıkta güzel durur sende ama yarı balık tam balık modeller hiç rahat değilmiş oturamıyormuşsun.

Screenshot_2015-11-25-11-36-54.png
seçtiğim model bu. Sonunda yükleyebildim:)

Evet canım yani ölçülerim alındı. Önce bi kumaş ve dantel hazırlığı yapılacak astar çalışması falan yapılacak ilk provaya 10 aralıkta gidicem. Peşinatımızı da verdik.

Hadi bakalım güzel olur umarım kuyruğu daha uzun olursa daha hoş olur sanki. Ben balık veya yarı balık hiç istemem zaten öyle elbiseleri çok giydiğim için hevesimi aldım ben gode li a kesim ama yine kabarık model istiyorum kuyruğunuDa 3.5 m yaptırıyorum ☺️☺️☺️

Kuyruğunu bende uzun istiyorum ama boyum çok müsait değil. Yine olabildiğince uzun olacak tabi. Duvağımda uzun olacağı için ordan kapatırım artık:) hayırlı olsun:)

öncelikle hayırlı olsun bende gelinlik bakıyorum fatihide dolaştım ama benim girdğim yerler baya fiyatı pahalı söyledi senin gittiğin yerin adı ne öğrenebilirmiyim ?

Lidya gelinlik canım. Hulusi Noyan sokakta. Sevgi hanım çok ilgili biri. Aynı zamanda arkadaş gibi müşteri tavlamaya çalışmıyor asla. Yakışanı yakışmayanı söylüyor. Fatih için bize de pahalı demişlerdi ama resmini koyduğum modeli düşün ki 2400e dikiyor duvağıyla birlikte bi görüş istersen. Özellikle açtım bu konuyu zaten. Bizim gibi gelinliğe çok fazla bütçe ayıramayacak olanlara bi faydası dokunur belki diye.

Benim.istedigim bu kadar yogunda diil dantel olarak o zaman bana daha uyguna yapmasi lazim dimi:))

Evet canım yani zaten asıl pahalı olan danteli o sebeple bi görüşmende fayda var derim. Sün prova için gittim çok sıcak bir yer istediğine uygun şekilde yapıyorlar.
Yeni gördüm mesajını üzgünüm sonav haftamdı

Evet canım diktirdim gayette mamnun kaldım. Yani ne istediğinizi ve neyi istemediğinizi iyi anlatırsanız iyi sonuç elde ediyorsunuz.

X