Gelinden kaynanaya böbrek

nrsnkma39

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2007
3.556
10
25 Ocak 2008

Şefik DİNÇ/İSTANBUL

Bahçelievler’de 40 yaşındaki Filiz Özbalçık, böbrek hastası olan ve 1.5 yıldır diyalize giren kayınvalidesi Şerife Özbalçık’a (68) bir böbreğini verecek.

Özel Medicana Hastanesi’nde yapılan tahlilleri temiz çıkan Filiz Özbalçık’ın bir böbreği önümüzdeki hafta kayınvalidesine nakledilecek. Özbalçık, "Annemle dairelerimiz bitişik. Sürekli beraberiz. Diyalize girmesi ve hayatını normal şekilde sürdürememesi beni üzdü. Ben de böbreğimi bağışlamaya karar verdim. Tahliller temiz çıktı ve nakil önümüzdeki hafta yapılacak. Annem sağlığına kavuşacak. Ben de tek böbrekle normal hayatıma devam edebileceğim" dedi. 8 yıllık gelininin böbreğini bağışladığı Şerife Özbalçık ise şunları söyledi: "Gelinimin beni çok sevdiğini biliyordum ama böbreğini vereceğini düşünmemiştim. Şaşırdım ve kabul etmedim. Ama ısrar etti. Doktorlarla görüştükten sonra ben de ikna oldum. Sağlığıma kavuşacağım için çok mutluyum."

Böyle sevgiyi takdir etmemek mümkün mü?Tüm insanlara örnek olmasını diliyorum,sevgilerrrrrrrrr

bu güzel sözlerinizden dolayı çok teşekkür ederim. inşallah topluma iyi bir örnek olabilmişimdir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…