Makyaj Ürünleri Gelin Makyajı - Makyaj ürünleri hakkında bilgi ricası!

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

SouvveniR

❤+❤ = ❤❤
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Mart 2012
11.481
8.058
Merrhaba Kızlar,

Malum, düğün sezonu. Bu sene gelin olacak herkes düğün günü makyajı için araştırmalar yapıyordur.
Gelinlik ve aksesuarları kadar, o günkü güzelliğimizi ortaya çıkartacak makyajımızda çok önemli.
Ben makyajım için şunlara önem veriyorum:
- Fazla abartılı olmaması
- Fazla sönükte durmaması
- Makyaj malzemelerinin kaliteli olması
- Makyajımın tüm gün kalıcı olması

Dolayısı ile, makyaj malzemesi olarak kuaförün ne kullandığı çok önemli.
Fakat, ne kadar iyi ürün kullanırsa kuaför, o kadar da fiyatlı bir makyaj çıkartıyorlar.
Eh bunun kınası, düğünü derken... Çokta masraf yapmak istemiyorum açıkçası.
O yüzden acaba makyaj malzemelerimi kendim mi alsam?
En azından kalitesine güvendiğim ürünler kullanılmış olur diye düşünüyorum.
Sizden bu konuda öneriler ve yorum bekliyorum arkadaşlar, tecrübesi olanlar ve bu konuda fikri olanlar lütfen paylaşın!

Makyaj sabitleyici spreylerde var tabii ki.
İnternette biraz araştırdım. Farklı markalarda spreyler var.
Fakat hangisi nedir, hangi marka kalitelidir daha o araştırmaya giremedim.

Benim nişan makyajım çok güzel olmuştu, kaliteli bir kuaföre gitmiştim ama bir o kadarda para dökmüştük.
Makyaj sabitleyici kullanmışlardı ve makyajımda ağlamış olduğum halde herhangi bir akma veya bozulma olmamıştı.
Fakat kız makyajı yaparken adeta suluboya tablo yapıyormuş gibiydi :)
Aynı şeyi düğünümde yaşamak istemiyorum, damada da yazık değil mi ya.. Zaten evlilik başlı başına bir zorluk maddi anlamda.
Nerden kısarsak kârdır düşüncesindeyim...

Çok fazla makyaj kullanan bir insan değilim, o yüzden bu konuda biraz çekimserim doğrusu.
Fazla makyaj malzemesi tecrübemde yok, fakat kulaktan dolma kaliteli makyaj malzemeleri olduğunu düşündüğüm markalar:
M.A.C.
Max Factor
Lancome
Inglot

Sizce hangi ürünler tercih edilmeli? Hangileri daha kaliteli?
Kullanıp memnun kaldığınız ürünler neler? Gelin makyajı konusunda ne tavsiye edersiniz?
Fikirlerinizi esirgemezsiniz umarım...

benim de düğünüm var bu yaz ve sıcaktan makyajım akmasın istiyorum,önerilerinizi bekliyorum ben dee :)

Canım fikri olan yok sanırım, var olan varsa da paylaşmıyor sağolsun...

Ben internetten araştırarak çözüm buldum, makyaj sabitleyici denilen bir sprey var, M.A.C.'ta Makeup Fix diye geçiyor, ondan alabilirsin.
Veya gideceğin kuaföre makyaj sabitleyici kullanıp kullanmayacağını sorarak, o şekilde kendinde alabilirsin/almayabilirsin...

canım konun cok güzel olmus ama keske yardım edecek fikir verecek birileri cıksa.. ben de evlenirken makyaj malzemelerimi kendim almayı istiyorum. dediğin gibi kuafördeki ürünler önemli ve cilt yapısı da önemli kişinin. hem alayım sonra kendim de kullanırım düsüncesindeyim . mac en cok tercih edilen marka su sıralar ama hangi ürünler alınmalı bende arastırıyorum simdiden..

Ben kuaforumu ayarladim kizlar.
Iyi bir kuafor olduguna inaniyorum, cunku bence herseyden once kuafore guven onemli.
Dolayisi ile su an ayarlamis oldugun kisiye guveniyorum.
150 TL kina sac + Makyaj + postis + manikur
300 TL sac + profesyonel makyaj + manikur + pedikur + cilt bakimi

Kuaforun bana vermis oldugu bilgiler sunlar.
cilt bakimi en onemlisi, makyajin guzel durmasinda en iyi unsur cildin saglikli ve puruzsuz olmasi.
O yuzden cilt bakimini pakete dahil ettigini soyledi, kendisi profosyonel makyaj uzmani.
Bana dedigi, makyajda leke kaybedilebilir, fakat pruzu yok etmek zor.
Puruzsuz cilt icin 1 hafta onceden guzel bir cilt bakimi yapilmasi.
1 hafta once olmasinin sebebi de cildin o surec icersinde kendine gelmesi.
Guzel bir cilt uzerine yapilan makyaj her zaman daha saglikli durur dedi.

Makyaj sabitleyici tavsiye etmedi. Cunku makyaj sabitleyici kalip gibi oluyormus.
Her makyaj belli bir noktadan sonra tazelenmek ister dedi, fakat eger sabitleyici kullanilirsa bu tazeleme yapilamaz.
Kalip gibi olacagi icin, goz kenarlari ve gulumseme cizgilerinde dokulme olabilir dedi bu da cirkin bir hal alir.
Bunun icin gerek yok sabitleyiciye dedi.

Makyaj malzemesi konusunda ise, flormar dahi cok iyi bir makyaj yapmaya yeterli olabilirmis.
Onemli olan makyozun makyaji nasil uyguladigi. Makyajin kaliciligini saglayan urunun kalitesi degil, urunun uygulanis seklidir dedi.
Bir flormar ile makyaj yapilabilir, makyaj tamamlandiktan sonra bir FIS gulsuyu veya normal su yuze SIKILDIGINDA ortaya su bazli makyaj cikar dedi.
Yani su bazli makyajlarin su bazli olmasi yapisi degil, urunun sulandirilmasi ve suluboya gibi cilde uygulanmasi.
Bu urunun illaki yuzlerce lira olan makyaj malzemesi olmasi gerekmiyor dedi.
Fakat kaliteli urunler elbetteki yabana atilacak urunler degil, sadece basit urunlerde kaliteli urun haline getirilebilir.

Sonuc, kendi kullandigi makyaj urunleri Croyan ve Lancome.
Urunleri de gayet kaliteli, ama onemli olan makyaji yapacak olan kisinin egitimli ve gercekten konunun uzmani olmasi.

Insallah verdigim bilgiler ile yardimci olabildim.
Herkese selamlar...

Senin dusunduklerine katiliyorum canim.
Insallah yorumlarini ve tecrubelerini paylasan arkadaslar cikar ve umarim benim de paylastiklarim arkadaslara yardimci olur...

Son düzenleme:
canım ben de bu konuda çok araştırma yapıyorum o kadar yazı okudum o kadar çok video izledim ki anlatamam...cildine uygun ürünler bulduktan sonra gerisi kolay ve ben yüz bazı göz bazı hatta makyaj sabitlemek için mac fix+ yapımı bile buldum ve denicem sonuçta o kadar para dökmeye gerek yok bir makyaj için burdan link veriliyor mu bilmiyorum ama eğer veriliyorsa yazabilirim

Bilgilendirmek amaçlı link vermende sakınca olduğunu sanmıyorum.

Dediğin gibi cilde uygun ürünler bulduktan sonra bir sıkıntı olmaz, fakat bende Mac Fix+ düşündüğüm halde gideceğim makyöz önermedi.
O yüzden gerek duymadım... Eğer sen illaki bir makyaj sabitleyici kullanılsın istiyorsan, bunu anlaşacağın kuaför ile konuş derim.
Çünkü sen o kadar para dökmek yerine, makyajı yapacak yer bunu alabiliyor, sana ekstra bir maliyeti olmuyor.
Yani zaten sen sabitleyici alsan da (ben şahsen kendimden bildiğim için) o sabitleyiciyi ne kadar kullanabileceksin?
Eğer kullanacaksan zaten almanda bir sakınca yok, ama kullanılmayacaksa ve kenarda kalacaksa, bırak kuaförün alsın.
Sana ekstra bir maliyet çıkarmaması gerekir!

kızlar gelin makyajı tabi ki çok önemli ama fazla para harcamadan bunu yapmayı ister herkes... benim yıllardır gittiğim kuaför vardı o yüzden hiç nerde yaptırsam diye düşünmedim porselen makyaj yapıyolar gelin için en uygun olan da bu zaten ve porselen makyajda mac in ürünlerini tavsiye ederim gideceğiniz kuaförün malzemelerine bakın önce nasıl yaptıklarına markasına bu zaten kuaförün kalitesini ortaya çıkarıyor ve genelde sabitleyici kullanıyorlar böylece makyaj ertesi güne kadar bile kalsa yeni yapılmış gibi bozulmuyor akmıyor...nerelerde oturuyosunuz bilmiyorum ama isterseniz özelden kuaförümü yazabilirim ama şunu aklınızdan çıkarmayın sadece 1 kere yaşanıyor en özel gününüz bi şekilde içinize sinen bir yerde yaptırın tabi ki bütçnize göre ama fazla kısmayın sonra yıllarca fotoğraflarınıza her baktığınız da pişman olursunuz....

merhaba, hangi kuaförü ayarladıgını öğrenebilir miyim, ben de kuaför arıyorum malzeme ve fiyat bana uygun geldi.. teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…