Geçmişte gördüğüm şiddet beni uyutmuyor

yoluzunbenyorgun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2020
55
40
28
Boşanalı 1,5 ay oldu. 6 yıllık birliktelik içinde 2 yılı evli olarak geçirmiştik. Eski eşim olgun olmayan, adaletsiz, merhametsiz ve inatcı bir insandı. Evlilik içerisindeyken defalarca şiddet gördüm kimseyle paylaşamadım, boşanabileceğimize inancım yoktu.
Boşanma süreciyle başedebilmek adına antidepresan kullanmaya başladım 3 aydır da düzenli kullanıyorum. İlaçlar benim ağlamamı engelliyor kolayca duygulanamıyorum normalde.
Bugün ilk defa yediğim dayakları, savunmasızlığımı, yerlerde başımın tekmelenmesini, yediğim tokatların verdiği o mahcubiyeti hatırladım. Bi boşalma yaşadım duygusal olarak. Kendime bunu nasıl yaptım bilmiyorum. Şiddeti nasıl normalleştirdim bilmiyorum. Ruhumdaki yaralar nasıl geçecek? Sadece içimi dökmek istedim.

Boşanmissiniz - ne mutlu size. O igrenc yaratıktan kurtulmussunuz. Bundan sonraki hayatınız çok daha güzel olacak buna inanın. İlaç kullanmaya devam edin - ilaçların etkisi uzun dönemde daha çok belli oluyor çünkü. İlaca ek olarak eğer imkaniniz varsa muhakkak profesyonel destek alın , eminim faydasını göreceksinizdir. Bahtiniz , yolunuz açık olsun

Çok şükür kurtulmussunuz.. bundan sonrası hersey sizin için daha güzel olacak.. kendinize dönün ve mutlu olun.. siz iyi olun iyilikler etrafinizi kuşatmış olacak..

Bunca haber varken aldığınız nefese şükreder duruma getiren bu hayvanların da ki hayvan a hakaret bu tez elden hak ettiğini bulduğunu görürsünüz umarım..

Lütfen psikolojik destek alin ve sakın kendinizi suçlamayın, çok şükür ki boşanıp kurtulmuşsunuz, bundan sonra iyileşip ayağa kalkmaya çalışın, yeni bir hayat var önünüzde , ağlama krizlerine takılmayın iyileşirken bu tarz boşalmalar çok normal yeter ki iyileşmek isteyin ve aksiyon alın...

İnsan her zaman doğru tepkileri veremeyebiliyor üzerinden zaman geçince de kendi kendine yiyor bunlar çok normal ne güzel kurtulmuşsunuz zamanla geçecek arada aklınıza gelen kötü bir anı olarak kalacak

Normalleştirmemişsiniz ki boşanmışsınız.
İçindeyken ne olduğunu anlamanız zaman aldı belli ki, ama kurtulmuşsunuz, yıllar boyu kendinizi kandırmamışsınız.

Şimdi iyileşmeniz de bir günde olmayacak.

Yeni hayatınız çok güzel olsun.

Bende aynı şeyleri yaşadım bence bosanabilmek bile kendimize verdiğimiz bir değer. Eski kaynanaya göre ne olcakki ,bir kereden bişey olmazmis, onların lafları hala kulagima geliyor. Aman neyse ki ucuz kurtulduk. Su an benim için çok kötü bı ani olarak kaldı.

İnşallah yeniden çok mutlu oluruz. Benim eski kv yalandan üzülmüş gibi yapardı ama oğlunu doldurmaktan geri kalmazdı bi defasında açıkça beni dövdürmeye çalışmıştı

Merhaba sevgiliyken böyle miydi yoksa yüzünü saklamış mıydı

Sevgiliyken dünya iyisiydi

Derin bir nefes alıp rahatla. Kurtulmuşsun önemli olan bu. Artık önüne bak. Umarım güzel bir hayatın olur bundan sonra.

Öncelikle böyle bir pislikten kurtulduğunuz için kendinizle gurur duyun. Artık önünüzde tertemiz bir sayfa var. İlaç kullanmaya devam edin ve terapi alın. İnanın geçmişteki yaralar kapanacak. Şimdiye ve geleceğe odaklanın çünkü her şey eskisinden daha güzel olacak

Evliyken bende normalleştirmiştim. Bilmiyorum neden öyle oluyor ama şiddet gören bir kadın uzun süre bu duruma sessiz tepkisiz kalıyor. Yazınızı okurken geçmişe evliliğime gittim. Bende kendime neden bunu yaptım diye hala düşünüyorum.

İlk ve en büyük adımı atmışsınız, Boşanmışsınız ki bu gerçekten zorlu olandı.
Şimdi psikiyatriye devam edin gerekirse bir psikologla görüşün. Zamanla geçecek, bu patlamaların ilk zamanlarda yaşanması çok normal. Biraz zaman tanıyın kendinize, sorgulamayın, yargılamayın, incitmeyin kendinizi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…