Gece kaç defa emziriyorsunuz???

ayerba

MİNİK PRENSİN ANNESİ :)
Kayıtlı Üye
29 Mart 2008
681
0
41
kızlar benim oğlum geceleri o kadar çok uyuyor ki,bazen bir kere kalkıyorum,bazen de hiç kalkmıyorum.uyuyan çocuğuda uyandırmak istemiyorum.çünkü kaldırıp emzirdiğim zamanlarda hemen gözlerini açıyor,uykusu dağılıyor.sizce yanlış mı yapıyorum?bazıları çocuk uyuya uyuya büyüyecek uyandırma diyor,bazıları kan şekeri düşer 2 saatte bir emzirmen gerek diyor.ne yapacağımı şaşırdım.acaba gece çok sık emzirmiyorum,o yüzden mi kilo almıyor benim yavrum.siz ne yapıyorsunuz?hem emzirip hem mama verenler gece mama veriyormusunuz?günde kaç ml ve kaç defa mama veriyorsunuz?bebekleriniz gün içinde toplam kaç saat uyuyor?yardımlarınıza ihtiyacım var kızlar...

valla sayamıyorum kaç defa kalktıgımı o uyuyor benı uyutmuyor gece yatmadan once mama verıyorum 150 cc tek seferde gun ıcınde başka vermıyorum gunduz topalm 2 saat uyuyo dıyebılırım gecede 11 dogru yatıyo sabah da bellı olmuyo kalkma saatlerı

canım gece uyandırma o uyanır zaten acıkırsa ben mama vermiyorum emziriyorum.:nazar:
gece 12de emizirip yatırıyorum gece 4te yada 6da uyanıyor yanıma alıp emziriyorum birlikte uyuyoruz :nazar:

gün içinde saymadım ama sabah uyanıyoruz topu topu 2 saat uyanık kalıyo uyuyo bazen 1 saat bazen 3 saat eger 1 saat uyuduysa 2-3 saat sonra tekrar uyuyo 7den sonra uyumuyoruz yatana kadar 12dede uyuyo:nazar:a.s.

canım ege de gece sadece 1 kez kalkıyor emmek için..:nazar: :nazar:
hemen uyuyor..sabah 6.30 gibi kalkıyor..
gece 9-9.30 dedin mi yatıyor ama

bence uyandırmana gerek yok, acıksa o zaten uyanır..birde artık bebekler 10 saate kadar beslenmeden uyuyabilirlermiş.

ne kadar degısken hepmızıın bebeklerı . benım oglumda cok zor.. bende 1,5 saatte bır emzırıyorum gece.. bazense cok yoruldugunda gunduz gece 2-3 satte bır emmek ıstıyor .. oyle delıksızde asla uyutmaz benı hep mız mızlanırr uykusunda bıle.. gunduzlerı de cok zor . suanda2 saatt kadar uyudu şoktayım hemen netı açtımm fısattan ıstıfade. arada da utu yapıyorum arada k k ya bakınıyorum.. genelde aral kucagımda ış yapıyorum tuvalete bıle zor gıdıyorum kımı zaman.. ama gecıcek hepsı duzene gırıcekk oyle yada boyle buyuyorlar ıstee :) melekler...

bu arada bence en azından 3 satte bır emzırmen gerekıyor muhakkak.. emmesı beslenmesı gerek kan sekerı duşer sadece uykuyuda gıdadan saymamak lazım

cnm benm kızımda uyandırmasam sabaha kadar uyuyordu (bu ara grip oldu uyumuyor) ilk uyandırdığımda uykusunda emip tekrar uyuyordu 2. uyandırdığımda ise uymuyordu doktoruna sordum gece 1 kere emzirmem yeterli olurmu dedim Eğer karnı tamamen doyduysa 4 saati geçmemeli beslenmesi demişticokacimcoook

Cevaplardanda görüldüğü gibi her bebeğin yemek miktarı, uyku saatleri farklılık gösteriyor. Bazı bebekler daha çok kilo alıyor, bazıları daha az uyuyor vs. Bebekler genetik faktörlerdende değişkenlikler gösterebiliyorlar. Ayrıca Temmuz bebeklerinin daha dünyayla uyumları yeni oluşmaya başladığı için tam bir düzene geçilmedi. Bence en doğrusu bebeğin uyurken onu 4-5 saat geçince emzirmen olacaktır. Benim kızım geç saatte uyuyor ve sabah 5-6 gibi emmek için kalkıyor, gözleri kapalı emip tekrar uyuyor. Ama erken saatte uyuyan bir bebeğin var ise uyandırdığında uyumaması normaldir.

cnm ben gece uyandırmıyorum kızımı benim zilli gece 11 gibi uyuyorsa sabaha karşı 5 gibi kalkıyor emip uyuyor daha sonra saat 7 gibi bi daha kalkıyor. yani ortalama 6 saat deliksiz uyuyo geceleri ben kaldırmıyorum ama kilo alımı gayet normal ayda 800-900 gr alıyo 2 hafta sora doktor kontrolümüz var sorayım bakalım ne dicek...

benim oğlum gece 1 buçukta uyuyor sabah 6 gibi bızıldanıyor kalkıp emziriyorum sonra yine uyuyor saat 9 gbi yine uyanıyor sonra uyuyup saat 12 gibi uyanıyor ben doktoruma sordum uyandırma zaten acıkınca kendi uyanır dedi bende uyandırmıyorum.........

en çok kalkan benım herhalde ya kızlar bısey soracagım emiyo benım bebegım ama doymuyo sanırım arkasından 12o cc mama içtigi oluyo ben anladım ya bu işi doktora sorarsan mama verme dıyor ama durmuyo kı obur turlu

bende bazen 2 bazen 3 defa emziriyorum belli olmuyo kendiliğinden uyanıyo emmek için sonra uyuyo erken yattıysa sabah 6 da uyanıo....

belli olmuyor 2-3-4 kez emzirebiliyorum.. en fazla 4 saat uyur uyanır kızım..:ecrin_bebek:

Masallah benimkizim msanki saat dakikasina bile uyar 9-10 gibi uzun uykusuna dalar tam 4 saat sonra kalkar emerken uyur ama hemen hemen yarimsaat emer .ve yine tam 4 saat sonra kalkar emer 1 saat kadar kestiri uyanir sabah 10 gibi falan uyan mis olur binlerce masallah böyle olana kadar cok cektimsaat basi ayaktaydim cok sükür rahatladim darisi az uyuyan bebislerimizin annelerine................

bende artık uyanmasada gece kalkıp emzirecem kızlar...
moralim bugün çok bozuk.oğlumun kan ve idrar sonuçları belli oldu.kansızlık çıktı.ve idrarındada bişey 30bin çıkmış.100bin çıksaymış tedaviye başlancakmışç10gün sonra tekrar yapılacak aynı tahliller.kansızlık için ilaç kullanmaya başlayacaz.netten okudumda çok tehlikeli bişeymiş.Allah korusun zeka geriliği bile yapıyomuş...canım çok sıkkın çoook...

bende artık uyanmasada gece kalkıp emzirecem kızlar...
moralim bugün çok bozuk.oğlumun kan ve idrar sonuçları belli oldu.kansızlık çıktı.ve idrarındada bişey 30bin çıkmış.100bin çıksaymış tedaviye başlancakmışç10gün sonra tekrar yapılacak aynı tahliller.kansızlık için ilaç kullanmaya başlayacaz.netten okudumda çok tehlikeli bişeymiş.Allah korusun zeka geriliği bile yapıyomuş...canım çok sıkkın çoook...

gecmıs olsun canım ya.aklına olumsuz seyler getırme 30 bın nerde 100 bın nerde.ınsallah değerler normale doner.bence bebekler 6 ay oluncaya kadar en fazla 3 saatte bır emzırılmelı.

canım ya uzulme eger emzıremıyorsan bıle mama daya agzına bısey olmaz Allahın ıznı ıle

ayerba geçmiş olsun canım...sıkma canını,iyi olur inşallah...
benim oğluş gece 4,5 ya da 5,5 ta kalkıyor,emiyor tekrar uyuyor en geç 7,5-8 de uyanıyor...
bazen gece hiç uyanmadığı bile oluyo,duruma bağlı...ama gündüz çok az uyuyor...
endişe etme,artık bebeklerimiz yetişkinler kadar uzun süre uyuyabilirlermiş..

ayerba geçmiş olsun canım endişelenme erken teşhis edilmiş sonuçta ona görede tedaviye erken cevap verir inşallah

X