Gece huzursuzluğu yaşayanlar varmı?

nazlxixmelek

Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2007
4.809
9
selam kızlar, benim bebişler gündüz normal mamadan sonra uyuyorlar ama gece saat 22 oldumu başlıyorlar huzursuzluğa uyumuyorlar sürekli mızıldanıyorlar.. genelde 23,30- 24 gibi yatıyoruz ama bebişlerimin uyuması bazen 1i 2 yi buluyor...hemen hemen her gün bu durum tekrarlanıyor bunun için iyi geceler çayı bile aldık beğenmediler içmiyorlar eşimde mamalarına karıştırıyor bazen doğrumu yapıyoruz onuda bilemiyorum..uyuduktan sonra gecede tekrar normale dönüyorlar.. 2,5-3 saatde uyanıp mamalarını yiyorlar yerkende uyuyakalıyorlar ama her akşam böyle yatacağımız zamanın geldiğini anlıyorlarmı nedir.. ondanmı böyle huzursuz davranıyorlar.. sürekli mama yiyip uyusunlar demiyorum ama gözlerinden uyku akarak mızıldanmalarına, ağlamalarına üzülüyorum her şeyi denedik..bizim gibi bu sorunu yaşayan, önerisi olanlar varmı?

melekcim benim oglumda aksam 8 oldumu baslar aglamaya bu durum gece 12 yi bulur ama daha sonra uyur sabah 7 e kadar mamasini icer ve ovle 12 ye kadar uyur :)

nazlimelek ilk ay bizde böyleydik.her gece 10 gibi baslayan ve 12de son bulan aglama nöbetlerimiz vardi.

doktorumuz kolik olabilir demisti ama atalttik biz neyseki.insl.senin miniklerde atlatir.

öyle zamanda ben müzik dinletiyordum cok faydasi oluyordu kolik icin bi cd var

istersen bi arastir dene derim ben.belki sanada faydasi olur.

cilekk saolasın canım bazen bizde müzik bazen ninni bazen oyunlar oynatıyoruz yoruyoruz ondan sonra uyuyorlar.. kolik için buzuki orhanın cdsini diyorsan beğenmedi benim beyefendiler... hiç etkilemedi yani..

İsme göre ninniler var denedin mi onları?
benim kızda o ninnide sakinleşiyor.
Uykusu gelince sallaıyormusunuz?Benim kızda huysuzlanıp sallanmak istiyor.

bende raimond la'ın muzıklerını dınletıyorum cok ıse yaradı tavsıye ederım. ınternetten ındırmıstım ısteyenlere lınk verebılırım

İsme göre ninniler var denedin mi onları?
benim kızda o ninnide sakinleşiyor.
Uykusu gelince sallaıyormusunuz?Benim kızda huysuzlanıp sallanmak istiyor.

darkcım, hamileyken isme göre ninnileri görmüştüm şimdi hiç aklıma gelmedi gerçekten bir deneyelim belki işe yarar.. tarkan dinliyor benimkiler bilgisayarda onun hareketli şarkıları yüklüydü...
sallama işinide gündüz bazen ayakta sallayıp uyutuyoruz bazende emerken yada kolda iki pişpişleyince uyuyorlar oda yoruyor zaten.. gece beşik sallamasından hoşlanmıyorlar bazen çok uykulu iken sallayınca uyuyorlar ondada...

swetter canım link verirsen birde onu dinleteyim..:)

benim bebeklerimde aynı
gündüz sakinler gece olunca uyumaları epey bir vakit alıyor.kızım uyuyana kadar uyuduktan sonra sabaha kadar hiç uyanmıyor.tabi ben kaldırıyorum emzirmek için.oğlumda gece çok huzursuzluk yapıyor
hep ağlıyor uyumak istemiyor.tek iyi gelen şey ağlama esnasında saç kurutma makinası...

birde nazlı melek biz ayrı odalarda yatırıyoruz hem gündüz hem gece.
gece eşim biriyle ben biriyle yatıyoruz ayrı odalarda
buşekilde daha iyi oluyor
en azından birbirlerinden etkilenmiyorlar daha uzun uyuyorlar

birde nazlı melek biz ayrı odalarda yatırıyoruz hem gündüz hem gece.
gece eşim biriyle ben biriyle yatıyoruz ayrı odalarda
buşekilde daha iyi oluyor
en azından birbirlerinden etkilenmiyorlar daha uzun uyuyorlar

saol canım, gündüz sorun olmuyor şimdilik zaten tek baktığım için ayrı odalar gündüz zor ikisine yetişemem sanki.. ama gece eşim birini alıyor ben birini sabaha kadar tek bebekle ilgilenmiş oluyoruz.. eşimde senin gibi ayrı odalarda yatıralım ben içerde yatayım etkilenmesinler dedi ama ben kıyamadım onları ayırmaya doğrumu ettim bilemiyorum.. önce ayrı odalarda uyutuyoruz uydukları zaman yatak odasında toplanıyoruz bazen gazları olunca yatakta dördümüz birden yatıyoruz.. yataklarında biri yatarsa diğeri bizim yanımızda yatıyor dönüşümlü idare ediyoruz ama biraz zaman geçip daha zorlanmaya başlarsak sanırım bizde odaları ayıracağız bu gidişle..
sanada kolay gelsin kızınıda oğluşunuda öptüm...Şeniz

selam ben bıursadan sibel benimde 65 günlük bi kızım var ve gece saat 12 oldumu başlıyo huzursıluğa çare bulamadım nolur yardım

selam ben bıursadan sibel benimde 65 günlük bi kızım var ve gece saat 12 oldumu başlıyo huzursıluğa çare bulamadım nolur yardım

selam canım, malesef bizde bulabilmiş değiliz her yolu deniyoruz işde...
ben dün isme göre ninniyi denedim güzel dinledi oğluşum gerçi biraz yorulmuştu ama ninni biter bitmez gözleri açılıyordu bende tekrar başlatıyordum.. meyranın sesi ninniye çok yakışmış hoşuna gitti bizimkilerin..

X