Bebek Beslenmesi gece gaz çıkarmak

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

daisy83

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2008
385
1
42
Selam kızlar size bir şey sorucam. Gece emzirdikten sonra gazını çıkarıyor musunuz? Ben çok kararsız kalıyorum. Emerken uyanmazsa omzuma aldığımda kafası düşüyor omzuma o şekilde de gazı çıkmıyor zaten. Israrla çıkarmaya çalışırsam uyanıyor sonra uyut uyutabilirsen. Gazını çıkarmadan yatırmak da içime sinmiyor sonra daha çabuk uyanıyor gibi geliyor belki de tesadüftür. Ne yapsam bilemedim.

Ben de kararsız kalıyorum bu konuda. Uyanırsa uyumuyor, bu sebeple gazını çıkarmıyorum; ama sonra da -öğleye doğru- çok sancılanıyor.

Cikart bence daha rahat olur...gazi rahatsiz eder karin agrisi yapar...kafasi yana düsmesin düzelt ki cabuk ciksin gazi...

Nadiren de olsa hemen gazını çıkarıp yine başı düşüp uyuyor o zaman sevinçten zıplayasım geliyor:) Ama dediğim gibi çok nadir. Uğraşınca başı yavaş yavaş kalkıyor etrafına bakıyor sonra esniyor... Biraz sonra gaz çıkıyor sonra yatağına yatırınca el ve ayaklarıyla oynamaya başlıyor. Uzun uzun yüzüne bakarsam da bana gülüyor. Tüm bunlar olurken de babamız mışıl mışıl uyuyor. Deliricem ya:) ben de baba olmak istiyorum

Demek gülüyor sana. Kaç aylık olunca böyle bilinçli güler. Ya benim bebeğim 1 aylık, daha erken mi acaba?

40 günlükken ilk defa bilinçli gülmüştü. Sonra gittikçe arttı. Şimdi 4,5 aylık kahkaha atıyor.

ben de baba olmak istiyorum kısmına sonsuzzzzzz katılıyorum.

Kızımın ilk aylarında genelde geceleri uyursa gazını pek çıkartmazdım çıkartamazdım daha doğrusu.Ama çok şükür hiç problem yaşamadık.Yan yatırırdım sancısı falan da olmazdı.

ben çıkartmıyorum eğer çıkartmaya kalkarsam çığlık kıyamet uyanıyo öncedende çıkartırdım 3 4 kez ağzından 1 2 kez alttanda çıkardı hiçbirşey değişmezdi yine felaket gazı olurdu şimdi de gazı oluyo ama öyle inanılmaz derecede değil istesemde çıkarttırmıyo zaten

Kızlar ben hiç gazını çıkartmadım gece. Uyuyorsa bırakın uyusun. ışin baba olma kısmına gelince ilk ay bizimki başka odaya kaçar orda uyurdu. Bende gece oğlum uyanınca gazı var ben çıkartamıyorum diyip veriyordum kucağına iki dakkada gazını çıkartıp uyutuyordu. Gerçekten erkeklerin vücut ısısı bize göre daha yüksek olduğu için bebek daha kolay dalıyor uykuya. Kocacımda başarmış olmanın mutluluğu ile yatar uyurdu. Sonraları baktı başka odada olmaz çözüm değil bizimle yatmaya başladı tekrardan. Gece uyanınca emdimi diye sorar evet dersem kalkıp gazını o çıkartır ve uyuturdu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…