Geç yumurtlama

nefertiti00

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2024
44
6
32
Merhaba düzenli bir adet döngüm vardır 25 26 günde bir oluyorum hep. sorum şu dün gece korunmadık amani hamile kalmak için vs değil bir yıldır evliyim kalsam da sorun etmeyeceğim kalmasamda. Merak ettiğim şey bu durumdan sonra takvimime baktım yumurtlamam 3 gün önceymiş yani bugun değil ama bunlar tahmini tarihler düzenli adet gören bir kadında geç yumurtlama olma ihtimali var mı yani uygulamada 3 gün önceyi gösteriyor bunun bugün olma ihtimali var mıdır düzensiz adetlerde belli değil biliyorım ama benim hiç olmadıgı kadar düzenlidir yine de geç yımurtlama oluyor mu düzenli adette

beklenen reglden 14 gün önce yumurtlama olur. ama korunmasız her ilişkide de gebe kalma şansı vardır. yani 3 gün gec yumurtlarsanız reglinizin de 3 gün gecikmesi beklenir.

beklenen reglden 14 gün önce yumurtlama olur. ama korunmasız her ilişkide de gebe kalma şansı vardır. yani 3 gün gec yumurtlarsanız reglinizin de 3 gün gecikmesi beklenir.
Tamamdır teşekkürederim peki diyelim geç yuumurtladım ama adetim de tam vaktinde geldi diyelim bu mümkün mü her kadında bu süre aynımı olur hormonların etkisiyle yine aynı tarihlerde adet görülebilir mi yumurtlama geç olsa bile

bazen belki hormonlardaki düzensizlik beklenen reglden daha gec veya daha erken regl olmanıza sebep de olabilir. ben mesela yumurtlama olduktan 19 gün sonra regl olmustum. ama dediğim gibi genel olarak kabul edilen beklenen reglden 14 gün öncesi tam bilebilmek için isterseniz ovulasyon testi kullanabilirsiniz. ben kullanmıştım mesela, takvimde gösterdiği günden 3-4 gün önce oluyordu yumurtlama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…