geç yaşta gebelik?

funda72

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2008
4.470
6
52
doktor bey başka bir sayfadada soru sormuştum ama görmezsiniz diye konu açmak istedim.
ben 36yaşındayım.10yaşında kızımvar.ikinci bebğimi 8haftalığa yakınken temmuz ayında kalpatımı alınamamsı sebebiyle kürtajla aldırmak zorunda kaldım.sağlıksız vbir bebekmiş demkki dedi doktorum.tekrar hamile kalmak istiyorum.3aydır deniyoruz gebe kalamadım.regli düzenimde bozuldu kürtajdan beri.26günde gelirkenşimdi 27günde 28günde25günde bir geliyor.bu normalmidir?
kürtaja laıancağım gün radyoloji doktorunada baktırlıdı.sonregli tarihinize göre bu bebekte gelişim olmamışki zaten dedi.ben şok oldum .k.doğumcum bunu nasıl fark etmedi anlamıyorum.fark etmesi gerkemezmiydi sizce?
bide yaşımdan ötürü sağlıksız bebğinin olma ihtimali yüksek diyenler oldu :çok üzgünüm: çok moralim bozuluyor.gebe kalmak istiyorum.illada sağlıksız olacak diye bir kuralmı var?geç yaşta gebelik illada sorun yaratacak diye bir şeymi var?
tahlilerimin hepsi yapıldı.hepsi temiz çıktı.birtek genetik ve rahim filmi yapılmadı.şuanda gerek varmı bunlara?kaç ay beklemeliyim gebe kalmak için?teşekkür edreim şimdiden
.

Merhaba funda 72,

Yazınızda belirttiğiniz nedenlere dayalı olarak düşük yapma şansınızın arttığını belirten söylemlere katılmıyoruz. size daha önce belirttiğim tetkikleri yaptırınız. bunların yanı sıra, genetik, immunolojik ve kanama-pıhtılaşma faktörleri yönünden de incelenmenizde yarar var.

Size sağlıklı günler geçirmenizi, doğru ve etkin tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…