Gebelikte Yüz Maskesi

ilgin0707

seviyor seviliyor:)
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2007
7.521
2
Gebelikte Yüz Maskesi

Sabah akşam, hatmi suyuyla ya da bu bitkinin yaprak ve çiçeği demlemesiyle yıkayın (bir fincana üç tutam)
Akhuş ağacı özsuyuyla emdirilecek pamuk ve benzeri şeylerle kompres yapın.
Geceleri ezilmiş çilekle yerel kompresler de faydalıdır.

Doğum Lekeleri

Kullanılacak Malzemeler:
Bir çay kaşığı tarçın
Bir çay kaşığı zencefil
1 yumurta akı
Yapılışı:
Bir çay kaşığı tarçın, bir çay kaşığı zencefil ve bir yumurta akı temiz bir kapta iyice karıştırılır. Lekeli bölgelere hergün uygulanabilir.

Doğum Sonrası Lekeleri İçin Maske

Bir çay kaşığı tarçın, bir çay kaşığı zencefil ve bir yumurta akı temiz bir kapta iyice karıştırılır. Lekeli bölgelere her gün uygulanabilir.

Tarcinin yagi mi? Hamilelikde tarcin yagi kullanilmasi yasak diye biliyorum. Aslinda bu sadece tarcin degil , cogu ucucu yaglar icin gecerli. Bu yaglarin sadece kokusu bile bedende etki yapabiliyor. Ve bu yaglarin derin etkileri var. Bence riske girmeyin, ucucu yaglari hamilelikde sakin kullanmayin!

Son düzenleme:
Tarcinin yagi mi? Hamilelikde tarcin yagi kullanilmasi yasak diye biliyorum. Aslinda bu sadece tarcin degil , cogu ucucu yaglar icin gecerli. Bu yaglarin sadece kokusu bile bedende etki yapabiliyor. Ve bu yaglarin derin etkileri var. Bence riske girmeyin, ucucu yaglari hamilelikde sakin kullanmayin!

Bir çay kaşığı tarçın, bir çay kaşığı zencefil ve bir yumurta akı temiz bir kapta iyice karıştırılır. Lekeli bölgelere her gün uygulanabilir.

canım sanırım yanlış okudun doğumdan sonra lekeler için yazıyor

canım tarçın yağı kelimesini göremedim sadece tarçın kullanılacak dikkatli okursan hem doğum sonrası için kullanılıyor hemde tarçın yağı kullanılmıyor tarçının kendisi bilgine sevgiyle kalllll

Hanımlar benimde yüzümde hamilelikten lekeler oluştu 4. ayımda bepanthen merhem kullandım tüpte, 3 günde yok oldu.Çenemde burnumun altında o civarlarda çok kötü bir görünümü vardı.Şımdi 33 haftalığız hala kullanıyorum ve lekeden eser yok.üstelik çokta ucuz 3,5 tl eczanelerde bulabilirsiniz..

Hanımlar benimde yüzümde hamilelikten lekeler oluştu 4. ayımda bepanthen merhem kullandım tüpte, 3 günde yok oldu.Çenemde burnumun altında o civarlarda çok kötü bir görünümü vardı.Şİmdi 33 haftalığız hala kullanıyorum ve lekeden eser yok.üstelik çokta ucuz 3,5 tl eczanelerde bulabilirsiniz..

hamileykenmi kullandın bnm de kızımda leke çok oldu ama doğumdan sonra kendiliğinden gitti

evet bephanten harika lekeler için tabi doğumdan sonra kullanılmalı hamilelik döneminde değil

Gebelikte Yüz Maskesi

Sabah akşam, hatmi suyuyla ya da bu bitkinin yaprak ve çiçeği demlemesiyle yıkayın (bir fincana üç tutam)

Doğum Lekeleri

Kullanılacak Malzemeler:
Bir çay kaşığı tarçın
Bir çay kaşığı zencefil
1 yumurta akı
Yapılışı:
Bir çay kaşığı tarçın, bir çay kaşığı zencefil ve bir yumurta akı temiz bir kapta iyice karıştırılır. Lekeli bölgelere hergün uygulanabilir.

kızlar leke için olan maskeyı yaptım yüzüme ütü basmış gibi oldu tahmın bıle edemezsınız ne kadar kızardıgını eşim yüzümü görünce korktu ne oldu yüzüne diye :)) eger bu maskeyı yapacaksanız kesinlıkle gece yatmadan önce yapın gündüz yaparsanız bı yere gıdemezsınız.

bu maskeyı benden başka yapan kımse var mı?:KK16:

Gebelikte Yüz Maskesi

Doğum Lekeleri

Kullanılacak Malzemeler:
Bir çay kaşığı tarçın
Bir çay kaşığı zencefil
1 yumurta akı
Yapılışı:

çok güzel maske con uzun zaman önce yapmıştım şimdi tekrar yapacağım unutuyoum sık sık yapayım dıyorumda

X