Gebelikte Uzun Yol Tehlikesi

_DURU_24

BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2006
1.660
18
42
Kizlar Merhaba 26-mayis Pazartesi Günü 2 Haftalik Hamile Oldugumu öğrendim.fakat 17 Haziranda Izmire Gitmem Lazim.22 Hazirandada Geri Dönücem. 10-12 Saatlik Otobüs Yolculugu.bu Dönemde Tehlikeli Olurmu Acaba.gerçi Kocama Kalsa Göndermiyoda Zar Zor Izin Alirim Heralde.tehlikeli Olurmu Gitmem.ne Olur Bilgi Verin.daha Dr'gitmeme Var.soramam Bu Siralar.bilette Almam Gerek.bilgi Verirseniz Cok Sevinirim.şimdiden Tesekkürler..yani 17 Haziranda Gidicem 22 Haziranda Dönücem.ne Dersiniz Gitsemmi.ablamin Nikahi Varda.önemli Olmasa Gitmezdim.siz Olsaniz Ne Yapardiniz Gidermiydiniz...

otobüsle değil,uçakla git....düşük tehliken olup olmadığını da bilmiyorsun...otobüs riskli olur bence...ayrıca 2 haftalık hamileliği nasıl öğrendin çok merk ettim?

Uçağa binme derimuçak radyasyonu diye bir durum varmış, otobüs daha iyi gibi...

canim benim bi arkadas var aynen senin gibi 2 haftalik hamileyken amerikadan izmire uctu ve bisey olmadi. tabi kisiden kisiye degisir. sanki ucak yolculugu daha iyi gibi. bi doktoruna sorsaydin icin rahat olur hem.

ucak ilk 3 ay daha tehlikeli eger dusuk riskin varsa ucakta dusuk yapman daha tehlikeli ucak radyosyonunu ben duymadim ama kabin basinci dusuk tehliken varsa daha tehlikeli hale getiriyor.buna en iyi cevabi doktorun snei kontrol edince verebilir hafta sonu bende 500 km yola gidicektim kanamam oldugu icin izin vermedi esim israr edince gidin ama en ufak birseyde hastane bulun diyince tamam yollarda rezil olmayalim en iyisi dedi vazgectik. Eger hic bi sorunun yoksa git ama varsa riske girmeye degermi sen bilirsin

bide aklima geldi yazayim 3 aylik hamileligi icinde belcika istanbul ingiltere arasi ucakla dolanan bi arkadasim var simdi oglu 5 yasinda masallahi var hic sorun yasamadi ama o hic aklina getirmedi bu konulari bazende diyorum ciddi riskler yoksa fazla takmamak mi lazimkafaya

Canlarim Ablamin Nikahi Var Yaa O Yüzden Istiyorum Baska Bişey Olsa Gitmem.daha Doktora Gidemedim.önümüzdeki Yani Haftaya Cuma Bakicak.muayene Edecek.pazartesi Cok Küçük Oldugu Için Bakmadi.2 Haftalikmi Diye Bi Soru Geldi.canim Ultrasonla Hesaplayinca 4 Haftalik Ama Kan Testinde 2 Haftalik Kan Oranim 60,1 Yani.ne Yapsam Yaaaaaaa Gitmesemmi...eşimde Istemiyo Annemde Diyo Bişey Falan Olur Sorumlusu Biz Olmayalaim Ne Bilim Napicammm

normalde düşük riskı olmadığında doktorlar gıdebılrısın dıyor.
ama şimdi sana nedesek ki??git te dıyemeyız gıtme de...
bence doktorunu ara konuş bır sor bakalım o ne dıyecek???

canim ya cok uzun yolsa gitme bence ama yine de sen bilirsin..

ben de turkiye ye gitmek istiyorum ama ucagin gebeligime zarari olur mu olmaz mi diye dusunuyorum.kararsiz kaldim...ama ailemi de cok ozledim ikilem icindeyim...

canım öncelikle hamileliğin hayıorlı olsun allah tamamına erdirsin inşallah bence seni iyi şekilde aydınlatacak olan doktorundur doktoruna danış derim ben hem için rahat eder

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…