Gebelikte Tsh

birmavipapatya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2014
257
106
Merhaba arkadaşlar. Gebelikten önce Tsh değerim 3 çıkmıştı, doktorum Euthrxy 25 mcg yani en düşük doz verdi ve sonra hamile kaldım. Değerim hep 1.80 civarında seyrediyordu. Şuan 18 haftalık olucam değerim 3.14 olmuş. Dahiliye doktoru ise son 3 ayda 2.5 un altında olmasını isteriz şuan için 3.14 iyi yine en düşük dozu kullanmaya devam et dedi ama içim rahat değil devlet hastanesi doktoru ve ilgisizdi. Başka doktora gitsem mi sizce ?

İlgili bir hekim değilse evet başkasına da görünün içiniz rahat etsin. Sorunlu bir değer değil bana kalırsa, sağlıkla gelsin inşallah bebeğiniz

Aslında bazen bu değerler hapı içtiğiniz saate, ya da strese göre bile değişiyor. Benim öyle olmuştu 1 ayda bisey yapmadığım halde düşmüştü değerim. Aile hekimliğinde kan verin , yeniden bir dahiliye hekimine gösterin. Hapı da sabah ac karnına kahvaltıdan en az 2 saat once için.

Genelde 40 dk öncesinde alıyorum kahvaltıdan. Oynak bir değer sanıyorum evet 2 hafta sonrasına başka bir doktora randevu aldım o zaman testi de tekrarlayacağım.

Merhaba içiniz rahat etmediyse mutlaka baka doktora gidin. Aynısı şu an benim başıma geldi. Bende 5 haftalık hamileyim normalde TSH yüksek seyrediyor benim. 10daydi levotiron 50 mg ile 6lara düşmüştü ama testlerde şu an 9.51. doktorum yüksek bulup dahiliye doktoruna yönlendirdi hemen ve hesaplama yapılarak levotiron 75 ve 100 mg verdi ne zaman kaç mg kullanacagim diye bilgilendirdi. Ama sizin gerçekten iyi çıkmış maşallah yine yüksek ama öyle pek kontrol altına alınamayacak gibi değil. Ve ben aile hekimim ile görüşüyordum ama onunda ilgisiz olduğunu anlayınca hemen özele gittim. Eğer istanbuldaysaniz dahiliye doktoru olarak vatan CAD. Medipol deki doktorları önerebilirim size hepsine gittim hepsi TSH konusunda uzmanlaşmış doktorlar. İçinizi rahat tütün ama ilaç kullanıldığı zaman kontrol altında olduğundan kötü sonuçlar olmayabiliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…