gebelikte tansiyon

simsek675

Zeynep & Elif
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2008
258
14
Bi sorunum var..... Artık bebek çalışmalırına başladık.Fakat bende hiper tansiyon var.Doktorum bana çok moral veriyor.Sürekli gözlem altın da bulunacakmışım.Ben çok korkuyorum.Hipertansiyon hastası olupta bebişi olan var mı?Bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim....fisfisfis

yaaaaaaa neden kimse cevap yazmıyor.....gerçekten morale çok ihtiyacım var.....lütfen birileri bu konuyla ilgili bişeyler desinn....

canım Allah şifa versin
benim tansiyon problemim yok ama troidim vardı
troid gebeliği yüksek riskli gebelik konumuna sokuyor bende çok endişeliydim ama düzenli takiple bi sorun olmuyor sıkma canını şimdi herşey çok kolay artık
sıkıntı yapma dr'una güven sürekli takiple bişey olmaz diyorsa olmaz inşallah a.s.

bu konu hakkında pek bilgiye sahip değilim ama bence pek de sorun olcağını sanmıyorum sonuçta doktor gözetimi altında olduktan sonra kendinede dikkat ettikten sonra.nice kalp hastaları var sorunsuz bi şekilde kucaklarına yavrucaklarını almışlar.pozitif düşün yani.Allah gönlüne göre versin canım

canım geçmiş olsun benimde inan bu konuda bilgim yok ama artık herşeyin tedavisi ve yöntemi var.eminim dr kontrolünde olduğun sürece problem olmayacaktır.allah sağlıklı hayırlı evlat nasip etsin...

Nihayeta.s.teşekkür ederim arkadaşlar.Aslında bu birazda psikolojik.Herşey beyinde bitiyor.Biraz cesaretimi toplayabilsemmm.Neyse herkesin gönlüne göre versin Allah'ım.

kayınvalide seneler önce hipertansiyon hastası olarak 5.500 gr sağlıklı bir çocuk dünyaya getirmiş ne doktor kontrolü ne bişi hemde hiç korkma tansiyonu doğuma girerken 20 civarındaymış sakın moralini bozma şuanda doktorlar çöüm buluyorlar bu konulara

bak bunu duyunca moralim biraz daha düzeldi....Ama ben iki sene önce tansiyondan bebeğimi kaybettim.Gerçi o zaman görev icabı merkeze uzak bi ilçedeydik...Hasteneye ulaşıncaya kadar bebek ölmüştü.Korkum ondan bu defa riskli günleri hastanede geçirecem galiba...

bende tansiyon hastasıyım şuan yeni hamileyim.alfamet kullanıyorum.dr neler önerecek bakalım.çevremde bu hastalıkla doğum yapanda var onlar bana moral oluyor.yediklerimize dikkat edelim ve az tuzlu yiyelim arkadaşlar.bol su içelim

Selam Keremcik inan senin adına çok sevindim...Galiba sende de preeklemsi olmuştu...İnşallah bu hamileliğin sorunsuz geçer bebğine kavuşursun......Ben hala beklemedeyim.....

Selam Keremcik inan senin adına çok sevindim...Galiba sende de preeklemsi olmuştu...İnşallah bu hamileliğin sorunsuz geçer bebğine kavuşursun......Ben hala beklemedeyim.....

selam canım.çok teşekkür ederim allah razı olsun.darısı senin başına inşallah.evet preeklemsi olmuştu 6 aylık oğlumu kaybetmiştim.amin inşallah canım.umarım yakın zamanda hamile kalıp kollarına alırsın hayırlısıyla

slm benimde hiper tansiyonum var ik cocgumda cıktı premetüre dünyaya getirdim ve simdi büyüdü 9 yasında şimdi 2inciye hamileyim 3 aylıgım her gün tansiyon ölcüyom bi yükseliyo bi düsüyo eyer süreklü yükselirse tansiyon hapı öneriçek doktorum bende senin gibiyim korkuyom sürekli işşallah saglıklı bi cocuk dün yaya getiririz korkma canım bay bay

canım geçmiş olsun.ben şuan 11 haftalık hamileyim ve alfamet kullanıyorum tansiyonum genelde 14 -10 ve 12-8 civarı dr günde 2 adet alıyodum ilacı 4 de çıkardı perşembe tekrar gel olmadı yatış yaparız dedi.bakalım hayırlısı allahtan inşallah bu kez herşey güzel olacak

mrb arkadaşlar biz 15 haftalık olduk çok şükür rabbime.
tansiyon problemlerim oldu ama ilacımı arttırdılar şimdi iyi şükürler olsun.4 hafta sonra ayrıntılı ultrasona giricem inşallah herşey iyi gider ve bebişim bu kez kollarıma gelir hayırlısıyla.

Selam Keremcik seni merakla takip ediyorum....Gerçekten iyi olmana çok sevindim.....Tedavi sürecin hakkında biraz bilgi verir misin?Hastanede yatmana gerek kaldımı günlük işlerini rahat yapabiliyormusun?Tansiyonun kaçlarda....

canım ben tıp fakültesine gidiyorum diğer gebeliğim orda sonlandı takibim ordaydı.zaten benim gibi riskli olanları oraya sevk yapıyolar bende oraya gittim.tansiyon ilacı alfamet kullanıyorum günde 2 adet idi ama yetmedi 4 e çıkardılar ilk hafta ani düşüşler oldu çok kötü oldum ama şükür bu ara iyi.yatırmadı henüz ama çalışmak yok yatıcan dedi.tuzlu hamurişi gibi şeyler yasak bol su içiyorum şimdilik böyle.inşallah sorun çıkmaz asıl risk 5 aydan sonra idrarda protein falan 5 aydan önce çıkmıyo bundan sonrası için rabbim yardımcım olsun inşallah.benim diğer gebeliğimde 5 aydan sonra sorunlar çıkmıştı ve 6 ayda kaybetmiştim.hayırlısyla bu kez inşallah olmaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…