gebelikte stres

zarifeee

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2008
55
5
arkataşlar 17. hattama girdim çok bunalımdayım herşey sanki üstüme üstüme geliyor ne yapıyım elimde değil pskiatriye gitsem ilaç kullanamam bu bunalımdan nasıl kurtulacağım bana yardım edin

nasıl anlatsam kimse benim hamileliğimi dikkate almıyorlar eşim işten işe 3 tane dükkanı var akşam 1 saat görüyorum benden çok kendisi istemişti bu çocuğu ama son zamanlar kendini iyice kaybetti annesi babası bizim yanımızda onlar ayrı bi dert benim ailemin sorunları var aradığımda daha çok canım sıkılıyor ama arıyorum dayanamıyorum keşke diyorum herkesden uzak biyerde yaşasam gerçekten bunaldım rahatlamam için bana bişeyler tavsiye edin

canım sana tavsiye edebileceğim sey bunları düşünmemeye gayret et bebeğini kucağına aldığında alacağın hazzı hayal et bebeğini hayal et unutma hamilelikta ne kadar huzurlu olursan bebeğin o kadar huzurlu olur

bence eşinle paylaş sana yardımcı olsun. kocadan başka kimse fayda sağlamıyo insana.

Eşinden başkası yardım edemez sana, onunla konuş, bu olaya mutlaka çözüm getirmesini, getirmesse sağlığından olabileceğini anlat. Neden ailesi ile yaşıyorsun canım? Ayrı eve çıkma ihtimaliniz yokmu, yada sende çalışmıyorsan 3 iş yeride sizinde sende çalış kafan dağılır.

yaşadığın şeylerin benzerlerini bende yaşadım üstelik bebeğimle ilgili bir sürü problemde cabası oldu evde delirecek gibiydim kimse beni anlamıyor herkes kendi kafasına isteğine göre yorum yapıyordu eşim dahil..
sonra gördümki bana benden başka kimse yardım edemez ne eşim ne ailem ne arkadaşlarım nede eşimin tarafı...
ben bebeğimi düşünmek zorundaydım ve eşimi karşıma alıp bütün sıkıntılarımı anlattım bundan sonra herşey böyle böyle olucak dedim ailenide ona göre tembihle sonra kendi ailemle konuştum falan filan sonradan herkesin tutumu değişti bana karşı kaynanam hariç :) onunlada kavga kıyamet idare edicez artık bence sıkma kendini bukadar herşey geçer inan bana....

Bebeğin için stresten sıkıntıdan uzak durmak zorundasın kan yoluyla senin yaşadığın sıkıntıyı stresi bebekte hissediyo.bence ancak sen kendine yardımcı olabilirsin cnm kafanı dağıtacak uğraşlar bulmayı denesen,eşin zamanının çoğunu işde geçiriyosa sende onunla git çalışmak istiyorum de.Hamilelikte malesef fazla hassas ve duygusal oluyoruz ilgi bekliyoruz olmayınca hayal kırıklığına uğruyoruz( sıkma canını lütfen cici bebişin için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…