Gebelikte şeker yüklemesi

inci_01

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2024
181
129
31
Şeker yüklemesi yaptıran var mı yaptırmazsak ne olur ????
Zararı yararai hakkında bilgisi olan var mı?

Ben yaptırdım doktorum yaptirmami önerdi. gebelikte sekerinizin olması çok tehlikeli ve bu bilinmezse daha kötü doktorunuz yaptırın diyorsa yaptırın mutlaka

ben yaptırdım bir sorun olmadı,sadece şekerim biraz yüksek çıkt, daha sonra tekrar şeker yüklemesi yapılmadan bakıldı. sonuçlar iyi çıktı yaklaşık 1 ay oldu bir sorun yaşamadım.zaten biz itiraz etsek bile dr kabul etmiyor zorla yaptırdı yani

Yaptırdım , ikiz gebelik olduğu için risklisin demişti doktorum. 9kg almama ve tatlı - hamur işi tüketmememe rağmen yüksek çıktı , çok katı bir diyetle bile düşüremeyince insülin kullandım doğuma kadar. Kesinlikle yaptırın , şeker bebek ve anne için tehlikeli.

Ben yaptırdım, yaptırmadan önce çok araştırdım. Arkadaşım doğum ebesi ve bana beslenme düzeninde sıfır şeker olsa yaptırma derim ama bu şekilde yaşamıyor kimse o yüzden mutlaka yaptır dedi. Ki ben tatlıya düşen biriyim zaten sadece ekmekten şeker alsam iyi. Gebelik şekerinizin olup olmaması doğumdan sonra sizin ve bebenizin yaşama ihtimali olan herhangi bir komplikasyonda doktorların nasıl davranacağını belirliyor. Bence önemli. Zaten içirdikleri şey de asitsiz koladan hallice bişey.

Ben yaptirmadim. Kandan aclik tokluk sekerime bakti doktor. Ilk 26. Haftada bakti. Normaldi degerlerim. Daha sonra 30. Haftada tekrar bakti. Aclik sekerim biraz yuksekti 98. Endokrine yonlendirdi. Orda takipte kaldim. Seker yuklemek zorunda degilsiniz. Kandan da olculebiliyor.

Yaptırdım, yaptırın. Şeker yüklemesi deyince herkes korkunç bir şey sanıyor. Şekerli su içiorsunuz sadece. Tatlılarda bile var o kadar şeker

Hiçç şeker tüketimiyorsanız sıfır tüketiminiz varsa evet yaptırmamakta ısrarcı olabilirisinşz belki şeker tüketmek istemiyorum diye ama en şeker tüketmeyen kişilerin bile şeker tükettiği yerde karşı çıkılması bana akıl tutulması geliyor. Hamilelik şekeri tespit edilemez ve gerekli diyet uygulanmazsa ani bebek ölümlerine sebep oluyor. Bu riski göze alan anneler bana tuhaf geliyor

X