Doğuma Hazırlık gebelikte şeker lütfen arkadaşlar diyet yapanlar arkadaşlar bir yardımcı olsun???

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

asya344

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2008
103
3
43
Arkadaşlar benim 100 mg şeker yüklemesinde şekerim 209 yani yüksek çıktı bu durumda diyete başladımm benim insülin kullanmamam için açlık ve tokluk kaç olması gerek benim açlık 101 110 arası çıkıyor tok 123 141 arası çıkıyor o gün misafirliğe gitmişsem tokluk 164 fırlayabiliyor :)) benim bu durumda insülin kullanmam gerekiyor mu yada insülin kullanmadan önce ilaç mı veriyorlar.mı
dr gebelikte açlık 90 yokluk 120 altında olması gerek diyor ilaç kullandırmadan hemen insülin diyor sizce kullancak kadar yüksek mi.şekerim bana dr pek inandırıcı gelmedi.

şimdiden tşk korkuyorum çocuğa birşey olucak diyee

öncelikle geçmiş olsun diyet yaparak geçer diye umut ediyorum daha doğrusu tam olarak geçmez doğurana kadar ama diyet yaparsan tehlikeleri azaltırsın. şekerin çok yüksek çıkmış. benim şekerim açlık 77 tokluk 107 idi. herkesin ki farklıdır tabi arkadaşımın tokluk ise 92 idi.insülini sanırım en son kullandırtıyorlar yani ilk başta diyet veriyorlar. Allah korusun kötü düşünme kötü olmasın ama sen diyetine dikkat edersen allahın izniyle bişey olmaz gibi geliyor bana.

hamilelikte sekerin istersen az yuksek olsun istersen cok yuksek olsun, diyetle kontrol altina alinamiyorsa dogrudan insulin verilir. insulin disinda herhangi bir seker ilacinin hamilelikte kullanimi yasaktir canim yasakkelime insulunden korkma, insan vucudu icin en zararsiz maddelerden biridir, zaten hamilelere gonul rahatligiyla verilmesinin sebebi de bu.

Benim de şeker yüklemem yüksek çıktı, öne 2 hafta kadar diet yaptım, düşmeyince direkt insüline geçildi.Hiç korkulacak bir durum yok, iğnesi minicik, sinek ısırığı kadar bile acımıyor.Günde 3 kez vuruyorum kendime. Bebek için insülin gerekli, ihmal etmemelisin.

geçmiş olsun...

arkadaşlar gebeliğin ilk ayında şekeri yüksek çıkan varmı aranızda benim adetim 3 gün geçmişti test yaptırdım hamileyim ama açlık şekerim 123 çıktı çok korkuyorum bebeğime bir zararı olmuşmudur ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…