Gebelıkte Sarılık

ozlemBLK

Guru
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2007
2.111
119
arkadaslar istanbuldan kardesım yanıma geldı 3 gun kaldı fakat hıc bısey yemeyıp ıcmedı dedıkkı hava degısı olmustur ama 3.gun gozlerınde sararma farkedıp acıle gıttık hepatıt A(sarılık) dedıler hemen gelıp babam kardesımı aldı bana gecer dıye cok endıselendıler bende bu gun dr konustum gecmıs olabılır ama sımdı bellı olmaz 3 hafta kulucka donemı varmıs bu vırusun 3 hafta sonra bellı olur dedı dr.
ne yapacagımı sasırdım gecmısse ne yapacagım cok darlandım hıc boyle bıseye rastlayanınız varmı ya da yapabılecegım bıldıgınız bısey varsa lutfen yazın
:a015:

canım inşallah geçmemiştir sana.bildiğim kadarıyla kuluçka döneminde yani belirti vermeden 1-2 hafta önce bulaşıyor.bence senin için rahat olsun belirti verdiği zaman bulaşma oranı çok zayıf.ayrıca tuvalet sonrası iyi yıkanmayan ellerle yemek yapılması halinde bulaşır hepatit a.yani elinden bir şey yemediysen bulaşmamıştır.

canım oncelıkle bu duyarlıgın içinn cokkkkkk tesekkur ederım
bende gecmedıgını umut edıyorum aksı halde bebegı alacaklarmıs vardır bunda da bı hıkmet ne dıyeyım herseyın hayırlısını versın rabbım cumleye için de de bızlere

okadar dikkat edersin gelir seni bulur sakınan göze çöp batarmış boşa dememişler.ben bu araralr marketten nealırsam son kullanma tarihi geçmiş oluyo tam ağzıma atıcakken farkediyorum hatta geçen bi meyveli yoğurdu yedim,yedikten sonra bakmak aklıma geldi ve 2 gün geçtiğini gördüm ama tabi bi sorun çıkmadı allahtan.

okadar dikkat edersin gelir seni bulur sakınan göze çöp batarmış boşa dememişler.ben bu araralr marketten nealırsam son kullanma tarihi geçmiş oluyo tam ağzıma atıcakken farkediyorum hatta geçen bi meyveli yoğurdu yedim,yedikten sonra bakmak aklıma geldi ve 2 gün geçtiğini gördüm ama tabi bi sorun çıkmadı allahtan.

hıc sorma ne zamandır gelmıyordu kardesım bı anda gelesı geldı geldıgı gun yataga serıldı senağlama sakınmıyım dıyorum bu kez bısey olursa dıkkat etmedım dıye vıjdan azabı cekıcem dıkkat edıyorum sankı benı kovalıyor hep pesımden gelıyor dert
kardesıme ayrı uzuluyorum kendıme endıselenıyorum offfffff offfffff
ne yapayım herseyın hayırlısı demekten baska care yokkkkkkkkk
vardır bunda da bı hayır

X