gebelikte saç dökülmesi problemi ?

TesterTester

Nirvana
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2006
228
30
44
kızlar,sanırım vitamin eksikliğinden kaynaklanıyor ama saçlarım dökülüyor..genellikle hamilelik sonrası dökülür.benimki şu sıralar dökülüyor..bakımda yapmaya korkuyorum..sizlerde aynı problemi yaşayan varmı..yada çözüm önerileriniz varsa yazarmısınız...a.s.

benim saçlarım hamileliğimin 5 ayına kadar anormal döküldü:KK43:
banyoda ayrı döküldü , tararken ayrı döküldü , sabah uyandığımda yatakta bi yumak saç oluyodu her sabah
çok döküldü yani
saçlarımın uçlarından azcık kestirdim , şu anda kesildi dökülmesi:)

bende aynısını yaptım elifcim işe yaroymuş gerçekten..ama alnım biraz açıldı:KK43:naapalım..şimdi durdu...yataktan kalkınca her taraf saç içinde oluyodu..e hamilelikten sonrada dökülürmüş hemde çok...inşallah öyle olmaz

şu anda 30 haftalık hamileyim başlarda benimde çok dökülüyordu doktoruma söyledim vitamin verdi ve şampuanımı değiştirmemi tavsiye etti şimdi dökülmüyor
sende şampuanını değiştir bence

benim saçlarımdada aynı problem var kızlar hamileyken durdu ama kızım 4 aylıktı başladı tekrar şimdi yıkarken ayrı kurularken ayrı tararkende ayrı dökülüyor ne yapıcağız bir önerişsi olan varmııı:KK43:(

Hamilelik döneminde saçların dökülmesi normaldir geneldede dökülür saç dökülmesi vitmin eksikliğinden kaynaklanıyor ısırgan otlu şampuan var onu kullanın.

benim saçlarımdada aynı problem var kızlar hamileyken durdu ama kızım 4 aylıktı başladı tekrar şimdi yıkarken ayrı kurularken ayrı tararkende ayrı dökülüyor ne yapıcağız bir önerişsi olan varmııı:KK43:(

Diğer başlıkta da yaşmıştım:

Bende saç dökülmesi konusunda kellikten dönenlerdenim kızlar. Doğumdan sonra saçlarım inanılmaz bir hızla sökülmeye başladı, hemen gittim kestirdim, bana mısın demedi. Sonra dr. gittim demir takviyesi verdi, yok yok yine dökülüyor. Tekrar doktora gittim yine kan tahlili yaptırdım ve çinko kullanmaya başladım. z,,co tablet kullanmaya başladım inanın çok işe yaradı. Şu anda dökülen saçlarım bir parmak uzunluğunda tekrar çıkıyor, her yerim önler arkalar yanlarda kısa kısa saç dolu. Bir kan tahlili yaptırıp çinko kullanmaya başlayın derim, emzirmekle alakası yok ben hala emziriyorum ama dökülme durdu.

Ama hamilelik sırasında sanırım pek birşey yapamazsınız, yine de doğum dr.unuza bir danışın derim.

benim de saçlarım hep dökülür ama hamilelikte düzelmişti hatta o kadar güzelleşmişti ki görenler şaşırıyordu doğumdan sonra yine başladı ve hala devam ben hamilelikte kullandığım vitaminlere bağlıyorum düzelmesini

slm.Yardımı olurmu bilmem herbalis leyla hülya çabuğun konuk olduğu bir program izledim orada her türlü dökülmeye çare bir bitki lapası ve şampuanından bahsetti araştırdım .Eczanelerde satılan bitki derman isminde bir set varmış bu set saç dökülmesine mucize bir şekilde etki ediyormuş.Ayrıca bu bayan 7 kuşaktır bu işle uğraşan bir aileden geliyor ve yurt dışında bir çok sertifika almış.bu bitkisel karışımın hiç bir yan etkisi yok saçındaki dökülmenin şiddetine göre haftalık yada aylık kullanıyorsun.Umarım yardımım dokunur.Bende siteye yeni üye oldum görüşürüz inş

X