Gebelikte Rubella hakkında lütfen yardım edin:((

dilekyildizim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2018
333
383
34
Merhabalar ben dün yaklaşık 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim. Bazı tetkikler yapıldı rubella IgG (78.3)+, rubella IgM(56.7)+ çıktı yani IgG+ olması daha önceden kızamıkçığa karşı bağlışıklığımın olduğunu gösteriyor ama IgM şuanda yada yakın zamanda bu enfeksiyonu geçirdiğimi gösteriyor bana rubella IgG avidite testi yapılması gerektiğini söylediler. Aslında ben hastanede çocuk polikliniğinde çalıştığım için 9. ve 10. ayda kkk aşısıda olmuştum ama rubella IgM niye pozitif çıktı anlayamıyorum. Başına bu tür durum gelen var mı bebeğinize sağlıklı bi şekilde kavuştunuz mu dünden beri çok tedirginim hamileliğime sevinemedim bile

Canım benim de cmv ıgm ve cmv ıgg pozitifti.
Igg nin pozitif olması bağışıklıktanmis.bende avidite yaptırdım iyi çıktı. Sende içini ferah tut Igg pozitif olmasi iyi bisey .İnsallah iyi sonuçlar alırsın haber vermeyi unutma

Merhabalar ben dün yaklaşık 5 haftalık hamile olduğumu öğrendim. Bazı tetkikler yapıldı rubella IgG (78.3)+, rubella IgM(56.7)+ çıktı yani IgG+ olması daha önceden kızamıkçığa karşı bağlışıklığımın olduğunu gösteriyor ama IgM şuanda yada yakın zamanda bu enfeksiyonu geçirdiğimi gösteriyor bana rubella IgG avidite testi yapılması gerektiğini söylediler. Aslında ben hastanede çocuk polikliniğinde çalıştığım için 9. ve 10. ayda kkk aşısıda olmuştum ama rubella IgM niye pozitif çıktı anlayamıyorum. Başına bu tür durum gelen var mı bebeğinize sağlıklı bi şekilde kavuştunuz mu dünden beri çok tedirginim hamileliğime sevinemedim bile

ıgg çıkması iyi bir şey hatta lakin ıgm nin pozitif çıkması dediğin gibi sıkıntı k.doğum doktoruna danışıp enfeksiyon hastalıkları uzmanına görüşmen daha mantıklı ondan daha doğru ve net cevabı alırsın... Canını sıkma bebeğine zarar verirsin stresten pozitif düşün

Ben de 7 haftalık hamileyim. Rubella igg 56, igm 1.78 çıktı. Yüksek riskli gebelik bölümüne yönlendirdiler. Rubella igg avidite testi istendi sonuç 10 gün sonra çıkacak. Ayrıca özel hastanede de bugün kan aldırdım. Cumartesi sonuç çıkacak. İlk gebeliğimde igg 103 çıkmış ama igm negatif. Sizin sonuç ne oldu. Doktor beni korkuttu biraz.

X