gebelikte muayene

yasemink

Cadı Kızım!!
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2008
770
0
merhaba kıslar...

hiç ummadıım anda süpriz yaptı bebek.
ve ben daha önce Nene Hatuna gidiyordum ama pek memnun olamadım:çok üzgünüm:.
bu alttan muayenedende hep korkuyorum.:çok üzgünüm:

Ben doktor arıyorum. Nereye gidecğimi bilmiyorum Güler yüzlü biri olan yokmuuu ben zaten korkuyorum :çok üzgünüm:Bide muayeneleri nasıl oluyor onuda bilmiyorum gene alttan mı bakacaklar? Son ayda bitek çatı için bkıyolar sanırım? Onun dışında alttan bakılıyor mu?

6+2'yim daha hiç nasip olmadı üstten bakılmak:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

sanırım kese görünmeyince alttan bakılıyor.
ben ilk gittiğimde doktorum ultrasonla bakarız keseyi göremezsek alttan bakarız demişti.
şükür hemececik gördük keseyi..

Kese içinde bebişi göremezlerse de vajinal ultasonla bakıyorlar.Ama özellikle devlet hastanelerinde 12. haftaya kadar muayene böyle

canım sen kaç haftalık hamilesin benim beş haftalıga kadar alltan bakıldı sonra artık Alttan bakmanın anlamı yok artık karından bakıcaz dedi ve artık hep karından bakılıyor.eger erkense alltan bakarlar canım benim ,.korkmana gerek yok canım bende senin gibi acayip telaş yaptım ve aglıycaktım alttan bakıcak diye ama hiç korktugum gibi olmadı gayet iyi geçti ben özel acıbademe gittim ve doktorum bayan belkide ondan iyi geçti diger hastaneleri bilmiyorum...a.s.

6+2'yim daha hiç nasip olmadı üstten bakılmak:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

canim benim hic korkma vajinal muayeneden..
karnindan bakarsa dr hem gec gorursun keseyi,hem de kalp atisini gec duyarsin...yani her acidan ilk 3 ayda vajinal muayene daha iyi...
benim dr um 16.haftama kadar alltan bakti..:CüvCüv:.bu senin icin de bebek icin de daha iyi dedi...kotu bisey olsa öyle der mi....a.sben de dedigini yaptim hic bir sikayetim olmadi...merak etme muayene sirasinda hic agri olmuyor sadece biraz baski hissi oluyor...

peki eşimizle gideceğiz ya doktora,
alttan muayene olurken eşiniz nerde oluyor yani sizi oda görüyormu,
ay ben daha kötü olurum

üstüne örtü örtüyolar görmesi için eğilmesi lazım ultrasona bakar o sadece.. hem zaten görmedimiki...

bana doktorum hiç alttan ultrasonla bakmadı.ilk gittiğimizde keseyi göremedik.1hafta sonra tekrar çağırdı.o zaman gördük keseyi 6 haftalıktı sanırım..

bana 6 haftalık olana kadar yani bebişi görene kadar alttan baktı eşimi sokmadım içeri tuhaf bir durum çünkü sonra bir daha hiç alttan bakılmadı şimdi 33 hafta 4 günlük bebişim çatı muayenesinde alttan bakılıyormuş ama belki alttan bakmaz sezeryan olmam gerekiyor galiba:)

Hiç alttan bakılmadı bana..ya karından yada vajinal usg ile bakıldı...sadece doğum zamanı alttan çok baktılar..
korkmana gerek yok canım..özel doktorların çoğu vajinal usg ile bakıyolar.Devlet hastahanesini bilmiyorum.

Ben 7+1 hamileyim.Hiç vajinal ultrason olmadı.Hep ultarasonla baktık.5. haftada keseyi gördül ve 6+3 tede kalp atışlarını duymadık ama gördük:)8 haftalıkken yine doktor kontrolüm var o zaman duyarız inşallah kalp atışlarını.
Birde benim bir sorum olacak cumartesi günü 3. farklı doktora gideceğim.Hangi doktora devam edeceğime karar veremedim çünkü.Tabiki hepsi de ultrasonla bakıyo.Bu kadar fazla ultrasonun bebeğe zararı olur mu acaba?

nerde doktora gidiyorsun ben kendime doktorda bulamadım..:çok üzgünüm:

16 haftalık hamileyim şimdiye kadar hiç vajinal muayene olmadım, hep ultrasonla karından muayene oldum....

ooh rahatladım çoğu kişinin göbekten bide alttan zararı yokmuş bunuda öğrendim.

canlarım peki karından bakmak için bol bol sumu içmek gerekiyomuş.
Bana öyle dedile bol su iç tuvaletin olsun daha iyi görünüyormuş.
alttan baktırmamak için bir bidon su içip gitcem.
inşallah görünür yarabbim..:Saruboceq:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…