Gebelikte mantar

yasemink

Cadı Kızım!!
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2008
770
0
Kızlarr tahmin ettiğim gibi bende mantar varmış.. Dün doktorum krem ve fitil verdi bana.
Bu mantarda gebeliktern kaynaklanan bişeymiş.
Hiç gebelikte böyle bişey başına gelen varmı??????

Bide Ben o fitili nasıl koycam hiç bilmiyorum doktorum anlattı ama dün keseyi gördük onu düşünmekten tam dinleyemedim fitili ıslatıcam sanırım dimi?

Bide bu mantarın geçmesi için başka napabilirim kötü durumdayım yardım edin....

canım meraba hamilelikte idrar yolu enfeksiyonu, mantar daha sık oluyomuş... bende 10 haftalık hamileyim ve hamile kalmadan önce sürekli idrar yolu enfeksiyonu oluyodu... şimdi çok fazla su içiyorum ve çok faydasını görüyorum... yani bunlar hamilelikte görülüyo malesefsenağlama

Kızlarr tahmin ettiğim gibi bende mantar varmış.. Dün doktorum krem ve fitil verdi bana.

Bide Ben o fitili nasıl koycam hiç bilmiyorum doktorum anlattı ama dün keseyi gördük onu düşünmekten tam dinleyemedim fitili ıslatıcam sanırım dimi?

Vala ilaçsız geçirememiştim ben :eek:
Hamile değilim buarada
Fitili kullanmana gelince , sabun kıvamlı bişey zaten içinde kullanım eldivenide var sakın ıslatma!! .Eldivenle fitili vajina yoluna ittir yeter.Gece yatarken yap sabah zaten fitil kendiliğinde erimiş bir halde düşüyo.
İç çamasırının pamuklu olması ve temizlemen için kaynatman sart
Geçmiş olsun tekrardan , hamileliğinde sağlıklı geçer inşallah :1hug:

kızlarr tahmin ettiğim gibi bende mantar varmış.. Dün doktorum krem ve fitil verdi bana.

Bide ben o fitili nasıl koycam hiç bilmiyorum doktorum anlattı ama dün keseyi gördük onu düşünmekten tam dinleyemedim fitili ıslatıcam sanırım dimi?

canim bu mantar illeti öle bişiki ilaç ta kullanmsan bilmam napsanda bi süre sonra yine tekrarliyor.ben hamileliğimin başindan beri sürekli mantarim ve ssürekli kesik kesik akintim var. Ama ilk zamanlarda doktor bana ilaç yada fitil vermeyi uygun görmediği çünkü bebeğim küçüktü bi zararri olur diye belkide,sana nasil fitil vermiş bu arada .birde geçen haftaki kontrolümde yine mantrimdan bahsettim, dktorumda bebeğe mantarin kesinlikle zarar vermediğini söyledi,ilaç konusuna gelince istresen bi fitil yazarim dedi artik bebeğin büyük ilaç zarar vermez dedi fakat ben yine de istemedim neticede ilaç, nasil olsa aliştim artikk.

biz 6. haftanın içindeyiz canım
bilmiyorumki bi tane verdi. daha öncede hiç kullanmadım
aynen benimde akıntım var
bide şişmişti
geçmiş gene biraz
acayip kaşınıyo
parçalıcam o derece
krem verdi sabah akşam sürücem şimdi fitili almıyımmı diyosunuz yani

biz 6. Haftanın içindeyiz canım
bilmiyorumki bi tane verdi. Daha öncede hiç kullanmadım
aynen benimde akıntım var
bide şişmişti
geçmiş gene biraz
acayip kaşınıyo
parçalıcam o derece
krem verdi sabah akşam sürücem şimdi fitili almıyımmı diyosunuz yani
valla canim seni yanliş yönlerdirmek istemem dediğim gibi ben hiç bişi kullanmadimhem o fitili kullansanda bi süre sonra yine tekrarliyacak .

peki nasıl geçer buu??
yanıyo resmen penguen gibi yürümeye başladım
nolur akıl fikir verin..

selam canim bendede mantar var ve bende cok sükür okadar kasinma yoktu yinede doktorum fitil ve krem yazdi inan korkarak fitili yaptim yaparken cok zorlandim ama mecbur yapmak zorundasin kremide doktorum günde iki üc defa sür demisti faydasini gördüm ben ilerde tekrarlayip tekrarlamayacagi senin elinde eger dikkat edersen ben yine mantar olacagini sanmiyorum ben internette okudum eger mantarin dogumun sonuna kadar devam ederse cocugun agzina kacma olasiligida varmis bence biran evvel tedbirini al

sonuçta fitil bebeğe zarar verecek konumda olmıyoki hem doktorun vermiş kendine ezit etmektense kullanmalısın bence 3 gune kalmaz düzeliyosun ondan sonrada dikkat etmelisin
benim doktorum her kadının 1 defa basına gelir demişti

İkinci hamileliğimde yaşamıştım. Doktorum hamilelikte olağan olduğunu söylemişti. Korkunç bir kaşıntı ve iğrenç kokusu. İç çamaşırlarını yüksek ısıda yıkaman gerektiğini hatırlıyorum. Eşim hiç hoşlanmamıştı bu durumdan, bana da bulaşır mı diye tedirgin olmuştu. Ama korkma bence, bir daha tekrarlamadı, senin de -pardon sizlerin de demek en doğru galiba- bir daha tekrarlamaz umarım.

canım geçmiş olsun.
ben 5 ay önce bunları yaşamıştım.:çok üzgünüm:
beyaz küçük küçük parça halinde akıntı geliyordu.kafamçokkarıştı
kaşıntısı felaketti ki benimde şişiyordu,hatta bazen kanıyordu.
doktorum iltahap var demişti.
kaşıntı kremi, ilaç, vajınal tablet (fitil)vermişti.
geçmişti ama 4-5 gündür hafif içinde kaşıntı var ama çok az.
ilerlerse diye korkuyorum.
doktorunun tel.nosu varsa arayıp sorabilirsin nasıl kullanman gerektiğini.

Son düzenleme:

canim gecmis olsun,bende aynen senin gibi 6 hafdaligim,ve mantar olmusum gecen doktoruma gittigimde banada vajinal tablet ve krem verdi,ben her ikisinide kullandim ve gecdi ,doktorlar bebege zarari olacak ilac vermez sanirim ,fisfisfis

X