Gebelikte KANDA CRP ( enfeksiyon yüksekliği )

baharsancak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2016
16
6
35
Herkese selamlar , Tüp bebek tedavi yöntemiyle gebe kaldım 6.haftadayım haftaya kalp atışını duymak nasip olur insallah. Tam anlamıyla mutluluk yaşayamadım çünkü kanımda enfeksiyon değeri 9 ken antibiyotik kullanıp bitmeme rağmen 45 e yükseldi ve sonrasında bir kutu antibiyotik daha kullandım bu seferde 45,3 çıktı sonucum :KK43: dahiliye enfeksiyon Hastalıklarına yönlendirdi çünkü değerim binada 88 oldu. Enfeksiyon bölümü neden olduğunu araştırmaya çalışıyor ilk olarak bende sıtma etkisi yaratan Progestan iğneye bir hafta ara vermemi istedi tüp bebek doktorumda danışarak ptesi günü ilacı almadım ve Yeni bir antibiyotiğe başladım:KK43: ama çok şükür ertesi gün crp testi olduğumda 30 a düşmüştü. 4 gündür kullanmaya devam ediyorum ve yarın tekrar crp testi olucam insallah olması gereken değere düşmüştür :KK43: çok endişelerim var gebeliğim çok yeni gelişimi engeller mi ne gibi sıkıntılar olur diye çok korkularım var. Böyle bir durum yaşayan var mı ? Varsa tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim.

Herkese selamlar , Tüp bebek tedavi yöntemiyle gebe kaldım 6.haftadayım haftaya kalp atışını duymak nasip olur insallah. Tam anlamıyla mutluluk yaşayamadım çünkü kanımda enfeksiyon değeri 9 ken antibiyotik kullanıp bitmeme rağmen 45 e yükseldi ve sonrasında bir kutu antibiyotik daha kullandım bu seferde 45,3 çıktı sonucum :KK43: dahiliye enfeksiyon Hastalıklarına yönlendirdi çünkü değerim binada 88 oldu. Enfeksiyon bölümü neden olduğunu araştırmaya çalışıyor ilk olarak bende sıtma etkisi yaratan Progestan iğneye bir hafta ara vermemi istedi tüp bebek doktorumda danışarak ptesi günü ilacı almadım ve Yeni bir antibiyotiğe başladım:KK43: ama çok şükür ertesi gün crp testi olduğumda 30 a düşmüştü. 4 gündür kullanmaya devam ediyorum ve yarın tekrar crp testi olucam insallah olması gereken değere düşmüştür :KK43: çok endişelerim var gebeliğim çok yeni gelişimi engeller mi ne gibi sıkıntılar olur diye çok korkularım var. Böyle bir durum yaşayan var mı ? Varsa tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim.
Doktora sormadınız mı bebeğe zararı var mı diye?

Doktora sormadınız mı bebeğe zararı var mı diye?

Antibiyotikleri kadın doğum doktoruna sormadan içmedim zararı olmadığını söyledi ama enfeksiyonun çok zararları olurmuş özellikle ateş varsa. Kese gelişimini bebek gelişimini kilosunu sağlığını etkilermiş :KK43: ama şuanki durumda etkilendi mi onu bilemiyorum daha çok yeni olduğu icin :KK43: bu durumda olup hiç doğum yapan oldu mu merak ediyorum

Antibiyotikleri kadın doğum doktoruna sormadan içmedim zararı olmadığını söyledi ama enfeksiyonun çok zararları olurmuş özellikle ateş varsa. Kese gelişimini bebek gelişimini kilosunu sağlığını etkilermiş :KK43: ama şuanki durumda etkilendi mi onu bilemiyorum daha çok yeni olduğu icin :KK43: bu durumda olup hiç doğum yapan oldu mu merak ediyorum
Ateşiniz varmı? Crp benimde 9 larda olmuştu. Doktor antibiyotiğe gerek bile görmedi

İlk 9 çıktıgında ateşim çıkmıştı acile geldik covid testi olmak zorunda kaldım negatif cıktı çok şükür onun dışında geceleri sıcak basma terleme oluyor o da yaz sıcaklarından mı enfeksiyondan mı gebelikten mi bilmiyorum. Yükselmesinin sebebi Protestan iğne olabilir benim bugunki kan testinde belli olacak bakalım ilginiz için teşekkür ederim

Şuanki durumunuz nedir acaba? Benzer bir sıkıntı yaşıyorum

Sizin crp kaç acaba.
Benim 16.70 çıktı çok mu yüksek bilemedim
10.5 çıktı acilde iki kere farklı şehirlerdeki hastanelerde. Bende kaşıntı da vardı çok fazla. Antibiyotik, alerji ilacı ve ağrı kesici yazdı. Kadın Doğum doktoruma sordum. Kesinlikle bunları gebelikte kullanamazsınız dedi. Şu an kaşıntı geçti. Yüksek ihtimalle benim alerjiden yükseldi. Mevsim geçişlerinde oluyordu da bu kadar şiddetli olmamıştı. Crp çok yüksek değil doğal yollarla iltihabı atın dedi. Bol su içtim. Dut kurusu, Limon, Sarımsak yedim. Şu an ne durumda bilmiyorum ama rahatsızlık hissetmiyorum bu konuda. Size de çok geçmiş olsun

İnşallaj bi sıkıntınız kalmamıştır bişey sorucam bende bugün test verdim 50 çıktı sadece bir gün her yerim agırıuor ve ateşim vardı biraz ama ertesi gün geçti çok şükür korkuyorum bende daha 5 haftalık ve önceki geceliğimde kalp sesini duyamadıgımız için kürtaj oldım ozamanda biraz crp yüksekti ama bu kadar değil sonrasında pıhtılaşma bozukluğu çıktı iğne kullanmaya başladım ama acaba enfeksiyondanmıydı diye aklıma takılıyor şuan

X