Gebelikte kan sulandırıcı kullanılır mı?

Sevimsizpamukseker

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2022
621
3
23
Doktora sordum ilkinde düşük oldu şimdi yine kanama var dedim ulutsona baktı bir gebelik gözükmüyor dedi neyden oluyor dedim bana dedi ki kan sulandırıcı kullanman gerekiyor dedi öyle mi?
Ama ulutsona bir şey gözüküyor görüyorum yani ama bir şey gözükmüyor diyor doktor

Bu bir doktor tavsiyesi degildir ama ben Subatta bir dusuk yasadim ultrasonda farkettigim, bir de Haziranda kimyasal yasadim. Sonrasinda dusuk doz 81 mg asprin almaya basladim 2-3 hafta aldim yumurtlama donemim ya da degil farketmeksizin her gun ve hamile oldugumu ogrendim. Bana herhangi bir test yapilmad cunku ilk gebelikte dusuk cok normal dediler, kimyasali sen test yapmasan anlamazdin dediler.

Daha sonra gebeligi ogrendigimde de kullanmaya devam ettim, boyle 5.haftasinda falan korktum doktora danismadan aldim bisey olmasin diye 2 gunde 1 e dusurdum. Simdi de 2-3 gunde bir iciyordum bebek saglikli cok sukur o yuzden birakicam gibi duruyor. Hem yurtdisinda hem TRde doktora sordum, bir etkisi olmaz icebilirsin de birakabilirsin de dediler. O yuzden birakicam ilerde bi kanamaya yol acmasn ya da en ufak elim kanadiginda bile cok kan akmasin diye ama etkisi de cok az.

Kan sulandirici dusuk doz buluyorsaniz kullanin bence dicem ama kanamaniz varken bu daha da artirabilir kanamayi, baska doktora mi gozukseniz?

X