Gebelikte Hidrosefali ve kalp hastaligi gibi ağır anomalilik durumu

nagehan42

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2024
5
1
34
Merhaba 22 haftalık hamileyim.Ayrintili ultrasyonda kafa içi 23 mm olculdu.Hidrosefali,kalpte büyüme,kalp efuzyonu(sıvi birikmesi),bağırsak parlakligi,ense kalınlığı görüldü.Dr lar ağır anomali dedi ve gebelik sonlandırma önerdi.Anne karnında,yoğun bakımda ölebilir yada engelli olarak bı sure yasayabilir dediler.2 ayrı üniversite hastanesine gittim.Bircok Dr muayene etti.Ayrica başka dr lara da sonuçları gösterip yorumlarını aldik.Hepsi aynı şeyi soyledi.Amniyosentezin ilk sonucu normal çıktı.2.sonucu bekliyoruz.Sadece hidrosefali olanların ameliyatla hayata devam ettiklerini biliyorum benim sorum bu ve benzer teshislerin konulup da bebeği yaşayan var mı acaba?Bebek doğunca ne gibi sorunlar yaşadınız?

İlk sonuç normal geldi.2.sonucta bişey çıkabilir dediler.ama bişey cikmayadabilirmis.bazi hastalıkların nedenini tam olarak ogrenemebiliyoruz.

Merhaba 22 haftalık hamileyim.Ayrintili ultrasyonda kafa içi 23 mm olculdu.Hidrosefali,kalpte büyüme,kalp efuzyonu(sıvi birikmesi),bağırsak parlakligi,ense kalınlığı görüldü.Dr lar ağır anomali dedi ve gebelik sonlandırma önerdi.Anne karnında,yoğun bakımda ölebilir yada engelli olarak bı sure yasayabilir dediler.2 ayrı üniversite hastanesine gittim.Bircok Dr muayene etti.Ayrica başka dr lara da sonuçları gösterip yorumlarını aldik.Hepsi aynı şeyi soyledi.Amniyosentezin ilk sonucu normal çıktı.2.sonucu bekliyoruz.Sadece hidrosefali olanların ameliyatla hayata devam ettiklerini biliyorum benim sorum bu ve benzer teshislerin konulup da bebeği yaşayan var mı acaba?Bebek doğunca ne gibi sorunlar yaşadınız?
Benim 4 aylikti ama 3 aylikta kalmisti kafası su toplamış dediler hidrosefali yani yasamaz dediler ,birkaç gün sonra şehir hastanesine gittim 3 hafta önce gelişimi durmuş ölmüş dediler karında.Allahın benim için planladığı güzel şeyler olduğuna inanıyorum.Sabredelim rabbim korusun sizi ve bebeğinizi inşallah doğunca aoyle bir şey olmaz çoğu doğumda sağlıklı oluyorlar.

Öncelikle bebeğinizi sağ Salim kucağınıza almayı nasip etsin Rabbim. Benim sorum şu olacaktı 22 haftadan önce bi risk söylemiş miydi doktorlar

X