Gebelikte hemoroid ya da anal fissur ?

Roni88

Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2022
60
16
36
Açıkçası ne olduğunu tam bilmiyorum normalde de kabızlık yaşayan biri değilim belki ara sıra geçen gün söylemesi ayıp makatta dışa doğru şişlikler fark ettim acı yanma batma kanama gibi şeyler de yok otururken de sorun yaşamıyorum ama tabi kötü bir görüntü ve endişelendirdi Dr a danıştım artarsa krem ve fitil verdi kullan diye ben kullanmak istemiyorum neticede şikayetim de yok böyle olanlar napiyorsunuz bir yerde bebeğin baskısı yüzünden de oluşabiliyor yazmışlar ve doğum sonrası geçiyor diyor ama bu şekilde de sorun olur mu korkuyorum açıkçası 33. Haftamdayım

hemoroid bu anlattığınız. Korkulacak bir şey yok bebeğinize herhangi bir zararı olmaz. Normalden makatta et parçası gibi çıkıntı çıkıntı oluyor. Bazı dönemler inanılmaz derece ağrıyor ve şişiyor. Bazen kanamada yapabiliyor. Kabız olmamaya özen gösterin ve acı yemeyin. Umarım doğumdan sonra geçer çok illet bir şey çünkü

Çok sağolun dikkat ediyorum ama bu şekilde de doğuma girmek istemiyorum umarım geçer

Aynı soruya az önce başkasıda sormuştu cvp yazmıştım sizede aynı şeyi söyleyebilirim ikizlere hamileyken bende aynı sorunu son ayimda yaşadım dr sorduğumda buyudukleri için baskıdan olustugunu dogum sonrasi tamamen geçmez ama küçülür demişti öylede oldu sizde dr mutlaka sorun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…