Gebelikte folik asit

tokalak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2020
480
272
31
Merhabalar yeni hamileyim henüz kese görmedik doktor folik asit verdi hemen ama değerimi ölçmedi folik asitle ilgili de pek hoş şeyler okumadım fazlası otizme sebep olabiliyormuş o yüzden almadım ne yapayım acaba kendim tahlil yaptirip öyle mi baslayim bilemedim İstanbul Anadolu yakası onerebileceginiz iyi bir Dr var mı özelde olabilir

Merhabalar yeni hamileyim henüz kese görmedik doktor folik asit verdi hemen ama değerimi ölçmedi folik asitle ilgili de pek hoş şeyler okumadım fazlası otizme sebep olabiliyormuş o yüzden almadım ne yapayım acaba kendim tahlil yaptirip öyle mi baslayim bilemedim İstanbul Anadolu yakası onerebileceginiz iyi bir Dr var mı özelde olabilir
Folik asit depolanmaz bebek için hayati önemi var. Gebelikte 3 ay önce başlanır. Benim arkadaşım midem bulanıyor folik asitten dedi içmedi bebeğinin kafatası gelişmedi beyni dışarıda kaldı 3 aylık bebeği karnında öldü patolojiye gönderdiler patoloji sonucu folik asit eksikliği

😱 ayy Rabbim hayırlısını versin folbiol marka alsam olur mu peki Dr özel olanı yazdı hepsi aynı mıdır folik asitlerin

😱 ayy Rabbim hayırlısını versin folbiol marka alsam olur mu peki Dr özel olanı yazdı hepsi aynı mıdır folik asitlerin
Folibol alma onda fazla var benim doktorum onu tavsiye etmedi ben regenesis max kullandım tüm gebeliğim boyunca icinde folik asitte var zaten 400 mg olmasini istiyorlar.

Folibol alma onda fazla var benim doktorum onu tavsiye etmedi ben regenesis max kullandım tüm gebeliğim boyunca icinde folik asitte var zaten 400 mg olmasini istiyorlar.
Bana iMom primo yazmış onu alayım peki kaç ay kullanmam lazım internnete 12 haftaya kadar yeterli yaziyo

Büyük ihtimalle hamilelik boyunca kullanacksiniz regenesis le aynı. Tek folik asit yok içinde, omega , demir folik asit gibi vitaminler var. İlerde tâbi demir hapida verir icindeki yeterli değil

Folik asit önemli canım nasıl almazsın zaten gebe kalmadan en az üç ay önce başlaman gerekiyor

Folik asit çok önemli canım sakın ihmal etme. Planlı gebeliklerde gebe kalmadan önce başlanıyor hatta

İlk ablamı spina bfida yüzünden kaybetmiş annem. Folik asit eksikliği de buna sebep oluyor. Otizme falan sebep olduğu yok. Benim folik asit değerim normaldi ama hamile kalmadan 1 ay önce başlayıp 12. haftama kadar devam ettim. Doktorunuz ne diyorsa onu uygulayın. Sürece onunla devam edecekseniz tabii.

Bana iMom primo yazmış onu alayım peki kaç ay kullanmam lazım internnete 12 haftaya kadar yeterli yaziyo
Aslında folik asit hiç bırakılmıyor 12. Haftada 2 li test gidince doktor folik asiti biraktiriyor yerine Multivitamin gibi bir şey veriyor onun içinde de 400mq folik asit var ve hamileliğin sonuna kadar devam ediliyor

Folik asit önemli canım nasıl almazsın zaten gebe kalmadan en az üç ay önce başlaman gerekiyor
Yaa ne bilim aklım bulandı bazı yazılar okuyunca pazartesi kan vercem sağlık ocağında değerlerim için doktor istemedi ama yine de baktiricam fazlası da otizm yapıyormuş çocukta

Teşekkür ederim herkese doktor değişebilirim yakındaki hastane için lokman hekim veya Emsey gitmeyi düşünüyorum doktor değişince folik asit de değiştir mi acaba sıkıntı olmaz inşallah aslında gebelik 5 senedir istiyordum ama olmuyordu tüp yapmaya karar vermiştik Allah'ın mucizesi nasip etti hiç beklenmedik anda şimdi elim ayağım karıştı ne yapcam ne yapmicam bilemiyorum 🙂

Teşekkür ederim herkese doktor değişebilirim yakındaki hastane için lokman hekim veya Emsey gitmeyi düşünüyorum doktor değişince folik asit de değiştir mi acaba sıkıntı olmaz inşallah aslında gebelik 5 senedir istiyordum ama olmuyordu tüp yapmaya karar vermiştik Allah'ın mucizesi nasip etti hiç beklenmedik anda şimdi elim ayağım karıştı ne yapcam ne yapmicam bilemiyorum 🙂
Folik asitin adı önemli değil, önemli olan dozu. O da 400 mg. Folbiol 600 mg, bu yuksek doz oluyor.

Yaa ne bilim aklım bulandı bazı yazılar okuyunca pazartesi kan vercem sağlık ocağında değerlerim için doktor istemedi ama yine de baktiricam fazlası da otizm yapıyormuş çocukta
Canım sen kullanacaksın zaten 12 haftanda kesiyorlar bence biran önce başla

X