gebelikte doktorunuz hangi ilaçları almanızı tavsiye etti

EFSA3737

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2008
113
0
43
ben ilaçları çok ihmal ediyorum sizce çok sakıncalı olurmu?kan ailcı ve vitamin verdi fakat çok kullanmıyorum ilaç içmeyi çok sevmiyorum siz de nasıl:nazar:

arkadaşım ihmal etme bence mutlaka insanlar vücudlarına kimyasal yüklenmesini istemezler ama gerekli demekki veriyorlar.Ben coraspin100,progestan,polivitcve folbiol kullanıyorum.unutuğum zaman suçluluk hissediyorum.Bence sende ihmal etme.İnşallah sağ salim eli ayağı düz sağlıklı sıhhatli bebeklerimiz olur:)))amin...

Sen Ne Kadarlik Hamilesin Canim Dogru Sölüyosun Almam Gerek Ama Unutuyorum çogu Zaman Istemedigim Için Ilaç Içmeyi

ben calcimax megadyn ve ferro sanol kullanıyorum fakat calcimax midemi çok fena yapıyor onun için bıraktım

ben balık yağı demir hapı ve vitamin alıyorum üstelik demir hapıyla vitaminin kocaman olduğu için boğazıma yapışıyo ama her akşam öğüre öğüre içiyorum valla bazen balık yağını unutuyorumda nası kızıyorum kendime

vitamin veya demir hapları ilaç kategorisine girmiyor ve gebelikte doktor verdiyse güvenle kullanılıyor.İlaç sevmiyorsanız bile almanız gerekir.Bunlar bebeğinizin sizden aldığı calsium vitamin demir vs gibi önemli maddelerin yerine konması için önemli eğer kullanmazsanız kansızlık, kemik erimesi, dişlerde dökülme çürüme saç dökülmesi vs gibi birçok dertle karşı karşıya kalırsınız siz vitamini bebek için değil kendi yapıtaşlarınız için almalısınız.

bana doktorum folik asit dışında hiçbişey vermedi normal mi sizce

ilk 3 ay folic asit ve 4. aydan sonra vitamin ve demir takviyesi başlar çünkü 4. aydan sonra bebek büyümeye başlıyor sizin depolarınızdan tüketmeye başlıyor

demiri aç karnına mümkünse yatarken almak ve sadece su ile almak en çok faydayı sağlıyor diğer vitaminleri ise tok karnına alınması gerekiyor.
magnezyum ve calsium almak ise hem kemiklerinizdeki depoların tükenmemesi hem de ilerleyen aylarda kas kramplarının önlenmesi için gerekli.

vitamin veya demir hapları ilaç kategorisine girmiyor ve gebelikte doktor verdiyse güvenle kullanılıyor.İlaç sevmiyorsanız bile almanız gerekir.Bunlar bebeğinizin sizden aldığı calsium vitamin demir vs gibi önemli maddelerin yerine konması için önemli eğer kullanmazsanız kansızlık, kemik erimesi, dişlerde dökülme çürüme saç dökülmesi vs gibi birçok dertle karşı karşıya kalırsınız siz vitamini bebek için değil kendi yapıtaşlarınız için almalısınız.

kesinlikle katılıyorum içtiğiniz süt yediğiniz et herşey sizin için çünkü bebek gerekli olanı sizden çekiyo zaten ama siz bunları yerini doldurmazsanız arkadaşın dediği gibi kemik erimesi diş dökülmesi gibi çeşitli rahatsılzıklarla uğraşabilirsiniz

demiri aç karnına mümkünse yatarken almak ve sadece su ile almak en çok faydayı sağlıyor diğer vitaminleri ise tok karnına alınması gerekiyor.
magnezyum ve calsium almak ise hem kemiklerinizdeki depoların tükenmemesi hem de ilerleyen aylarda kas kramplarının önlenmesi için gerekli.

bunuda katılıyorum şutarafagitti üstelik demir hapını süt ürünleriyle karıştırmamızın gerektiği için enuygun zaman yatarken almak üstelik sabah kalktığınızda tuvalet kolaylığıda sağlıyo

ilk üç ay folbıol folık asıt kullandım sadece.
4. aydan ıtıbaren ferrum (demir) e elevit(vitamın) kullanıyorum.
vıtamını gece yatmadan once tok karnına alıyorum.
demırı ıse sabah gozumu acar acmaz alıyorum.kahvaltıya kadar 1 saat falan bısı yemıyorum kı etksıını gostersın.bırde sut ıcmıyorum kahvaltıda.m suyu ıcıyorum.kahvaltıdan yarım saat sonra falan sutumu ıcıyorum.
bence ılaclarınızı yatağınızın başucuna koyun.ben oe yapıyorum ve unutmuyorum.bırde duzenlı alırsanız zaten alışkanlık yapıyor unutmazsınız.

ay bende ilaç içmeyi sevmeyenlerdenim.folık asit aldım sadece şu an demir içmeliyim ama içemiyorum midem bulanıyor kötü yapıyo beni.umarım bi sakıncasıyla karşılaşmam

ilk üç ay folbıol folık asıt kullandım sadece.
4. aydan ıtıbaren ferrum (demir) e elevit(vitamın) kullanıyorum.
vıtamını gece yatmadan once tok karnına alıyorum.
demırı ıse sabah gozumu acar acmaz alıyorum.kahvaltıya kadar 1 saat falan bısı yemıyorum kı etksıını gostersın.bırde sut ıcmıyorum kahvaltıda.m suyu ıcıyorum.kahvaltıdan yarım saat sonra falan sutumu ıcıyorum.
bence ılaclarınızı yatağınızın başucuna koyun.ben oe yapıyorum ve unutmuyorum.bırde duzenlı alırsanız zaten alışkanlık yapıyor unutmazsınız.

çıtır aldığın elevit bir vitamin kompleksi bunu sende biliyosundur. yani vücudun vitamin eksiğini kapatmaya çalışırken aynı zamanda enerji vermek amacıyla da kullanılıyor. vitamin kompleksleri sadece gebe insanlara değil halsizlik vs. şikayeti olan herkese veriliyor.
şimdi tavsiyeme geçeyim. yatmadan sakın ama sakın vitamin alma. telaşlandırmak istemem ama bu kalp krizi riskini artırıyor(muş). çünkü gece uykunda vitaminin sana verdiği enerjiyi tüketecek herhangi bir fiziksel aktivitede bulunmuyorsun. ben de senin gibi yapıyordum. hatta bana akşam 6'dan sonra kesinlikle içilmemesi gerektiğini (doktorum, sağlıkçı arkadaşlarım) söylediler.
ben de seninle bu bilgiyi paylaşayım...
:nazar:

Sakın ihmal etme ilaçlarını. Ben hamileyken Ferro Sanol, Elevit ve Calsium Sandoz içiyordum. Emzirme süresince devam edeceksin dedi hem kadın doğum hem de çocuk doktorum. Demir hapı bebeğin zekası için, aldığın vitaminler de tür defektlerini önlüyor. Aman sakın ihmal etme.

X