Gebelikte çok fazla antibiyotik kullanımı 😔

ayd3

Guru
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2013
9
2
34
Merhabalar. Benim doğum geç döllenme olduğu için Mayıs ortası gibi görünüyor insallah. Ama sat a göre 8 haftalık olmam gerekiyor usgde 6+4 çıkıyor. Benim şöyle bir durumum var ben hamile olduğumu ve zaturee olduğumu aynı anda öğrendim. Zatürre için çok bir müdahale edilemedi 3. Antibiyotiğe ( gebelikte zarar vermediği söylenen düşük dozlarda) geçtim ve şuan cigerimde sıvı birikimi başlamış. Gittikçe kötüleşiyorum. Hamileyken benim gibi fazla antibiyotik kullanan var mı? Bebekte bir etkisi oldu mu? Benim durumuma benzer şeyler duyan var mı kafam allak bullak

Öncelikle geçmiş olsun benimde geç döllenme olduğu için gebe olduğumu bilmeden antibiyotik ve başka ilaçlarda kullanmıştım diş tedavisi görüyordum bir kutu antibiyotik bittiği gün 5 haftalık hamile olduğumu öğrenmiştim doktorum hiç canımı skmamamı herhangi bir sorun olmayacağını söylemişti ve öyle de oldu şuan 8 aylık bir bebeğim var bebeğime olumsuz bir etkisi olmamıştı yani kullandığım ilaç ve antibiyotiklerin

Çok teşekkür ederim. İnşallah benim de zarar vermez

Ben on gün hastanede yattım damardan ve oral bir ton antibiyotik aldım. Şu anlık bebekte bir sorun yok. Gebelikte kullanımı güvenli ilaçlar tercih ediliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…