Gebelikte çatlak

af000

Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2023
891
654
Selamm iyi bayramlar hepinize gebelikte çatladınız mı çatladıysanız kaçıncı ayda başladı

Selamm iyi bayramlar hepinize gebelikte çatladınız mı çatladıysanız kaçıncı ayda başladı
30.haftama girdiğim gibi çatlaklarım olmaya başladı yağlarda kullansam pek işe yaramadı doktorum da zaten ne kullanırsan kullan önüne geçemezsin dedi

Yağ vs kullandınız mı

Kullandim.
Hep ılık duş aldim. Sıcak su deriyi kurutuyor.
Sabahları su bazinda losyon kullandim. Kıyafete yapışmasin diye. Akşamları badem yağı sürdüm.
Sabah sürtüğüm losyon genelde elime gecen herhangi bi ürün. Bazen kullanmadığım surat kremini bile sürdüm.

Bende öyle yapıyorum sekiz aya gircek şuan yok annemde de yok ama ablamın vücudu benden sıkı olduğu halde felaket çatlak oldu korkuyorum son ayda olur diye

12. Haftadan itibaren düzenli çatlak yağı ve kremi kullandım yine de 28. Haftada çatlamaya başladım işe yaramadı

Mustelanın yağını kullandım akşamları. Sürdüm ve bi süre açıkta bıraktım hiçbişey giymedim. Yağı vücudumun emmesini bekledim. Bişeyler giyince direk kıyafetlere bulaşıyor. Oyüzden tv karşısına oturacağım zaman yaptım bunu. Koltuğa da bi örtü serdim ki bulaşmasın diye sabahları lieracın çatlak önleyici jelini sürdüm. O çabuk kuruduğu için 5 dakika açık bırakmak yetiyor. İşe gittiğim için onu sabah, yağı akşam sürdüm. Bi ara lieracın serumunuda öğlenleri sürdüm. 2 şişe serum vardı. bitince tekrar almadım. Ama düzenli sürdüm hep. Birde ben çok kilo almadım. Herşeyi yemedim. 53le hamile kaldım. 61 le doğurdum. Benim vücudum çatlamaya müsait. Çatlarım diye düşünmüştüm. Az çatlayayım diye de çok düzenli kullandım bu jelleri. Ama bnce kiloyu çok almamış olmamın da etkisi çok. Doğumdan snra karnım sönerken bir iki çizgi çatlak gördüm gerçi. Doğumdan snrada düzenli kullanmak lazım bi süre. En azından 1 ay kadar. Ama bebeğe bakmak, dikişler, ameliyat falan derken onu biraz aksattım ama yine de sürmeye çalıştım. Umarım faydam olur okuyanlara.

Kızlar selam bundan ben de muzdaribim alt karnımın aşağısında 2-3 çatlak gördüm vücudumda çok müsait aslında hep yağladım ama- 31. Haftadayım şimdi.. acaba bu kadar çatlakla kalır mı çok ilerler mi ? Streç filmle sarıyorum yağlayıp biraz öyle oturuyorum şimdi.. ama çok korkuyorum da sürekli ağlamaya başladım Allah başka dert vermesin tabi ama sonrasındaki tedaviler nasıl oluyor vs bakıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…