Gebelikte bebeğin kalbi durması

kub3474

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2023
21
0
31
hayırlı geceler arkadaşlar gruba yeni katıldım.İlk gebeliğim normal bir hamilelik geçirerek 5 yaşında sağlıklı bir oğlum var ama 6 ay ara ile bebeğimin 8. Haftada kalbi durarak kürtaj oldum .Ben gibi böyle yaşayıp sonra herhangi bir test tahlil yaptıran yada benim bu süreç de nasıl ilerlemem gerek doktorlar ilkin de gerek duymuyorlar ama ne yapmam gerek hiç bilmiyorum 29 yaşındayım aynı şeyleri yaşamaktan çok ama çok korkuyorum

Kan pıhtılaşmasına bakılmasını isteyin doktorunuzdan (trombofoli paneli) diye geçiyor. Devlet hastanesi yapmayabilir ama özelde yaptırabilirsiniz.

hayırlı geceler arkadaşlar gruba yeni katıldım.İlk gebeliğim normal bir hamilelik geçirerek 5 yaşında sağlıklı bir oğlum var ama 6 ay ara ile bebeğimin 8. Haftada kalbi durarak kürtaj oldum .Ben gibi böyle yaşayıp sonra herhangi bir test tahlil yaptıran yada benim bu süreç de nasıl ilerlemem gerek doktorlar ilkin de gerek duymuyorlar ama ne yapmam gerek hiç bilmiyorum 29 yaşındayım aynı şeyleri yaşamaktan çok ama çok korkuyorum
Öncelikle çok geçmiş olsun hikayemiz resmen aynı. Benim de beş yaşında bir oğlum var ardından bir kimyasal iki kere de gelişim olmadığı için kürtaj olmak zorunda kaldım. Son gebelikte kan sulandrcı iğne ve coraspin kullanıyordum ona rağmen kalp atışı duyduğumuz gün kanama başladı düşük önleyiciler fayda etmedi ve kalbi durdu malesef. Şimdi tekrar hamileyim yine kan sulandırıcı iğne ve coraspin kullanıyorum. Tabi ek olarak düşük önleyici iğne hap ve fitil de var. Dün hafif kanama oldu hemen coraspini bırak dedi doktor ama cok korkuyorum yine aynı şeyleri yaşamaktan. Bu arada eşim ve ben genetik test yaptırdım sorun yok dediler. Trombofili paneli yaptırdim iki genimde heterozigot mutasyon saptandı ama önemi yok dedi doktorlar. Sadece önlem amaçlı kan sulandrcı iğne verdi. Yani özetle deneme yanılma yoluyla tedavi uyguluyorlar inşallah bu sefer sağ salim zamanında kucağıma almak nasip olur.

Cok gecmis olsun. 3 defa hamile kaldim ve 3undede 6.haftada kalbi durdu 2kurtaj 1i kendi dustu.. Genetik testler, pihti varmi protein kacagi varmi birsuru test yapildi kardiyolipidmi hatirlamiyorum testlerin cogunun adini. Seker yukleme testi bile yaptirdim. Hicbisey cikmadi sukur. Doktorlar olabiliyo dedi dollenme esnasinda mesela bir yumurtaya ayni anda 2 sperm girmesiyle bile anomaliler oluyo diye arastirmistim yanlis hatirlamiyosam. Endise etceginiz bisey yok cogu kadin yasiyo bunlari. Tekrar hamile kalip saglikli gebelik gecirebilirsiniz eger tekrar aynisi olursa perinatoloji doktoruyla gorusun mutlaka.

X