gebelikte ayak bakımı

nevnuroz

Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2012
20
0
merhaba arkadaşlar en çok yorulan organlarımızınbaşında ayakalrımız geliyor.Gebelikte ayakalrımıza binen yük çok daha artıyoir r.Bu yüzden dikkat etmemiz organlarımızın başındada ayaklarımız geliyor.Burda kendi kullandığım bir kaç önerim var umarım işinize yarar sizlerdende tavsiye bekliyorum.
Ayak yanması ve yorgunluk için:
Çok yoğun ayak yanması yaşıorum ve gebelikte bu çok arttı kimileri kansızlığa bağlıyor fakt genetik bir şey olduğunu düşünüyorum.Bunun için önerim himalaya tuzu.Bir kaba çay kaşığı kadar koyduğunuz himalya tuzunun üzerine su ekliyoruz.(su çok soğuk olmasın sistit yapar bir diğer gebelik kabusu:))ayakalarımızı içinde 30 dk kadar bekletiyoruz.hem yorgunluğumuzu alıyor hemde çok rahatlatıyor.Eğer dahada etkili olmasını isterseniz doldurun küvetinizi yada banyo suyunuzu 2 kaşık kadar himalaya tuzu koyun.Suyunuz şifalı kaplıca suyuna dönüşssün:)
watsonun la legre ayak kremi.fiyatı çok uygun(3 tl gibi)ve baya büyük boy olan bu krem yandığı anda sürülüyor.Bacaklardaki ve ayaklardaki yorgunluğu alıyor.Çokda uzun süre gidiyor.Tavsiye ederim.
(avonun ayak spreyi,kesinlikle kötü.küçük bir kutuyu 5 tl'ye aldım.Hiç memlun kalmadım.Lavanta özlüydü ama hem milimi çok az hemde çok işlevsiz kesinlikle tavsiye etmem)
gtatisten aldım birde morluklar vs için buz bandı.8 tldi fiyatı.Sıcak ve soğuk kullanılıyor kalın bir tabakada bir sıvı var.Özellikle ayak yanmalarında bire bir.Buzdolbında bekletiyorum ayaklarım yandığı zman yada çok terlediğimde çok rahatlatıyor.Kesinlikle tavsiye ederim.
Ayaklarınızı duvara doğru uzatmakda çok rahatlatıyor.duvarda bir kaç dakika beklerseniz,uyumadan önce hemde,rahatlamış ve gevşemiş hissedersiniz.
ayak çatlkları bakımı için.
innovanın 2'li krem setini kullanıyorum.Önce scrubunu sürüp masaj yapıyorsunuz,haftada 2 kez,sonra kremini kullanıyorsunuz(yatarken hergün)ben kampanyadan ikisini 10 tl'ye aldım.Çokda memlunum.
yanma ve yorgunluk için geçici;

işte bunlar arkadaşalar.Umarım yardımcı olurum.Ayklarınıza iyi bakın,bol bol törpüleyin.Çok lazım olucak onlar bize:)

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…