Gebelikle ilgili sorular

merhaba doktor bey bugun doktora gittim ve 5hafta 5 gunluk hamile oldugumu ogrendik cok mutluyum ama tedirginim burda okuduguma gore kapl atisini duyanlar olmus benim bebegim henuz kese icinde degildi sadece noktaydi bir anormallikmi var acaba taysiye edeceniz bisey varmi?

Mutlu olmanızı tavsiye ediyorum:teytey:

merhaba Bora Bey epilepsi hakkında daha evvelde bilgi vermiştiniz bana.durum şu ki bugün gittiğim dr bana epilepsi yüzünden tam teşekküllü bi hastanede doğum yapmam gerektiğini yoksa doğumda annenin hayatının riskli olabileceğini söyledi.ben sadece 4-5 saniye dalıyorum.bu bu kadar ciddi bi hastalıkmı hayatımdan olabilir miyim korkuyorum açıkcası.

ıyi günler
Adetimin 3. gününde hormon testi yaptırdım
Sonuçlarım:
Estradiol: 61.3
FSH:3.4
LH: 5.7 Çıktı. Bu değerler iyi mi sizce. Doktorum pek yorum yapmadı. Hamile kalmak istiyorum uzun zamandır.

Hanımefendi Doktorunuz doğru söylemiş. Tam doğum sırasında nöbet geçirdiğinizi düşünün... Sağlıklı günler dilerim...

İyi günler
Adetimin 3. gününde hormon testi yaptırdım
Sonuçlarım:
Estradiol: 61.3
FSH:3.4
LH: 5.7 Çıktı. Bu değerler iyi mi sizce. Doktorum pek yorum yapmadı. Hamile kalmak istiyorum uzun zamandır.

İyi. Gebe kaldığığnızda bizimle paylaşırsanız sevinirim...

doktor bey benim size bir sorum olacaktı. doktorumu sık sık göremediğim için size soruyorum sonra doktorunuz ne dedi diye cvp vermeyin lütfen. geçenlerde mağaza girişlerinde olan güvenlik kapısından geçtim 2 aylık hamileyim sorun olur mu acaba. insan bebek istediğinde böyle herşeye tedirgin olurmuş yaşayan bilir gerçi ALLAH saklasın.hepimiz O'na emanetiz.

Son düzenleme:

Hanımefendi metal dedektörlerinin sizin ve bebeğinizin sağlığına zararı yok. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

merhaba bora bey..bugün hcg yaptırdım...degerim şöyle yazıyor; < 2 referans aralıgı kısmı da < 2 siklus.
doktorum adet oldugumda çagırmıştı ama çok gecikti adetim bu defa.
doktoruma gitmeden size sormak istedim...bu deger negatif sanırm..kafam şu yüzden karıştı;negatif oldugunda sayının önünde 0 çıkması gerekiyor galiba?
yani 2.0 gibi...benim sonucum o şekilde çıkınca acaba dedim kendi kendime..size danışmak istedim..sonucum negatif mi? bu arada polikistikover hastasıyım.iki ay cylo prognova kullandım..bu ay kendiliginden adet olmayı bekledim ama tam 22 gün geçti.ilaçsız en fazla 45 günde oluyorum normalde.son adetim 1 mayıs...
şimdiden teşekkür ederim cevabınız için.

Hanımefendi Doktorunuz doğru söylemiş. Tam doğum sırasında nöbet geçirdiğinizi düşünün... Sağlıklı günler dilerim...

merhaba benim size cok acilll bir sorum ver yardiminiza ihtiyacim var suan 8 haftalik hamileyim ama bebegim 6 haftalik gibiymis yani buyumemis kalp atisi yok tmm bunu anladim fakat doktor bebegi almak icin bana randevu vermedi kendisi musayit olcagi zaman alinacagini soledi bu bebegin benim rahmimde hala olmasinin bana ne gibi zararlari var hocam zira burdaki doktorlar cokta onemsemiyor karsindaki hastayi hersey normal diyor birseyde olsa ustlerine almiyor ben korkuyorum lutfen acil cvp verirseniz bende irtibata gecicem cok rahatsizim gece uyuyamiyorum resmen

hocam ve ayrica bebegin 4 bucuk mm oldugunu soledi yani bunun kurtajdan baska alim caresi varmidir korkuyorum ben uyutulup yapilacak ama uyaninca neler olucak kim bilir simdiden tesekkur ederim

mrhb.sat11 mayıs.dün ilk defa dr.a gittim.6+0 olmalıyım ama 5 haftalık çıktı.kesem 22 mm çıktı büyük ama hala embriyo görünmüyordu.haftaya salı çağırdı tekrar.bir problemmi var sizce yoksa geç yumurtlama olabilirmi ?

Sonuç - (5 in altındaki sonuçlar negatiftir)i

Size bir zararı olmaz. Ancak doktorunuzun neden beklediğini de anlamadım!

ben de birşey soracağım... hamilelik düşünen bayanların yüzmemeleri gerektiğini çünkü üşümek çocuğun olmasına engelmiş... böyle birşey var mı acaba?

Geç yumurtlama olabilir. Doğru bir takip yapılıyor...

ben de birşey soracağım... hamilelik düşünen bayanların yüzmemeleri gerektiğini çünkü üşümek çocuğun olmasına engelmiş... böyle birşey var mı acaba?

Çok güldüm, Allah size uzun ömürler versin siz de hep gülün. Yasak olsa erkeklere yasak olur, biliyorsunuz yumurtalıklar erkekte dışarda, üşürse spermler üşür, sağolun...

merhabalar doktor bey
ben 25 yaşındayım ve pko luyum,hipotroid hastasıyım ömür boyu levetron adlı ilaca devam etmem söylendi.benim 4 yaşında bir oğlum var ve şu anda 2. bebeği istiyoruz,geçen ay klomen pregny olmadı malesef.benim sorum şu
troidlerim az çalıştıgı için gebelik oluşsa bile düşüklemi sonuçlanır?ilk 3 ay bebek hormonlarla gelişiyormuş ee bende dışarıdan sentetik olarak alıyorum ne gibi sorunlar yaşarım acaba?bide doktorum bana bebeğin zekasında gerilik olabilir dedi ve ben şuan çokk endişeliyim.
cvb larınız için şimdiden teşekkürler....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…