Gebelik öncesi folik asit neden kullanılır

mutlulukk1

Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2022
104
10
24
Merhaba kızlar 9 aydır evliyim ve bebek düşünüyoruz bugün dr gittim ultrasondan baktı hiç birşeyin yok yumurtalıkların rahimin tertemiz dedi gebelik için henüz erken dedi ve folik asit yazdi folik asit neden verilir gebe kalmaya yardımcı olur mu?

Merhaba kızlar 9 aydır evliyim ve bebek düşünüyoruz bugün dr gittim ultrasondan baktı hiç birşeyin yok yumurtalıkların rahimin tertemiz dedi gebelik için henüz erken dedi ve folik asit yazdi folik asit neden verilir gebe kalmaya yardımcı olur mu?
Direkt olarak olmasa da dolaylı olarak yararı olduğu söyleniyor ve doktorlar folikasiti mutlaka tavsiye ediyorlar. Yumurta kalitesini vs de iyileştiriyomul ve anneyi gebeliğe hazırlıyor

Folik asit yani folat bir b vitamini çeşidi ve bebek gelisimi için en önemli maddelerden birisi. Eksikliği bebekte ciddi anlamda sorunlara sebep olabiliyor. Önceden kullanmaya başlayıp vücudu hazırlamak en faydalisi. Hamilelik süresince de en az 3 ay kullanılması gerekiyor

X